Przybliżenie zawodów - miecznik.

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Dviella

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dviella » 11 paź 2018 18:52

No właśnie o tym mówię. Bo dla mnie lewak plus miecz to dwie bronie a tą umiejętność mogę tylko w gildii podróżniczej trenować. Ktoś mi mówił, że w przypadku miecznika to tylko dwuręczna broń, stąd moja konsternacja.
A co do drugiego, z tego co pisali powyżej wynika, że na mieczniku opłaca się tylko mieć lewak i miecz (jakiś zestaw, nie wiem co to gadający miecz, wnioskuję, że jakaś magiczna broń, jestem nowa, można powiedzieć w tej materii).
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...

Awatar użytkownika
Tercoral

Post autor: Tercoral » 11 paź 2018 19:12

Ogolnie to ktos Ci dobrze powiedzial JEDNAK nie wzial pod uwage ze masz sam poczatek zawodu i jeszcze nie jestes w zadnej gildii.

Proponuje dokonczyc zawod do poziomu gp uzywajac mieczy niemagicznych dwurecznych.

Jest to naprawde dobrze zbalansowane.

A jesli chodzi o zestaw: caly zawod + magiczny lewak, magiczna bron... No powiem ze mialem, ale jakos mi sie nie spodobalo.
Tęczowe serce... :oops:

Awatar użytkownika
Agis

Post autor: Agis » 12 paź 2018 12:55

na 100% miecznika mając wykoksane parowanie dobadź gadacza i go rozpal, w lewa rękę magiczny lewak.
Masz maszynke do expa ; ]
"Odważny umiera raz, a tchórz ginie tysiące razy."

Awatar użytkownika
Dviella

Post autor: Dviella » 12 paź 2018 22:34

Zrobiłam wywiad na temat tego całego gadającego miecza. Dobądz gadacza. Dobry żarcik. :D :D :D Mimo to dziękuję za wskazówki.
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...

Broddi

Post autor: Broddi » 13 paź 2018 01:25

Diva : Ja proponuje ci sama potestuj i wyciagnij wnioski, bo jeden powie ze salatki sa dobre a drugi ze woli karczek.

Wytrenuj parowanie/walka dwiema bronmi + sztylety/tarczownictwo

Obadaj sobie pawez + 1h miecz.
Obadaj sobie tarcze + 1h miecz.
Obadaj sobie lewak + 1h miecz
obadaj sobie 2h mieczyk.

I sama sobie najlepiej ocenisz na danym % umow z czym ci idzie najlepiej.

Testy bedą cię kosztowac smieszna kase.
Wykuc miecz pawez kupic lewak ogarnac 2h mieczyk.

I daj nam znac :). Wbij na kazdym zestawie niebota i zobaczysz jak to wyglada jakie czasy itp.

Awatar użytkownika
Gritta

Post autor: Gritta » 13 paź 2018 02:16

Na niskim poziomie zawodu, nie ważne jakiego, zawsze opłaca się pawęż+jednoręczna broń.
Miecznik z lewakiem, jeśli nie mamy dostępu do magików (a GPki, pamiętajmy, nie mają) sprawdza się tylko przeciwko jednemu typowi przeciwników, na którym GPki raczej nie expią. Zresztą, być może obecnie byłby lepszy miecznik z półtorakiem na ten typ przeciwników? Pewnie tak.
Miecznik z rozsądnym poziomem zawodu uzbrojony w puklerz może się lepiej sprawdzać przeciwko dużym grupom mocno bijących ale miękkich mobów/w drużynie, w której bardzo brakuje tanka.
Poza takimi wypadkami, miecznik, mający wytrenowany zawód na przyzwoitym poziomie i bez dostępu do magicznego oręża najlepiej radzi sobie z mieczem dwuręcznym w łapkach.
Mówię o przypadku, kiedy miecznik ma ustawione cechy ofensywnie. Nie mam pojęcia, jak radzi sobie miecznik ustawiony defensywnie (poza tym, że gorzej :twisted: )
Rafgart pisze:
20 mar 2019 15:50
[...] po pewnym czasie przestaje byc tajemnica, wszyscy w koncu dostaja rozwiazania zagadek 'od kolegow' i moga sobie wspolnie narzekac, ze jest za latwo, nudno i costam z ziemniakami.

Walkirr

Post autor: Walkirr » 13 paź 2018 11:03

Espadon czy szczerba?

ODPOWIEDZ