Przybliżenie zawodów - miecznik.

Forum Pomoc dla Początkujących.
Foile

Przybliżenie zawodów - miecznik.

Postautor: Foile » 15 maja 2017 14:07

Witajcie,

Przegladajac forum, probujac znalezc wszelakie informacje nie moge doszukac sie nic na temat w/w - zawodu miecznika.
Zwazywszy na fakt, iz sama idea zawodu pasuje mi do prowadzonej postaci taki tez wybralem, jednak by moc go w pelni wykorzystac chcialby zaczerpnac dodatkowych informacji.

Prowadzona przezemnie postac jest stosunkowo mloda, wiedze o swiecie ma znikoma (tutaj duzy uklon w strone ogolnodostepnego klienta wspomagajacego niedouczonych;)), choc umiejetnosci trenowane postaralem sie uzupelnic na ile moglem.

Jakie konfiguracje sa wskazane?
Czy zawsze miecz dwureczny? Moze w zamian pawez i miecz jednoreczny? Jest do wyboru rowniez puklerz.
Jesli walcze vs malej ilosci wrogow, co wedlug was jest dobrym rozwiazaniem, a co nie?

Pozdrawiam.

Tryggvi

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Postautor: Tryggvi » 15 maja 2017 14:41

Lewak i miecz jednoreczny tylko zawsze i wszedzie.

Miril

Postautor: Miril » 15 maja 2017 20:09

Gość pisze, że młoda postać i w sumie noobek, a ty mu o lewaku :lol: Już espadona prędzej zdobędzie niż lewak :P

Awatar użytkownika
Dahed

Postautor: Dahed » 15 maja 2017 21:36

Nikt nie powiedział, że chodzi o magiczny lewak ;) Te zwykłe (a jest ich kilka) też dają radę w zestawie ze zwykłem mieczem. Chociaż przyznam, że bardziej preferuje zwykły dobry miecz dwuręczny. Chyba, że mam zestaw magiczny lewak + gadający miecz (magiczny), to zdecydowanie zestaw.

Awatar użytkownika
Raenn

Postautor: Raenn » 15 maja 2017 22:28

Puklerz jest fajny jak nie ma się lewaka i ma się magicznego jednoręka. Ale niekoniecznie będziesz nim w ogóle robił większe dmg niż słabym dwurękiem. Po prostu w walce z hordami dłużej wystoisz a to w większości wypadków oznacza szybsze i stabilniejsze postępy. Jeśli jednoręk nie jest magiczny, ani nie masz magicznego lewaka to z moich obserwacji wynika, że dwuręk zawsze i wszędzie. Jeśli mała ilość wrogów znaczy 1/2 to raczej dwuręk... ale... zanim wytrenujesz jakiś rozsądny procent zawodu lepiej będzie Ci szło z pawężem. Mówię to jednak stety-niestety jedynie z mojej perspektywy rozłożenia cech i rasy. Jakby ktoś miał całkiem inny build to nie wiem, jakby to działało.

Tryggvi

Postautor: Tryggvi » 16 maja 2017 00:20

Miril pisze:Gość pisze, że młoda postać i w sumie noobek, a ty mu o lewaku :lol: Już espadona prędzej zdobędzie niż lewak :P

A co to na Arkadii jest tylko jeden lewak? :o

Dorgann

Postautor: Dorgann » 16 maja 2017 13:09

Miril pisze:Gość pisze, że młoda postać i w sumie noobek, a ty mu o lewaku :lol: Już espadona prędzej zdobędzie niż lewak :P

Juz widze jak gadajacy mowi: A co tam trzymasz w rece? To chyba nie miecz? Buahahaha!

zdegustowany

Foile

Postautor: Foile » 17 maja 2017 19:10

Coz, liczylem na troszeczke wiecej szczegolow, ale i tak dziekuje za zaangazowanie w odpowiedzi :)

Wróć do „Pomoc dla Początkujących”