Przybliżenie zawodów - nożownik

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Ald »

Uhm, to było głębokie.

A wracając do tematu, większość nożowników z którymi wymieniłem takie informacje preferuje jednak podmianki o jakich wspominał Tercoral.

Podbijanie odwagi moim zdaniem, niezależnie od zawodu, mija się z celem (wiem to po przetestowaniu tarczownikiem), ponieważ pożądany efekt łatwiej osiągnąć alkoholem/ziołami, a przydaje się i tak niezmiernie rzadko.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Akali »

Hej,

komenda gzopusc nożownik opuszcza sztylety i niby chowamy je w rękawy,
ale tak naprawdę lądują one luzem w ekwipunku (i) i nie wydaje mi się, że nagle mniej ważą.

Chyba lepiej jest chować bronie do pochw, za pas/szarfe lub do plecaka niz nosic je w ten sposob?
A może się myle i sztylety/nożownik jest tu wyjątkiem?

Założona pochwa coś waży? Bo założone ubrania nie ważą, a pas/szarfa to chyba kategoria - ubranie.

Jak sie to ma calkowita waga ekwipunku (gzekwipunek) do sposobu przechowywania broni i który pojemnik jest najbardziej... ergonomiczny?

Może ktoś przede mną sprawdzał już te zależności i podzieli się więdzą?

Mnie się wydaje, że najbardziej zminimalizujemy wagę chowając jeden sztylet do pochwy, a drugi za pas. .. ale czy napewno tak jest?

----------------

Edit:
Sam sobie odpowiem:
'Wieszanie' broni na plecach w kazdym przypadku kodowane bylo inaczej, czesto w sposob bledny. Konieczna byla unifikacja systemu.
Zdecydowalismy, ze nie bedzie mozliwosci takiego noszenia broni bez pochwy. Dodalismy jednak wiecej 'slotow' na pochwy - mozna przypiac dwie na plecach oraz dwie przy obu bokach. Waga przypietej pochwy jest ignorowana, a waga znajdujacej sie w niej broni redukowana.

Rafgart
bronie w ekwipunku po gzopusc waza wiecej niz schowane do pochwy
a przypieta pochwa, zalozone ubrania nie waza nic
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Afalt
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2017 04:26

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Afalt »

Jedno mnie nurtuje w zawodzie nozownika.
Powiedzmy ze jestem w pelnej plycie i przy sprawdzeniu gzekwipunek pojawia sie komunikat ze uniemozliwia ukrycie sie bla bla bla
Gdzie to dziala ten minus do ukrycia? Wszedzie czy tylko w miescie.
Twraz robie myk zmieniam zawod i nagle zaczne sie lepiej ukrywac????
Jak to dziala?? Na caly skill ukrywania sie ?
Czy moze nozownik ,ktory mial miec bonusa do ukrywania sie w miescie traci tylko bonus
Samuel
Posty: 47
Rejestracja: 21 gru 2014 16:21

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Samuel »

Z moich doswiadczen nozownika odpowiem jak umiem. Zalozysz zbroje to ukryc sie bedzie ciezko w kazdym miejscu, miescie i w lesie.
Bez zbroi w miescie ukrywasz sie jak partyzant z lesie, w lesie ukrywasz sie o 10 punktow uma mniej niz partyzant ( co znaczy ze on cie zobaczy w lesie, a ty jego nie, znaczy chodzi tu o prawdopodobienstwa, ktore beda na korzysc danej klasy, a wynikac to bedzie z ich um, cech i oczywiscie randoma)
Jesli porzucisz zawod (sprawdzone) to twoje ukrywanie sie w zbroi nie bedzie juz problematyczne (normalnie magia) i minusow juz nie bedzie, ale tracisz wtedy speca. Wiecej powiem, bo lubie zdradzac tajemnice: jesli masz pieniazki to mozesz zrobic tak: max idl nozownika i fanatyka, wbijasz na nozownika i trenujesz wszystko na max, w tym ukrywanie sie, wbijasz fanatyka, trening speca i broni na maxa, reszta skili niewazna, zakladasz ciezki zestaw plytowy i dalej na pvp. Ukrywanie masz takie ze tylko mysliwy cie zauwazy, walczysz dwiema bronmi wiec ogromny damage, i spec z dwoch broni. To tak jakby ktos sobie powerleveling chcial porobic. Taki predator, niewidzialny i potezny :)
EDIT: oczywiscie to dziala na chwile bo um spadaja ze staregozawodu, ale jak mamy kase to wio w ta i spowrotem i znowu mamy czas.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2018 22:21 przez Samuel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Constantin
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2017 01:28

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Constantin »

Na pewno gramy w te sama gre?
Samuel
Posty: 47
Rejestracja: 21 gru 2014 16:21

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Samuel »

Bardzo prosze mnie poprawic, bo odpowiadam wg swojej wiedzy, byc moze ulomnej, za co z gory przepraszam. Tym chetniej sie dowiem czegos poprzez wytkniecie bledow, jesli ktos spi na pieniadzach jest to wykonalne i sprawdzone na tyle ile sie dalo. Mowie o treningu podstawowym do ktorego mam dostep jako postac ktorej zawsze bylo nie po drodze z zawodowkami czy stowarzyszeniami, teraz i obecnie. Ale do tych 70% sprawdzone przezemnie niemalym nakladem finansowym ( wspartym nieswiadomie przez Cech). Jesli wysnulem bledne wnioski to jeszcze kaza mi zaplacic za badania :)
Kiedys robilo sie tak z figurka. Dotykalo sie wszystkich a nie tej wybranej i na koniec wybrana i powstawales jako stworzenie z prawie wszystkimi umami na koncowce ledwo, a to spory bonus byl.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Gritta »

Pst, pst. Można jeszcze lepiej. Można np. zamiast nożownika wziąć partka/myśliwego (więcej ukrywania, tropienie), do tego strażnika/miecznika żeby podbić defy i wtedy dopiero fanatyka. Ale na niektóre zawody tarcza jednak jest lepsza niż dual, więc w sumie legion też by się przydał, żeby można było sobie zmieniać, jak będzie taki prokiller chciał pokonać kogoś z takim właśnie zawodem. Chociaż kurcze, odkrywca również byłby pomocny, bo co jak nam ktoś będzie po morzu czy górach uciekał? A tak na poważnie, to potrzebna do tej taktyki jest jeszcze legenda +9 tak minimum, bo inaczej doganiając 20 razy można kogoś nie zabić. Podobno bez tego wszystkiego też się da, ale trzeba mieć nick na U, R, T, P, A albo M.

Najgorsze w powyższym jest to, że zasadniczo to prawda.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Samuel
Posty: 47
Rejestracja: 21 gru 2014 16:21

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Samuel »

Tym niejmniej, zalozono na arkadii wentyl bezpieczenstwa, czyli ludzi z dostepem do jedynego i wlasciwego speca, ktorzy maja tak wysokie mnozniki w szarzach czy puknieciach, ze nie musza sie ani ukrywac , ani bawic z zmiane zawodow :) Oni zawsze chetnie przekaza ci wole Jedynego i jego zdanie na temat powerlevelingu w wykonaniu Twojej osoby :)
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Nrdan »

Czy ktoś z Was grał kiedykolwiek krasnoludem z zawodem nożownika? Czy przy krasnoludzkiej zręczności wybór tego zawodu ma jakikolwiek sens? Czy z zawodem nożownika da się z powodzeniem ukrywać przed przeciwnikami w terenie (poza miastami)?
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Ilane »

Po zmianach ze zręcznością i unikami ja odradzam zawód nożownika. Ukrywanie to random, nożownik ma bonus tylko do terenów miejskich, a jego umiejętności są dodatkowo obłożone karą za obciążenie.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
ODPOWIEDZ