Jak napisac pierwsze podanie?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Werbat »

Galatea pisze:No i druga rzecz - Justifier. Fajne narzędzie, jeżeli ktoś chce, żeby jego listy wyglądały składnie i elegancko. Ja lubię używać go na co dzień do listów, a przy podaniu znajdzie się dla niego tym większy użytek.
A halfy siedzą i czytają sobie wszystkie listy, podania i pisma, które ktoś przez niego przejechał ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Narmaniel

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Narmaniel »

A więc to tam jest ta mafia, której nie ma...
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Herenvarno »

Nie ma :D . Gdyby tam byla, byloby wiadomo ze mafia istnieje, a jak wiadomo, nie istnieje.
Wszak wladza zakazala istnienia Mafii, a Ci, posluszni wladzy obywatele, od razu wykonali odgorny nakaz nie tworzac Mafii.
Wladza wie, ze walka z nieistniejaca mafia jest smieszna, a skoro wladza wie, to jest to jasne dla wszystkich.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Usul »

Ja ze swojej strony chciałbym polecić poradnik dotyczący pisania podań autorstwa Peewe. Jest dostępny na stronie: http://www.smajal.pl/inne/pobierz
Sam zaglądałem do niego przed każdym złożeniem podania do gildii.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Vyera
Posty: 20
Rejestracja: 01 paź 2011 00:28

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Vyera »

Tekst jest tak okrutnie stary, że nie wiem czy ma jakąś wartość dla dzisiejszego nowego gracza. Prędzej skonfunduje go niż nauczy czegoś. Zresztą jak to tak można pisać o interpunkcji i ortografii, robiąc literówkę w co drugim słowie? ;)

Jak już gadam, to do rad Tercorala też nawiążę. Pisząc podanie faktycznie według tych punktów, poważnie zanudzimy czytającego. (Nazywam się... Moi rodzice nazywają się... Pochodzę z... W młodości zajmowałam się... Nuuuda!) Znacznie lepiej będzie wpleść te informacje (niekoniecznie wszystkie - te, które akurat pasują - w jakąś opowieść-historyjkę. O resztę interesujących spraw może już gildia sobie potem dopytać, podanie nie musi zawierać wszystkiego.) A pisanie w podaniu o mechanice (Jestem małym zielonym elfem i szkolę się na strażnika) uważam za nieporozumienie. I zdecydowanie nie radzę nowym graczom solo ekspić bdośwa, zwiedzać całego świata i robić wszystkich umów, bo zanudzą na śmierć tym razem siebie.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Tercoral »

Eh, nawet nie wiesz jakie podania czytalem... Wiec czasem wole cos pozadnie zrobionego, ale nudnego niz napisanego na odpierdol z mysla "a noz sie uda".

No i przychodzi se kandydat na szkolenie, mowie mu zeby potropil na lokacji, a on "nie trenowalem tropienia" ...

...

Niestety mechanika jest PODSTAWOWA czescia muda i nie da sie od niej uciec. Nawet komenda podstawowa komenda do rpg "usmiechnij sie" jest bez mechaniki bezuzyteczna :P

Ja nie mowie zeby zlogowal cala arkadie "na dlugich", ale kurde wszystkie miasta moze odwiedzic. Zanim wymysli sobie gildie.

Hmm teraz dodal bym jeszcze zrobienie z polowy umow w zawodzie.

Tylko dlatego zeby miec pewnosc, ze nie zrezygnuje po 2 tyg :P
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Irelia »

Werbata krew zaleje jak to przeczyta.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Tercoral »

Wedle mnie ma byc komunikatywnie, a nie poprawnie :P
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Vyera
Posty: 20
Rejestracja: 01 paź 2011 00:28

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Vyera »

Mnie też trochę jakby zalewa. Szczególnie jak ktoś dowodzi tezy, że podanie ma być porządne, a sam pisze "pozadnie".

Mam wrażenie, że nie zostałam właściwie zrozumiana - w poprzednim poście chciałam powiedzieć, że moim zdaniem wypisanie technicznych informacji o postaci nie ma wiele wspólnego z porządnym podaniem.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Jak napisac pierwsze podanie?

Post autor: Tercoral »

Ej ja tam swoje podanie posalem w wordzie, a pozniej usuwalem polskie znaki jakims skryptem ze stronki. :P
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ