Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Artak
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak » 26 sie 2018 00:29

Draos pisze: W Tilei okazało się że droga do kopalni wymaga wspinaczki, a ja niestety cały czas spadam.
W Osadzie natomiast wejścia bronią ambule którym to nie jestem w stanie podołać.
Do TIleańskiej kopalni możesz dotrzeć będąc stąpaczem bez zawodu (tylko w gp musisz wytrenować wspinaczkę i kupić linę :P)
A o ambulach w osadzie pierwsze słyszę. Ale może rozmawiamy o innych osadach, albo ja po prostu o czymś nie wiem (bo zbyt wiele czasu tam nie spędziłem :) )

Awatar użytkownika
Laduenia

Post autor: Laduenia » 26 sie 2018 00:59

Artak pisze:A o ambulach w osadzie pierwsze słyszę. Ale może rozmawiamy o innych osadach, albo ja po prostu o czymś nie wiem (bo zbyt wiele czasu tam nie spędziłem :) )
Są. 8-)

Awatar użytkownika
Duruk

Post autor: Duruk » 26 sie 2018 11:59

Laduenia pisze:
Artak pisze:A o ambulach w osadzie pierwsze słyszę. Ale może rozmawiamy o innych osadach, albo ja po prostu o czymś nie wiem (bo zbyt wiele czasu tam nie spędziłem :) )
Są. 8-)
I to od dawna

Awatar użytkownika
Artak
Kontakt:

Post autor: Artak » 26 sie 2018 12:47

Tak to jest jak się nie zwiedza świata cały czas, tylko siedzi na tyłku w jednym miejscu :)

Awatar użytkownika
Nrdan

Post autor: Nrdan » 13 paź 2018 07:54

Cześć,

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zechciał udzielić mi odpowiedzi na poniższe pytania.

Który zawód dla krasnoluda lepiej wybrać: gladiator czy korsarz? Interesuje mnie zawód z zestawem broń + tarcza, o jako takiej mocy speca i możliwością expienia samemu jak i bycia przydatnym w drużynie. Z tego co wyczytałem na ArkaWiki bardziej odpowiedni byłby zawód korsarza, natomiast w temacie "Zmiany mechaniki muda" wyczytałem, że po reformie zawodów, glad dostał również umy drużynowe. Czy są na takim poziomie, że będę mógł swobodnie działać w drużynie?

Drugie pytanie: nie wiem czy w sposób jasny będę potrafił wyrazić to o co mi chodzi, ale spróbuję. Czy jeśli wybiorę zawód u trenera i zacznie naliczać mi się staż, a moja postać w tym czasie skupi się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, a nie expieniu, to czy po tym jak za jakiś czas, staż zawodu naliczy mi się na maxa (a ja go nie wytrenuje), to będzie miało znaczenia dla expienia? W sensie czy to, że teoretycznie mam dostęp do treningów znacząco zwiększających moją siłę bojową (ale niewytrenowanych) będzie wpływało na ilość expa, który będę dostawał?

I ostatnie pytanie. Czy będąc posiadaczem pochodzeniówki z Gór Krańca Świata można zarzucać tarczę na plecy równocześnie z noszeniem plecaka? Aktualnie dostaję zwrotny komunikat, że już coś tam noszę, natomiast łatwo wyobrazić mi sobie w rl, że na plecak/sakwę/torbę ktoś zarzuca sobie tarczę czy inne elementy wyposażenia i dźwiga je z uśmiechem na twarzy.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi/uwagi i pozdrawiam!

Eidit: jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś sposób na odzyskanie rzeczy po zgodnie w przepaści w Górach Krańca? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tercoral

Post autor: Tercoral » 13 paź 2018 08:53

1/ Bier korsarza jest duzo lepszy do druzyny niz glad.
2/ Za bardzo wchodzisz w matematyke gry. Jak wytrzymasz w grze pol roku to nie bedzie mialo to znaczenia.
3/ Nie wiem co ma wspolnego pochodzeniowka z zarzucaniem rzeczy na plecy... ALe wydaje mi sie ze sam bedziesz musial rozwiklac ta zagadke.
Tęczowe serce... :oops:

Awatar użytkownika
Duruk

Post autor: Duruk » 13 paź 2018 09:34

Nrdan:
1. Ja bym wybral glada, lepszy ofens i defens, druzynowki tez dostal, nie ma zaslony grupowej korsarza. Ale to zalezy od stylu gry. Glad lepszy do solowego expa, ale w druzynie tez przydatny.
2. Nie wypowiem sie.
3. Niestety plecak blokuje mozliwosc zarzucenia tarczy na plecy. Ale w jednej z Twierdz w Gorach Kranca Swiata jest do kupienia krasnoludzka torba przewieszana przez ramie. Bedzie Ci pasowac :)
4. Zalezy jaka przepasc. Z niektorych mozna, ciala leza wtedy na innych dostepnych lokacjach. Ale jest tez przepasc, z ktorej wydobycie sprzetu wiaze sie z ponownym skokiem do niej, szanse przezycia bliskie zeru. A jesli sie przezyje... to nie mozna z niej wyjsc.

Awatar użytkownika
Nrdan

Post autor: Nrdan » 14 paź 2018 07:44

Dziękuję za dotychczasowe info! Czy ktokolwiek mógłby się jeszcze wypowiedzieć w kwestii drugiego pytania tj. nabijanie stażu zawodu bez trenowania umiejętności vs. expienie?

Tercoral, z tym zarzucaniem i pochodzeniem chodziło mi o to, że w pochodzeniówce z Gór Krańca masz możliwość zarzucenia/noszenia tarczy na plecach. W czasach kiedy grałem taki bajer miały chyba jeszcze tylko Glady - o ile dobrze pamiętam - stąd pytanie. Jeśli teraz każdy może tak nosić tarcze, to po prostu nie wiedziałem :)

Re dół: Dziękuję! Tak też przypuszczałem :|
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018 10:37 przez Nrdan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Artak
Kontakt:

Post autor: Artak » 14 paź 2018 10:17

Nrdan pisze:to będzie miało znaczenia dla expienia?
Tak
Nrdan pisze:W sensie czy to, że teoretycznie mam dostęp do treningów znacząco zwiększających moją siłę bojową (ale niewytrenowanych) będzie wpływało na ilość expa, który będę dostawał?
Tak

Awatar użytkownika
Kregan

Post autor: Kregan » 14 paź 2018 14:35

Re: Porady dla graczy.
Postautor: Rafgart » 17 sie 2011 10:13

Liczy sie tylko to, co sie wytrenowalo.
Pierwsza zasada podróżnika "Nie sztuka gdzieś wleźć, sztuką jest wyleźć".
Druga zasada podróżnika "Gdziekolwiek wleziesz zawsze znajdzie się tam jakieś wyjście, na przykład przez zaświaty".

ODPOWIEDZ