Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Asandra »

Tak, mają mniejsze.

W dodatku możliwe że ocena wagi płaszcza jest zafałszowana z powodu niskiego poziomu (lub całkowitego braku) umiejętności oceniania.
Vladimir
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013 08:57

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vladimir »

Moge sie mylic, ale wydaje mi sie ze ubrania ubrane nie waza nic.
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Apolios »

Gdzie naucze sie szacowania w oxenfurcie? Na mapie widze 5 miejs, gdzie mozna trenowac na terenie uniwersytetu umiejetnosci i w zadnej z nich nie ma szacowania.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Astida »

Szacowanie to umiejętność przydatna kupcom, jeżeli szukasz miejsca do treningu to polecam rozejrzeć się w oxen tam gdzie prowadzi się handel.

Osobiście polecam wyprawę do Quenelles.

Z braku finezji można spróbować wszędzie 'trenować' to w końcu odnajdziemy trenera.
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Apolios »

Udalo mi sie odnalezc trenera na poludniowym wschodzie Oxenfurtu. A potrzebowalem by moc zliczyc monety jakie mam, gdyz przy 20 juz postac sie nie potrafila doliczyc. Po treningu jest nieco lepiej, jednak dalej szalu nie ma i czesto postac widzi wiele srebrnych monet zamiast konkretnej ilosci.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

Akurat liczenie monet jest zależne również od intelektu danej postaci.
Szacowanie daje możliwość oceny wartości danego przedmiotu.

Polecam również korzystać z http://mudy.republika.pl/ oraz http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/St ... 2%C3%B3wna
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Astida »

Jeżeli pamiętam dobrze to liczenie monet zależy od intelektu.
Widzieć będziesz tyle ile możesz zliczyć jeden cykl liczenia aczkolwiek nie jestem pewna, to jest do sprawdzenia. Szacowanie natomiast przyda się jak obejrzysz wiele monet. To poznasz ich przybliżona ilość.
Oczywiście lepiej policzyć.

Szacowanie ma wpływ na określanie wartości i pewnie kilka innych rzeczy.
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Apolios »

eh monety mozna policzyc, a wydalem polowe zarobionych zlociszy na nauke szacowania ;) A te strony przegladalem i nie doszukalem sie liczenia.
Jak to z kolei jest z reputacja przy roznoszeniu paczek. Reputacja zwieksza sie mocniej gdy dorecze przesylke wiekszej wartosci czy nieistotne za ile przeyslke dorecze, reputacja zawsze zwieksza sie tak samo?
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

Jak to z kolei jest z reputacja przy roznoszeniu paczek. Reputacja zwieksza sie mocniej gdy dorecze przesylke wiekszej wartosci czy nieistotne za ile przeyslke dorecze, reputacja zawsze zwieksza sie tak samo?
Z moich obserwacji:
Reputacja zwiększa się o większą wartość, gdy doręczasz paczki większej wartości.
Gdy doręczasz paczki mniejszej wartości reputacja też się zwiększa, ale wolniej.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Astida »

Wydaje mi się też że wysoka reputacja w jednym okręgu powoduje szybszy wzrost w innych rewirach aczkolwiek nie prowadzilam szczegółowych badań.
Może to też to wynikać z dołączenia do pocztylionow.
ODPOWIEDZ