Gdzie mogę znaleźć... ?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Nodren
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2011 18:00

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Nodren »

Polecam tą stronkę:

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Gi ... nik.C3.B3w

Dowiesz się na przykład że wyżej uniki wyszkolisz w Averheim.
Radmiro
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2014 21:31

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Radmiro »

Nodren pisze:Polecam tą stronkę:

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Gi ... nik.C3.B3w

Dowiesz się na przykład że wyżej uniki wyszkolisz w Averheim.
Dzieki za stronke ale do averheim mam dalej i moge to potem zrobic.
Nrazie szukam trenera na miejscu "prawie".

A i szukam skupu miesa:) jest cos takiego wogole?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014 14:33 przez Radmiro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Tercoral »

A i szukam skupu miesa:) jest cos takiego wogole?

Jest.
Tęczowe serce... :oops:
Radmiro
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2014 21:31

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Radmiro »

Jest jest wlasnie znalazlem. :lol:
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Gruer »

Mięso można w wielu miejscach sprzedawać i jest to bardzo dobre źródło zarobku, jednak do tego przydaje się zawód z łowiectwem jeśli chcesz faktycznie się wzbogacić.
Mikkel

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Mikkel »

Gruer pisze:Mięso można w wielu miejscach sprzedawać i jest to bardzo dobre źródło zarobku, jednak do tego przydaje się zawód z łowiectwem jeśli chcesz faktycznie się wzbogacić.
... akurat. ;P Z umiejętnością "łowiectwo" na "pobieżnie" będziesz w stanie wycinać mięsa z dzików i niedźwiedzi (z dzików chyba nawet na "ledwo" wystarczy). Trenujesz do tego "targowanie się" na poziomie GP i zarabiasz innym zawodem, takim, jaki ci się najbardziej podoba (chyba, że był to myśliwy ;) ).

Inna sprawa jest taka, że prawdziwe pieniądze faktycznie można zbić zawodem z łowiectwem, ale zawodem masowym. Mianowicie: myśliwym... Powodzenia w polowaniu na jelenie traperem (może przepatrywaczem lepiej idzie? Nie wiem, ale wątpię). Da się to zrobić, ale nabiegasz się za jelonkiem tyle, że prościej w tym samym czasie zabić te trzy dziki, które dzielnie walczą aż do chwalebnej śmierci, twojej lub ich.

Oczywiście jako traper możesz też, na przykład, sprzedawać wilcze skóry innym graczom, żeby sobie z nich robili Fajne Płaszcze, ale w skupie skór to raczej fortuny na tych skórach nie zbijesz, a tanio skór swych wilcy nie sprzedają.

I traper jest do tego słaby bojowo (słabszy od przepatrywacza, który z kolei ma znacznie niższe łowiectwo - coś za coś). Czyli i tak możesz potrzebować wsparcia kogoś z zawodem bojowym.

A w związku z tym pytaniem - jest gdzieś lista wszystkich rzeźników, skupów skór itp.? No bo skoro lista karczm jest na Arkadia Wiki, wraz z tym, co serwują...

EDIT@down:
Dlatego o dzikach też pisałem. Jakbym wiedziałem, gdy sam grę zaczynałem, że są takim fajnym źródłem zarobku (a i doświadczenia bojowego zapewne dla początkujących), polowałbym na nie, a nie na gobliny.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014 21:50 przez Mikkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Gruer »

Mikkelu : z jednej strony masz racje bo myśliwy to faktycznie maszynka do robienia pieniędzy jeśli się wie co i jak. Mając inny zawód na miechu można także zarabiać kopę kasy tylko trzeba znać kilka "tips and tricks". A z tego co napisałeś to zdecydowanie polecam niedźwiedzie jednak na początek są zdecydowanie za mocne dla początkujących postaci.
Radmiro
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2014 21:31

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Radmiro »

Hmm. dzik mnie niszczy na spokojnie i odnosi niewielkie rany, a ja musz zmykac przed nim w rezultacie, natomiast niedzwiedzia po doswiadczeniu z dzikami tylko obejzalem nic wiecej.

Mysliwy zastanawialem sie na tym zawodem jednak zdecydowalem sie na nozownika, tylko nie wiem co i jak?

Powinienem najpierw byc lotrzykiem i dopiero nozownikiem czy moge odrazu jakos zostac nozownikiem?

Znalazlem troche informacji o etatach, ale tak na dobra sprawe to kazdy jest powiazany z ktoryms z AJ zawodow, i przez to nie wiem gdzie sie udac.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Deli »

Żeby szkolić się na nożownika musisz być w jakimś stowarzyszeniu - i tylko ono Ci takie szkolenie może umożliwić. I warto wcześniej ukończyć AJ łotrzyka (a to możesz zrobić bez dołączania do stowarzyszeń).
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Corief
Posty: 14
Rejestracja: 04 cze 2013 17:44

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Corief »

Mikkel pisze: Inna sprawa jest taka, że prawdziwe pieniądze faktycznie można zbić zawodem z łowiectwem, ale zawodem masowym. Mianowicie: myśliwym... Powodzenia w polowaniu na jelenie traperem (może przepatrywaczem lepiej idzie? Nie wiem, ale wątpię). Da się to zrobić, ale nabiegasz się za jelonkiem tyle, że prościej w tym samym czasie zabić te trzy dziki, które dzielnie walczą aż do chwalebnej śmierci, twojej lub ich.
Eh nie znam się to się wypowiem, widzę wiecznie żywe.

Jeśli się goni jelenie z głową to nawet gp jest w stanie dość sprawnie na nie polować, tylko najpierw należy je trochę pogonić aby załapać o co chodzi. Nie wiem jak wysoko ma uma łowiectwo traper i czy da rade wyciąć skórę ale już same mięso z niego to ponad 20 złociszy jeśli sprzedaje kupiec.

Poza tym, naprawdę wystarczy się rozejrzeć, zwierzaków jest masa, niektóre giną od jednego ciosu a skóry z nich są cenne.

Niestety a może stety, jak we wszystkim na arce, nie dostajemy wszystkie od razu i czasami trzeba trochę poczekać aż umy lub poziom pozwoli zajmować się czymś poważniejszym.
ODPOWIEDZ