Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Orrgar

Re: Rozwój postaci

Post autor: Orrgar »

Miecznik nie ma problemow z expem ma wysoko defy i jako takie dziobniecie.

Poprostu dobierz odpowiednie moby do zawodu.
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

no moby mobami, ale pod tego expa tym człowiekiem pakować go pod zręczność czy wytrzymałość?
Awatar użytkownika
Constantin
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2017 01:28

Re: Rozwój postaci

Post autor: Constantin »

Nie ma odpowiedzi zero-jedynkowej. Wszystko ma swoje wady i zalety. Rase czlowieka raczej trudno "zle" rozwijac (wszystkie cechy ida rowno). Ogolem jesli chodzi Ci o rpg to moze wybierz cechy ktore beda pasowac pod postac np. szczuply - zreka, ogromny - wytka. Jesli chodzi glownie o exp to moze wez sobie glada i bedzie po sprawie ;>
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

Constantin pisze:Nie ma odpowiedzi zero-jedynkowej. Wszystko ma swoje wady i zalety. Rase czlowieka raczej trudno "zle" rozwijac (wszystkie cechy ida rowno). Ogolem jesli chodzi Ci o rpg to moze wybierz cechy ktore beda pasowac pod postac np. szczuply - zreka, ogromny - wytka. Jesli chodzi glownie o exp to moze wez sobie glada i bedzie po sprawie ;>
Za długo grałem gladem, przejadł mi sie już całowicie dlatego wziąłem co innego
Awatar użytkownika
Uli
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2017 22:43

Re: Rozwój postaci

Post autor: Uli »

Też się zastanawiam nad cechami. Niedawno w innym temacie dostałem taką radę.
Orrgar pisze:
Co do krasnoluda bo sam takim gram. Jedyne co chce ci poradzic bys zwrocil uwage na ustawienie cech postaci bo potem to ciezko wyprowadzic.

Wedlug tego co ja testowalem odnosnie tej rasy, proponowalbym ustawienia cech 221 i zasypywanie duzej dziury w zrecznosci.

Wtedy bedziesz mial duze pole do popisu jesli chodzi o zmiane zawodu i kazdy bedzie chodzil fajnie.

Jesli skupisz sie na wzmacnianiu mocnych stron rasy a olewaniu slabych bedziesz swietnym tankiem, ale jesli kiedys bedziesz planowac zmiane zawodu to zaczna sie schody, bo odczuwa sie ten duzy dol w zrecznosci.

Wytrzymalosc krasnoludy i tak maja b.dobra wiec i tak rosnie ona fajnie mimo dania jej jedynie "1"
Moje obawy związane są z tym, że nie chce zrobić z krasnoluda człowieka. Wydaje mi się, że powinienem od czasu do czasu dopompować zręczność, ale cały czas walić w nią "2" to chyba zły pomysł. Chyba jednak skupię się na wzmacnianiu mocny stron i zostaniu tankiem, szczególnie że mam tankerski zawód - legionistę.

Ciekawie doradził Constantin.
Constantin pisze: Ogolem jesli chodzi Ci o rpg to moze wybierz cechy ktore beda pasowac pod postac np. szczuply - zreka, ogromny - wytka. Jesli chodzi glownie o exp to moze wez sobie glada i bedzie po sprawie ;>
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

powiem ci tak, miałem sparing wytrzymałym krasnoludem gladiatorem ze zręczną gnomką gladiatorką. Ja nie trafiałem a ona mnie muskała, w efekcie koncowym dobilem ja ostatnim ciosem ale juz mnie masakrowala wiec bardzo, bardzo po rowno. Ten sam poziom i te same wytrenowanie stazu. Na legioniscie tymbardziej wytrzymałość, bo o żadnych tu unikach nie ma mowy.
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

Jak to teraz jest, czy wzięcie zawodu na od razu na starcie gdybym kase akurat uzbieral zmniejsza ilosc dostawanego expa?
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Rozwój postaci

Post autor: Akali »

Szybciej sie expi z umami z zawodu, ale Twoja siła bojowa liczy się od dostępnych do wykupienia umiejętności bojowych, czyli jeśli będziesz regularnie wykupywał dostępne treningi to będziesz expić szybciej, ale jeśli będziesz tylko idlować staż i olejesz treningi to będziesz miał mniej expa.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017 12:15 przez Akali, łącznie zmieniany 1 raz.
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Uli
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2017 22:43

Re: Rozwój postaci

Post autor: Uli »

Czyli niewytrenowane umiejętności (wiadomo że bojowe) mają wpływ na moją siłę bojową i ograniczają mi expa??? Myślałem, że jest zupełnie odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017 14:03 przez Uli, łącznie zmieniany 2 razy.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Rozwój postaci

Post autor: Drubin »

Akali pisze:Szybciej sie expi z umami z zawodu, ale Twoja siła bojowa liczy się od dostępnych do wykupienia umiejętności bojowych, czyli jeśli będziesz regularnie wykupywał dostępne treningi to będziesz expić szybciej, ale jeśli będziesz tylko idlować staż i olejesz treningi to będziesz miał mniej expa.
To jest przeciez dobrych kilka lat nieprawda.
ODPOWIEDZ