Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

fajnie by było gdyby jakiś czarodziej sie wypowiedział co w tej kwestii jest prawdą bo sam już mam wątpliwości. A akurat to jest ważna info dla graczy. Nawet miałem wrażenie że samo przystąpienie do zawodu nawet bez idlowanego stażu już zmniejsza expa ale może teraz też się to zdezaktualizowało
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Rozwój postaci

Post autor: Akali »

Haha Marigo,

wlasnie o to w tej grze chodzi,
nigdy nie dowiesz sie jaka jest najlepsza proporcja cech w zalenosci od rasy do expienia ;-P
Zapomnij, ze wizowie Ci cos wTej kwestii odpisza.
Hard Fantasy.
Predzej czy pozniej i tak trzeba wykupic umy.
.
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

Akali pisze:Haha Marigo,

wlasnie o to w tej grze chodzi,
nigdy nie dowiesz sie jaka jest najlepsza proporcja cech w zalenosci od rasy do expienia ;-P
Zapomnij, ze wizowie Ci cos wTej kwestii odpisza.
Hard Fantasy.
Predzej czy pozniej i tak trzeba wykupic umy.
.
Nie, nie chodzi mi o proporcje cech bo na to pewnie nawet sami wizowie nie znaja odpowiedzi bo w jednych sytuacjach wysoka zreczność okaże się lepsza a w innych wytrzymałość, ale gracz powinien znać mniej wiecej, bardzo ogolnie od czego liczy sie exp. Chyba że pozostaje mi ufać że system jest tak logiczny jak w mojej głowie, a moja głowa mi podpowiada wytrenowałeś coś, jesteś silniejszy, mniej expa bo przeciwnik jest dla ciebie minimalnie słabszy. A sam staż nie powoduje wzrostu mojej siły i tymbardziej samo rozpoczęcie treningu w zawodzie.
A co do cech to ostatecznie wymyśliłem sobie że będę to równoważył chociaż, jak tu poprzednik napisał u człowieka wszystko idzie prawie po równo. Intuicja mi podpowiada ze jezeli zamierzam expic czyt. walczyć z grupami przeciwników bardziej przyda mi się wytrzymałość, jeżeli z jednym silnym czyt gracz to zręczność okaże się tą główną przewagą.
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Rozwój postaci

Post autor: Stellan »

Wybrales miecznika pod samotny exp i okazjonalna gre w druzynie, przy czym jest to zawod optymalny pod odwrotny uklad. Do tego pierwszego bardziej pasuje korsarz.
Gdybym mial juz optymalizowac miecznika to skupilbym sie na ogarnieciu sprawnego dowodzenia/wspierania w miejscach gdzie expodajne moby sie zaslaniaja itp.
Nie wiem jaki masz poziom, ale wykoksanie b.doswa/zwiedzil od zera to kilka arkowych dni. W tym czasie za bojowe umy zaplacisz do ok. 1-1.5 mth za tydzien, wiec ciezko tu o jakas stazowa "kotwice".
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

Stellan pisze:Wybrales miecznika pod samotny exp i okazjonalna gre w druzynie, przy czym jest to zawod optymalny pod odwrotny uklad. Do tego pierwszego bardziej pasuje korsarz.
Gdybym mial juz optymalizowac miecznika to skupilbym sie na ogarnieciu sprawnego dowodzenia/wspierania w miejscach gdzie expodajne moby sie zaslaniaja itp.
Nie wiem jaki masz poziom, ale wykoksanie b.doswa/zwiedzil od zera to kilka arkowych dni. W tym czasie za bojowe umy zaplacisz do ok. 1-1.5 mth za tydzien, wiec ciezko tu o jakas stazowa "kotwice".
No dobra, to ustalam tak. Nie wiem ile będę grał w drużynach, ciężko to przewidzieć w czasie gry dużo rzeczy się wyjaśnia, ale generalnie w drużynie co miecznik robi najlepiej to przelamuje i rozkazuje, przy czym dużo lepiej legionista przelamuje. Ale z racji dobrych defów i dobrego uderzenia można pewnie jakoś i nim sie wyexpić. Korsarz i gladiator to dla mnie mało ciekawe zawody, przejedzone i przegrane szczególnie glad.
A jak już przy mieczniku jesteśmy, jaką ma siłę speca porównując z innymi zawodami, z fanatykiem czy gladiatorem? Interesuje mnie zarówno jak jego siła speca wygląda z jednorękiem i dwurękiem. Abstrachuje już od tego, że fanatyk ma speca na dwie ręce a gladiator może nim celować.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Rozwój postaci

Post autor: Raenn »

Spec miecznika ma bardzo duży random. Czasem losują się takie, które wydają się słabsze od zwykłych ciosów, a czasem jakieś nieludzko wręcz mocne. Przy czym jednoręcznym mieczem są imho dużo słabsze. Miecznik z odpowiednim mieczem i sporą dawką szczęścia ma moim zdaniem szanse zadawać największe dmg w grze jeśli chodzi o pojedyńczy cios. Polemizowałabym też ze stwierdzeniem o jako takich dpsach, aczkolwiek to zależy od buildu.

No, a co do expienia zręcznościowym mieczem, to przypominam, że są też takie moby, które są bardzo silne i można je tłuc po 1-2. Boost od zerki w postaci lepszego speca/parowania/większej ilości hitów działa tu więc jak w pvp. Oba rozważane przez Ciebie buildy wymagałyby innych expowisk. Twój "równiak" będzie prawdopodobnie bardziej uniwersalny, ale i przez to nie lepszy od żadnego ze skrajnych rozwiązań w określonym przypadku.

A tak całkiem na marginesie, to najszybciej i tak expi sie w 2-3 osoby. I to z pasującymi zawodami. No, chyba że masz na sobie z 5 magików, ale wiadomo, ich też nie weźmiesz z powietrza. :P
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

Raenn pisze:Spec miecznika ma bardzo duży random. Czasem losują się takie, które wydają się słabsze od zwykłych ciosów, a czasem jakieś nieludzko wręcz mocne. Przy czym jednoręcznym mieczem są imho dużo słabsze. Miecznik z odpowiednim mieczem i sporą dawką szczęścia ma moim zdaniem szanse zadawać największe dmg w grze jeśli chodzi o pojedyńczy cios. Polemizowałabym też ze stwierdzeniem o jako takich dpsach, aczkolwiek to zależy od buildu.

No, a co do expienia zręcznościowym mieczem, to przypominam, że są też takie moby, które są bardzo silne i można je tłuc po 1-2. Boost od zerki w postaci lepszego speca/parowania/większej ilości hitów działa tu więc jak w pvp. Oba rozważane przez Ciebie buildy wymagałyby innych expowisk. Twój "równiak" będzie prawdopodobnie bardziej uniwersalny, ale i przez to nie lepszy od żadnego ze skrajnych rozwiązań w określonym przypadku.

A tak całkiem na marginesie, to najszybciej i tak expi sie w 2-3 osoby. I to z pasującymi zawodami. No, chyba że masz na sobie z 5 magików, ale wiadomo, ich też nie weźmiesz z powietrza. :P
Zaraz, to parowanie to siła czy zręczność? Bo wtedy dawanie w zręczność miecznikiem miało by dużo większy sens zamiast w wytrzymałość bo głównym defem miecznika to parowanie.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Rozwój postaci

Post autor: Raenn »

Tego z pewnością nie wie nikt. WYDAJE mi się, że na używanie tarczy ma wpływ siła, a na parowanie bronią zręczność. :lol:
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Rozwój postaci

Post autor: Stellan »

Zawsze myslalem, ze sila odpowiada za parowanie bronia, ale mniejsza z tym. Skoro piszesz, ze przejadaja Ci sie zawody, to moze warto wybrac ustawienie na przyszlosc? Takie 221 daje mozliwosc przejscia chociazby na dual. Druga sprawa to pytanie w jaki level celujesz? Trenujac 221 na wielce doswiadczonym i wyzej pewnie nie odczujesz braku wytki, ale nizej juz niekoniecznie. Szczegolnie majac wrogow na glowie, ciezki sprzet i 100 lokacji do domu. ;)
Marigo
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2017 21:11

Re: Rozwój postaci

Post autor: Marigo »

zrobie 212 i po zabawie, jakoś wytrzymka mnie bardziej przekonuje i jak do tej pory widze i tak człowiekiem ta zręczność nie odstaje, ciekawe jaka sie zrobi przepaść na b doswie ale człekiem i tak będzie to dość wyrównane
ODPOWIEDZ