Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Prav »

Czy raz wybrane pochodzenie można zmienić, trzeba trochę odczekać, czy jest to jest wybór raz na zawsze?
Awatar użytkownika
Ivy
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2017 04:54

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Ivy »

Możesz zmienić po 5 tygodniach realnego czasu. Jeśli pochodzenie na które chcesz zmienić oferuje język to musisz się jeszcze nauczyć dodatkowo tego języka do pewnego poziomu.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Werbat »

Werbat pisze:W sumie ten miecz też Ci nie powinien spaść, bo po reformie oba te zawody są multi-weapon i _chyba_ jak masz wytrenowane wszystkie na fanatyku na to doskonale (74%, afair) spadają wszystkie do 70%, a nie tylko główna, a reszta do GP. Ale tu niech się ktoś bogatszy w doświadczenie wypowie.
Niestety, jednak nie ma tak dobrze. A szkoda.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Dhus
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2015 19:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dhus »

Cześć.
Czy ktoś wie, jak wygląda zmiana zawodu przy całkowitym jego wytrenowaniu (łącznie z poleceniem), gdzie zawód "A" miał podstawową broń + dodatkową, później został zmieniony na zawód "B" i teraz planuję powrót do zawodu "A"?
Czy przy zawodzie "A" będę miał jedynie podstawową broń, czy możliwość dotrenowania obydwu?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017 16:35 przez Dhus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Eldur »

A ja mam pytanie o używanie formy w celu zdobycia dodatkowego stażu w zawodzie. Dajmy na to dziś jest wtorek, trenowałem wczoraj, na zwykłych zasadach. Używam komendy +staz zużywając na to na to całą posiadaną formę (z nieziemskiej do zera). O ile skróci mi się czas do kolejnego treningu? Warto używać formy do przyspieszenia pełnego wytrenowania postaci, przy założeniu że sam koszt szkoleń nie stanowi jakiegoś tam problemu?

.:E
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Tryggvi »

Kiedyś to sprawdzano i na forum pisali, ze przed poziomem wielce/zwiedzil nie warto ładować w +staz. Powyzej to jak chcesz, ale potrzebujesz 10 razy wpisac +staz, zebys mial tygodniowe 4% zawodu.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Numeron »

Eldur pisze:A ja mam pytanie o używanie formy w celu zdobycia dodatkowego stażu w zawodzie. Dajmy na to dziś jest wtorek, trenowałem wczoraj, na zwykłych zasadach. Używam komendy +staz zużywając na to na to całą posiadaną formę (z nieziemskiej do zera). O ile skróci mi się czas do kolejnego treningu? Warto używać formy do przyspieszenia pełnego wytrenowania postaci, przy założeniu że sam koszt szkoleń nie stanowi jakiegoś tam problemu?

.:E
To nie przyspiesza czasu, tylko daje realne procenty zawodu.
W przeliczeniu:

nieziemska forma (dwukrotne uzycie +staz) daje 0.8% zawodu.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Ethian »

Aby wbić cały tydzień stażu potrzeba 30 punktów formy. Na poziomie wielce+ dostajesz 1pkt formy za każdy 1pkt postępów.
Sam musisz ocenić co jest bardziej warte.

Jak napisał Numeron - za każde 3pkt formy (czyli tyle ile minimalnie możesz wydać na staż) otrzymujesz 0,4% stażu.

Bardzo ładnie to jest opisane w grze: poczytaj ?forma, ?staz itp
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Eldur »

Ethian pisze:Aby wbić cały tydzień stażu potrzeba 30 punktów formy. Na poziomie wielce+ dostajesz 1pkt formy za każdy 1pkt postępów.
Sam musisz ocenić co jest bardziej warte.

Jak napisał Numeron - za każde 3pkt formy (czyli tyle ile minimalnie możesz wydać na staż) otrzymujesz 0,4% stażu.

Bardzo ładnie to jest opisane w grze: poczytaj ?forma, ?staz itp
W pomocy nie ma konkretnych danych pozwalających ustalić, czy się opłaca używać polecenia +staż, czy też nie - stąd moje pytanie do praktyków. Ale dzięki Twojemu postowi oraz przedmówców już wiem to, czego się chciałem dowiedzieć. Dzięki ;-)

.:E
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Ethian »

Niestety, ale to czy warto przyspieszyć staż to tylko i wyłącznie twoja indywidualna decyzja :)

Ja sam się zastanawiam czy tego nie zrobić, ale 30pkt postępów to bardzo dużo, a 1tydz stażu już niestety nie :(

Przypomnę tylko, iż pełny tygodniowy staż (czyli 5h+ zalogowany) to 4% stażu, a 3pkt formy to 0,4% stażu. Matematykę zostawiam Tobie :P :)
ODPOWIEDZ