Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Tercoral »

Bo sa jakby stopnie tego co dasz rady wytropic.

- Jedna osoba
- Grupa osob
- Jak liczna jest grupa
- Rasa pojedynczej osoby.

Moze na zwierzatka to nie dziala, ale w tropieniu graczy jak najbardziej
Tęczowe serce... :oops:
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Terenes »

Adventicus pisze:Od czasu dłuższego pogrywam sobie myśliwym z pełnym zawodem I szczerze zauważam naprawde niewielką różnice pomiedzy tropieniem GP a pełnym zawodem myśliwego.
Naprawde? Przeciez na GP tropienie trwa wieki i masz duza szanse na uzyskanie nieprawdziwego (lub niepewnego) kierunku nawet jesli slady sa swieze. Nie mowiac juz o tym ze dokladniejszych danych (gatunek i ilosc osob sciganych) nie uzyskasz nigdy.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Airhil »

Wszyscy rozumiemy, że w tropieniu graczy jest to przydatne, ale przy zwierzętach (które to chyba myśliwy powinien umieć doskonale wytropić) nie sprawdza się wcale.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Adventicus »

Przy doskonałym poziomie tropienia spodziewałbym się jednak lepszego wyniku niż jakieś ślady prowadzą na xy, coś bardziej w kierunku ślady sarny prowadza na xy ślady kuropatwy porwadzą na yz. Jedyne co uległo skróceniu to czas I częstotliwość błędnego rozpoznania śladu. Zakładam że nie wszystkie ogry halflingi czy elfy to pomioty starszych bogów z śarnimi racicami zamiast stop. Te 40 plus treningow w um ponad gp powinno jednak coś dawać.
Awatar użytkownika
Zoabel
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2017 20:31

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Zoabel »

Czy możliwa jest naprawa relacji?

Pewien człowiek kazał mi szukać mrówek w lesie. Szukając mrówek zauważyłam jak strzała wbija się w ziemie obok mnie. Aż przypadkiem (nie wiem jak) zaczęłam szukać ziół. Wtedy zostałam trafiona strzała i pojawił mi się komunikat ze moje relacje się zmieniły i będę ścigana na tamtejszych terenach.

Czy da się to jakoś zmienić, naprawić swoje błędy?
Czy wybaczą mi z czasem?
Czy to jest już tak na amen?
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Airhil »

1. Tego nie da się zmienić. Relacje uległy zmianie, ponieważ weszłaś do Brokilonu, a driady nie tolerują obcych na swoim terytorium.

2. Może wybaczą, jak cię zabiją. Z listów gończych się znika, jak twoja głowa zostanie zaniesiona w odpowiednie miejsce. (I chyba nie tylko wtedy, ale pewności nie mam.)

3. Można wywnioskować z wyżej.
Awatar użytkownika
Zoabel
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2017 20:31

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Zoabel »

OK. Rozumiem.

Cóż, bywa. Niewiedza boli najbardziej. :roll:
Na przyszłość chyba sobie daruje szukanie mrówek. ;)

Dobrze wiedzieć jak to działa.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Derdhang »

Jest kilka rodzajów "Listów gończych."
Jeśli się nie popełnia "przestępstw" na danym terenie to, może obowiązywać jedna z następujących zasad:
1 - Amnestia (po jakimś czasie zostajesz zdjęty z listów gończych).
2 - Nagroda mimo wszystko nadal rośnie z każdym dniem za Twoja głowę (Tu nie ma amnestii, poszukiwany aż do ubicia przez lokalne straże/dostarczenie głowy dla nagrody).
3 - Brak nagrody za głowę, brak amnestii, tylko "lokalne straże" zabijając Cie, powodują zdjęcie z listów gończych.

Driady z Brokilonu podlegają pod punkt - 3.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017 22:07 przez Derdhang, łącznie zmieniany 1 raz.
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Airhil »

Te mrówki są przydatne, ponieważ później mag kupuje od ciebie różne szczątki. Jest to całkiem niezłe źródło zarobku.

Dzięki Derdhang, dobrze wiedzieć :D
Awatar użytkownika
Zoabel
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2017 20:31

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Zoabel »

Zbierać czy nie zbierać oto jest pytanie.

Podsumowując: Driady będą mnie atakować tak długo, aż mnie zabiją, ale mrówki warto zebrać.

Jeszcze chciałabym się tylko upewnić: Mrówki się szuka, zbiera ... bo w sumie jeszcze żadnej nie zdążyłam znaleźć.
ODPOWIEDZ