Przybliżenie zawodów - nożownik

Forum Pomoc dla Początkujących.
Umph

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Umph » 17 maja 2019 14:15

Najwygodniejsze dwa expowiska dla Ciebie to chwilowo:
1) Gremliny w kanałach pod Wyzimą
2) Ghule obok Novigradu

Jak masz już wyidlowany zawód to zobacz jakie grupy ghuli możesz kłaść na raz (są od 1 do 5 sztuk). Jak będziesz kosił 5 bez problemu to pora poszukać czegoś mocniejszego (polecam zielone orki na wschód od Kreutz).

Wszystkie trzy expowiska są blisko dużych miast.

Jedna uwaga - nie polegaj na unikach nożownika zanim się porządnie nie wytrenujesz. Leć do Scali, kup pełną płytę i niech ona tankuje za ciebie. Jak masz rasę z małą siłą (jakieś gnomy czy inne niziołki) to zamiast płyty weź pancerz kolczy z Nuln. Dobre sztylety znajdziesz w Fandall.

Feril

Post autor: Feril » 18 maja 2019 13:02

Niezle sztylety dostaniesz tez w sklepach Cechu Kupcow z Novigradu. Nie sa najtansze, ale jesli masz zrobione umy, powinno byc Cie stac. Podobnie zbroje (jako alternatywa dla plyty).

Sprawdzic mozesz tez fimiry w Tilei, gobliny na poludniowy-wschod od Nuln. Da sie tez expic na choboldach (polnoc od Wyzimy, choc jesli expisz na pol-idlu to lampa bedzie denerwowac) i zbojach na poludniowy-wschod od Bialego Mostu (exp sam w sobie nie jest zbyt dobry, ale nozownik nadrabia faktem, ze mobki zazwyczaj sa w parach i uniki nie obrywaja tak bardzo).

Mozesz pewnie tez sprawdzic zjawy i zmije/weze (i jakeis tam inne pokoniunkcyjne stwory) na polnoc od Bodrogu, w okolicach wioski bobolakow. Byl tam niezly exp wieki temu - nie wiem czy wciaz.

W skrocie - warto zainwestowac w jak najlepszy sprzet i trzymac postac w okolicach lekko podpitego. Na szalone postepy nie ma co sie nastawiac, bo brak tarczy i uniki jako def bola. Jesli uda Ci sie znalezc kogos z zawodem z tarcza, powinno Wam sie expic calkiem przyjemnie. Czasowo, pewnie tak czy inaczej, najlepiej wypadniesz na wsiowych, choc osobiscie mam wstret do tego expowiska.

Aulus

Post autor: Aulus » 20 maja 2019 22:09

re: up
Poszedłem za Waszą radą i zmieniłem sprzęt na lepszy i rzeczywiście trochę przyjemniej się obrywa, mimo, że czas postępów się raczej nie zmienił.

A czy są może jakieś takie stworzenia mało zręczne i mało uzbrojone jak trolle ale takie bardziej dostosowane do tego zawodu i mojego poziomu? Bo te miejsca jak wsiowe, gdzie mnie tłucze kilka stworków na raz niszcząc zbroje chętnie zamieniłbym na coś gdzie wykorzystam płynne uniki i dual.

Awatar użytkownika
Kregan

Post autor: Kregan » 20 maja 2019 23:24

Możesz spróbować zjaw w Brugge, słabsze zbóje koło Wyzimy, vrany, orki w KZ (rozchodzą się) albo utopców koło Gulety jeśli się dobrze rozłożyły po apokalipsie (czyli 1-2 na lokacji). Przy czym nie są to raczej miejsca gdzie można przysypiać na expie na tym poziomie szczególnie w Gulecie. Nie musisz na dobra sprawę szukać nieopancerzonych przeciwników tylko dostosować ich liczbę do głównego defensa. Nie ma rady jak obejść i posprawdzać.
Pierwsza zasada podróżnika "Nie sztuka gdzieś wleźć, sztuką jest wyleźć".
Druga zasada podróżnika "Gdziekolwiek wleziesz zawsze znajdzie się tam jakieś wyjście, na przykład przez zaświaty".

ODPOWIEDZ