Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kregan

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kregan » 07 wrz 2018 03:51

Airhil pisze:Wysoki int pozwala ci dłużej czytać (masz więcej many, heloł). Nie wpływa raczej na wiedzę zdobywaną przez walkę/obserwacje.

EDIT: Sorry, źle zrozumiałem. Nie, intelekt w żaden sposób nie wpływa na wiedzę już posiadaną. Przy takim samym poziomie wiedzy, wojownik zawsze poradzi sobie lepiej.
Wiedza (modyfikowana przez intelekt) pomaga w walce z przeciwnikami danego
typu, zwiekszajac zadawane obrazenia. Bedzie rowniez wykorzystywana w wielu
innych miejscach, na przyklad jako wymog do zdobycia ciekawszych rodzajow
zwierzat pocztowych.
Wiesci 81

Wojownik i tak sobie poradzi ale zmniejszona jest różnica w klepaniu mobow dla "intelektualisów". Tak należy rozumieć imho to (modyfikowana przez intelekt). Zatem zwieszony intelekt wpływa na posiadana wiedzę.
Pierwsza zasada podróżnika "Nie sztuka gdzieś wleźć, sztuką jest wyleźć".
Druga zasada podróżnika "Gdziekolwiek wleziesz zawsze znajdzie się tam jakieś wyjście, na przykład przez zaświaty".

Awatar użytkownika
Gromowlad

Post autor: Gromowlad » 11 lut 2019 13:44

Witam,
Założyłem nową postać człowieka i zauważyłem że od razu ocenia ona siebie jako:

Kod: Zaznacz cały

Jestes krzepki, sprawny, dobrze zbudowany, pojetny i zdecydowany.
Mimo ze np.:

Kod: Zaznacz cały

Dostepne poziomy sily: slabiutki, watly, slaby, krzepki, silny, mocny, potezny i mocarny.
A po zabiciu szczura i skończeniu w rannym poziom z "kogos niedoswiadczonego" wskoczył na "pewnie stąpa po świecie". To jakiś błąd czy efekt wyścigu zbrojeń?
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.

Awatar użytkownika
Gritta

Post autor: Gritta » 11 lut 2019 13:50

Tak jest już od dawna, to z pewnością nie jest błąd. Dowolna minimalna ilość expa podnosi natychmiastowo poziom na "stąpacza". Ponadto, choćbyś zaliczył na stąpaczu 100 zgonów, to nie spadniesz niżej. Nie da się.
Rafgart pisze:
20 mar 2019 15:50
[...] po pewnym czasie przestaje byc tajemnica, wszyscy w koncu dostaja rozwiazania zagadek 'od kolegow' i moga sobie wspolnie narzekac, ze jest za latwo, nudno i costam z ziemniakami.

Awatar użytkownika
Enefghar

Post autor: Enefghar » 11 lut 2019 16:54

Smutno. Fajnie bylo expic od zera, pytanie czy teraz wogole byloby na czym expic takiego slabeusza :)
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.

Anatolij

Post autor: Anatolij » 14 lut 2019 15:17

Tylko zadaniami do "To i owo". Bez tego to się nawet na szczurach w Novi zgonowało :D

Awatar użytkownika
Artak
Kontakt:

Post autor: Artak » 14 lut 2019 23:52

Enefghar pisze:
11 lut 2019 16:54
Smutno. Fajnie bylo expic od zera, pytanie czy teraz wogole byloby na czym expic takiego slabeusza :)
Tia, idziesz na bagna i mordujesz komary :D

Jefik

Post autor: Jefik » 19 lut 2019 10:29

A ja mam pytanie - gdzie można solo expić na na poziomie "wiele przeszedł"? Nie zawsze nawinie się ekipa i zastanawiam się, gdzie się wybrać na samotne wojaże ;)

Awatar użytkownika
Aslinth
Kontakt:

Post autor: Aslinth » 19 lut 2019 15:50

szukaj goblinów :) Na tym poziomie to najlepszy dla ciebie exp - jesli chodzi o Imperium
Czas goni nas goni nas cały czas...

Jefik

Post autor: Jefik » 20 lut 2019 00:21

A Ishtar? Ostatnio odwiedzałem zbojów w Ciemnym Borze. O ile w warowni (na dziedzińców i na górze) nie dawali mi powodu do zmartwień, to już w środku byli mniej przystępni. Odwiedzałem też vranów i bobołaków koło Góry Carbon.

Awatar użytkownika
Gritta

Post autor: Gritta » 20 lut 2019 00:49

Nieumarli (pojedynczo, niezbyt głęboko) i szczurołaki z ruin niedaleko Rinde. Może koboldy? Potępieńcy? Sieciarze? Zjawy? Niedźwiedzie?
Rafgart pisze:
20 mar 2019 15:50
[...] po pewnym czasie przestaje byc tajemnica, wszyscy w koncu dostaja rozwiazania zagadek 'od kolegow' i moga sobie wspolnie narzekac, ze jest za latwo, nudno i costam z ziemniakami.

ODPOWIEDZ