Dyskusje o kliencie WWW

Forum techniczne Arkadii.
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Strideo »

Ja zacząłem grać na Arkadii zaraz po stworzeniu postaci używając oficjalnego klienta WWW. Spędziłem naprawdę sporo czasu na konfiguracji na tyle ile mogłem żeby sobie ułatwić i umilić granie. Przeglądając forum i Wiki dowiedziałem się o innych klientach i skryptach. Zainstalowałem Mudleta i skrypty z forum. Owszem wszystko działa jak należy etc., ale szczerze powiem, że klient WWW jest o niebo lepszy. Przynajmniej dla mnie.
Gwoli podsumowania i wypunktowania moich próśb odnośnie oficjalnego klienta (czasem na forum ciężko znaleźć konkrety, które zakopane są w niezwykle długich dyskusjach):

1. Możliwość zapamiętywania imion sklepikarzy, kowali etc. w jakiejś bazie użytkownika z ich lokalizacją. Oczywiście tych których się odwiedziło i których się poznało z imienia.
2. Możliwość rysowania mapy użytkownika terenów, które nie są objęte oficjalną mapą dostępną w kliencie, ale oczywiście tych terenów w miarę jak gracz będzie je odkrywał i eksplorował. Ma to sens, gdyż raz idąc leśną ścieżką tak naprawdę już ją znam, więc logicznym jest żeby można było sobie narysować to na mapie i otagować na przykład. Nie koniecznie to musi działać drużynowo, wystarczy jak działa na gracza.

Rozumiem, że wymaga to czasu i nakładu pracy koderów. Jeśli to jest tylko kwestia czasu to ja chętnie poczekam. Jeśli potrzebne są jakieś środki, oczywiście mówimy tu o finansowych, można zrobić kolokwialnie mówiąc tzw. "ściepę do beretu" dla ludzi zaangażowanych w kodowanie. Wiele projektów publicznych, a Arkadia i jej klient takimi są, wspiera się dotacjami miłośników i użytkowników. Wydaje mi się, że wielu miłośników tej gry i klienta kliknęło by klawisz "Donate" na stronie i rzuciło grosikiem aby wspomóc koderów.

Może warto by było zrobić jakąś ankietę jako formę głosowania w dziale o kliencie WWW. Co ludzie pragną zobaczyć jako przyszłe opcje etc. Może się okaże, że jest więcej pomysłów lub zwolenników konkretnych rozwiązań. Jestem tu nowy na tym forum i Arkadii i szczerze powiem, że bardzo ciężko się szuka czegokolwiek na tym forum, gdyż wiele informacji jest głęboko "zakopanych". Pisząc ten post nie mam zamiaru kontynuować sporów co warto a co nie, co jest fair a co nie, tylko żeby było łatwiej wyłowić konkrety jeśli chodzi o prośby/wnioski.

Pozdrawiam serdecznie
Strideo
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Tercoral »

Nie bedzie "donate" bo licencja arki na to nie pozwala.

Skonczcie ten offtopic, bo mi sie wyswietlaja posty ktorych nie chce czytac. :P
Tęczowe serce... :oops:
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Rafhard »

Strideo pisze:1. Możliwość zapamiętywania imion sklepikarzy, kowali etc. w jakiejś bazie użytkownika z ich lokalizacją. Oczywiście tych których się odwiedziło i których się poznało z imienia.
2. Możliwość rysowania mapy użytkownika terenów, które nie są objęte oficjalną mapą dostępną w kliencie, ale oczywiście tych terenów w miarę jak gracz będzie je odkrywał i eksplorował. Ma to sens, gdyż raz idąc leśną ścieżką tak naprawdę już ją znam, więc logicznym jest żeby można było sobie narysować to na mapie i otagować na przykład. Nie koniecznie to musi działać drużynowo, wystarczy jak działa na gracza.
Gorąco popieram obydwie prośby :!:
Strideo pisze:Jeśli potrzebne są jakieś środki, oczywiście mówimy tu o finansowych, można zrobić kolokwialnie mówiąc tzw. "ściepę do beretu" dla ludzi zaangażowanych w kodowanie
Z miłą chęcią też bym się do tego dołożył finansowo za czas i chęci, które poświęcają nam Wizowie. W szczególności jeżeli pomogłoby to przyśpieszyć niektóre projekty :)
Tercoral pisze:Nie bedzie "donate" bo licencja arki na to nie pozwala.
"Donate" nie musi dotyczyć bezpośrednio Arkadii skoro jej licencja na to nie pozwala. Można się przykładowo odnieść do wsparcia za samo pisanie kodu lub poświęcony czas na tworzenie klienta www. Wątpię żeby licencja dotyczyła również tego. Gdyby jednak było inaczej to na pewno znajdzie się optymalny cel, który można wesprzeć finansowo, a nie dotyczy go taka, czy inna umowa. Dla chcącego nic trudnego ;)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Werbat »

Strideo pisze:1. Możliwość zapamiętywania imion sklepikarzy, kowali etc. w jakiejś bazie użytkownika z ich lokalizacją. Oczywiście tych których się odwiedziło i których się poznało z imienia
Zapisz sobie w pliku ziomeczki_npceczki.txt i przestań brynczeć. Albo na kartce, jak jesteś 'informatyczną amebą'. A argument 'jak poznam w RL sklepikarza, to go zapamiętuję' i generalnie każdy argument 'bo w realu to...' możemy sobie wszyscy wsadzić... do plecaka, razem ze zbroją płytową i trzeba halabardami.
Strasznie jesteś roszczeniowy. To słabe. Przyszedłeś tydzień temu (i fajnie, że przyszedłeś, bo trzeba nowych graczy) i zaczynasz w ośmiu wątkach piać o wielkich rewolucjach. Pograj trochę dłużej, poznaj grę, ludzi, podejście i ogólny taki konwenans w tym środowisku, a dopiero potem bierz sztandar i na barykadę, co?

A dyskusja 'make klient webowy great moar again' jest śmieszna. Klient webowy jest po to, żeby ułatwić nowym graczom grę w Arkadię, która ma - nie oszukujmy się - wysoki entry level. On jest na początek, potem przechodzi się na coś bardziej zaawansowanego, bo mapper, zapamiętywanie npców albo inne takie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Strideo »

Werbat pisze:
Strideo pisze:1. Możliwość zapamiętywania imion sklepikarzy, kowali etc. w jakiejś bazie użytkownika z ich lokalizacją. Oczywiście tych których się odwiedziło i których się poznało z imienia
Zapisz sobie w pliku ziomeczki_npceczki.txt i przestań brynczeć. Albo na kartce, jak jesteś 'informatyczną amebą'. A argument 'jak poznam w RL sklepikarza, to go zapamiętuję' i generalnie każdy argument 'bo w realu to...' możemy sobie wszyscy wsadzić... do plecaka, razem ze zbroją płytową i trzeba halabardami.
Strasznie jesteś roszczeniowy. To słabe. Przyszedłeś tydzień temu (i fajnie, że przyszedłeś, bo trzeba nowych graczy) i zaczynasz w ośmiu wątkach piać o wielkich rewolucjach. Pograj trochę dłużej, poznaj grę, ludzi, podejście i ogólny taki konwenans w tym środowisku, a dopiero potem bierz sztandar i na barykadę, co?

A dyskusja 'make klient webowy great moar again' jest śmieszna. Klient webowy jest po to, żeby ułatwić nowym graczom grę w Arkadię, która ma - nie oszukujmy się - wysoki entry level. On jest na początek, potem przechodzi się na coś bardziej zaawansowanego, bo mapper, zapamiętywanie npców albo inne takie.
Rozumiem, że kultura wypowiedzi Ciebie akurat nie obowiązuje. Nie "brynczę" jak to określiłeś a używam Forum i działu do tego przeznaczonego. Po drugie przeczytałem inne wątki, Wiki etc. i się zastanawiam czy zasady Arkadii o których cały czas słyszę obowiązują tylko nowych graczy czy wszystkich a o kulturze wypowiedzi i zbędne emocjonowanie się na forum i dziale do tego przeznaczonym nie wspomnę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę mniej emocji
Strideo
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Strideo »

@Werbat: A tak, żeby Ciebie uspokoić, bo widzę, żeś strasznie emocjami targany. Tak właśnie robię jeśli chodzi o bazę imion i mapy. Mam kartkę papieru obok kompa i w dodatkowych zakładkach dodatkowe informacje.


Pozdrawiam serdecznie
Strideo
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Fuggazi »

Strideo,
Świetne pomysły. Tylko to już było. Już o tym nie raz pisaliśmy.
Zastanów się porządnie czy chcesz marnować najlepsze lata swojego życia na tą grę, gdzie głos, nawet zasłużonych choćby stażem graczy, nie ma nic do rzeczy, a opór większości przed zmianami jest jak obrona Częstochowy. Po tylu latach grania, konserwa przywykła do swojego smrodku tak mocno że jakbyś otworzył im na chwile okno to by skonali w konwulsjach. Jeśli jeszcze masz wątpliwości to polecam zajrzeć na bilans: zezgoni.li aby przekonać się o kulturze dyskusji tego towarzystwa.
Pewnie bekne za tego posta, ale co mi tam. W razie czego przekleje Ci go na prv, w razie gdyby urażony admin postanowił to skasować, co jest na tym forum dość powszechną praktyką...
Pozdrawiam
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Rafhard »

Fuggazi pisze:Świetne pomysły. Tylko to już było. Już o tym nie raz pisaliśmy.
Jeżeli coś ma sens to warto o tym przypominać do skutku :) Wiele razy czytałem, że ktoś już to napisał, że to już było, ale w efekcie im więcej osób o tym rozmawia tym większa szansa, że swoją uwagę zwrócą na to Wizowie.

Chcecie realnie wesprzeć Arkadię? Myślę, że warto byłoby się zastanowić w jaki sposób można wspomóc finansowo administrację żeby nie naruszało to umowy licencyjnej. To by na pewno nie zaszkodziło, a być może nawet przyśpieszyło niektóre projekty :)
Itri
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2017 02:22

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Itri »

Strideo napisał i mnie się nie chce powtarzać tego samego to tylko +1 dla obu pomysłów. A webowy klient faktycznie jest świetny i wygodny, przynajmniej dla takiego świeżego gracza jak ja.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Ralandil »

Strideo, nie przejmuj się gołobrodym pokurczem, wrzucasz chama do ignorowanych i forum jest lepsze. Pozdrawiam.
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
ODPOWIEDZ