Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Ta nota na pewno będzie podzielona na dwa posty, bo jest sporo do opisania.

PRZED AKTUALIZACJĄ przeczytaj kolejny post z instrukcjami + zalecam wykonanie backupu całego profilu.

Arkadia Skrypty + Mapper 2.0

Od teraz Skrypty i Mapper są już dostarczane jako jedna paczka. W dodatku, w paczce jest skrypt aktualizacyjny, który wystarczy uruchomić jednym poleceniem aby zaktualizować skrypty (więcej będzie w odpowiedniej sekcji).

1. Nowy pasek dolny

W ostatnim czasie pracowałem w zasadzie głównie na funkcjonalnym paskiem dolnym. Tak to wyglada.

Po kolei, pasek ma 3 części: lewy (róża wiatrów, teraz już nie da się jej wyłączyć), środkowy (belka, która była poprzednio, wciąż dostępne 3 tryby) oraz prawy informacyjny, włącznie z klikalnymi sekcjami. Zacznę od opisywania nowej róży.

Nowa róża wiatrów

Róża wiatrów została przeniesiona z oddzielnego okna do tego paska. Po pierwsze, utrzymywania dodatkowego okna specjalnie dla róży było dość upierdliwe. Po drugie, jest na nią miejsce w dolnym pasku, więc dlaczego miałoby jej tam nie być. Róża od teraz pracuje w symbolach: | - \ / itp.
Dodatkowo, nowa rzecz to podkreślanie kierunku, z którego się przyszło (na pomarańczowo, na powyższym screenie można zobaczyć kierunek wschodni.
Kolejna dość istotna sprawa to jeśli wejdziemy na lokację, które nie ma w mapperze, albo mapper jest zgubiony to na róży wiatrów będą wyświetlały się kierunki dostępne w GMCP (kiedy jednak mapper działa, kierunki na róży idą z mappera, dzięki temu mamy kierunki na terenach, gdzie są niewidoczne wyjścia, czyli bagna itp).
Jest teraz tylko jedno pole ze specjalnym przejściem. Róża wciąż jest klikalna.

Środkowa część, czyli stara belka

Działa dokładnie tak samo jak przed zmianami. Różnica jest taka, że to pole jest tak naprawdę podzielone na 3 wiersze. Jeśli używa się małą ilość elementów to będą tylko na 1/2 wierszach. Ilość elementów na wierszów jest konfigurowalna (więcej o tym poniżej). W dodatku, od teraz można decydować o kolejności elementów (kolejność w pliku ustawienia-skrypty w jakiej występują).


Prawa część, informacyjno-klikalna

Ta część to część informacyjna, którą można również sterować róznymi funkcjami. Po kolei:

- Weapon - czy bron jest dobyta
- Cover/Order - gotowość do zasłony/rozkazu. Po nieudanej zasłonie, jeśli Cover przełączy się na 'ready', naciśnięcie tego pola (Pole to 'Cover: ready'), wykona się ostatnią zasłonę
- Killed - ilość zabitych przeze mnie/ilość wszystkich zabitych (drużynowo)

- Sneaky - tryb chodzenia. Tyldą (`) lub kliknięciem na tym polu można zmieniać tryb. Tryby to: [puste pole] jako normalne chodzenie, 'me' jako przemykanie, 'team' jako przemykanie z drużyną
- Hidden - czy ukryty na lokacji. Kliknięcie na tym polu to 'ukryj sie'. Jeśli ukrycie się powiedziecie, w polu tym zaczynają odliczać się sekundy od momentu ukrycia się
- Compass - chodzenie z kompasem, ktory 'sprawdza kierunki' co lokację
- Collect - przełączanie /zbieranie. Klikanie przełącza tryby. M/G/MG to monety, kamienie, monety+kamienie, M+/G+/M+G+ to drużynowe

- Alert - alerty w trakcie gry. Na przykład poczta, zniszczenie sprzętu itp. Komunikat pozostanie tam przez 60 sekund
- Mode - tryb ataku do bindów /z, /zz itp, klikanie na tym polu zmienia tryby. A - atak, AP - atak + wskazywanie, APO - atak + wskazywanie + rozkazy
- Lamp - obsługa lampy. Jak nie działa, kliknięcie na polu startuje lampę, w momencie kiedy lampa działa, kliknięcie na polu to /nlo

Tym krzyżykiem po prawej stronie można schować tymczasowo pasek, wtedy na dole pojawi się mały krzyżyk, aby go znowu rozwinąć.

Ważna informacja o pasku (z README):
UWAGA: Czasami jest tak, ze tekst wyglada lekko "rozjechany". To znaczy,
mozna to poznac po tym, ze widac, ze odstepy miedzy tekstem sa wieksze
niz normalnie, wtedy podczas zaznaczania tekstu, tekst 'zsuwa' sie ze
soba i odstepy sa normalne. Jest to blad Mudletowy. Wystarczy wtedy
chwycic za tekst i zaznaczajac go przeciagnac na sam dol aby najechac
na dolny pasek - wtedy tekst "dosunie sie" i bedzie juz rowno.
Po wykonaniu '/ui_restart', trzeba zawsze takie cos wykonac.

Wielkość tego paska jest konfigurowalna, a dokładniej (wycinka z 'ustawienia-skrypty')

Kod: Zaznacz cały

--
-- Konfiguracja UI
--

-- Wysokosc procentowa okna glownego okna kondycji
-- height to wysokosc procentowa, width to szerokosc procentowa
scripts.ui.states_window_height = 35
scripts.ui.states_window_width = 50

-- W ktorym miejscu (% okna) ma sie zaczac dolna belka
scripts.ui.footer_start = 0
-- Wysokosc (w pikselsach) dolnej belki
scripts.ui.footer_height = 80
-- SZerokosc (w %) dolnej belki
scripts.ui.footer_width = 100

-- Jaki % dolnej belki ma zajmowac roza wiatrow
scripts.ui.footer_map_width_p = 5
-- Jaki % dolnej belki ma zajmowac prawa czesc belki (informacyjna z zaslonami itp)
scripts.ui.footer_info_width_p = 56

-- Margines wysokosci (w pikselach) rozy wiatrow
scripts.ui.footer_map_width_margin = 2
-- Margines szerokosci (w pikselach) rozy wiatrow
scripts.ui.footer_map_height_margin = 3

-- Ile elementow/jeden wiersz ma byc w srodkowym pasku
-- Moga byc tam maksymalnie 3 wiersze, wiec przy uzywaniu wszystkich
-- paskow, 4 lub 5 to dobra wartosc
scripts.ui.footer_main_items_per_row = 4

-- 
-- Konfiguracja tego co i jak ma byc na srodkowym dolnym pasku
--
-- 'footer_mode' to styl belki.
-- Dozwolone wartosci:
-- mode0 - wylaczony
-- mode1 - pasek z suwakami (bardziej graficznie)
-- mode2 - pasek z wartosciami tekstowymi (bardziej minimalistyczny niz 1)
scripts.ui.cfg["footer_mode"] = "mode2"

-- footer_items to elementy, jakie maja tam byc. Kolejnosc taka jak jest
-- tutaj jest kolejnoscia, jaka bedzie na belce.
scripts.ui.cfg["footer_items"] = {
"zmeczenie",
"mana",
"pragnienie",
"upicie",
--"kac",
--"kondycja",
--"postepy",
--"panika",
--"glod",
--"forma",
--"przeciazenie"
}
Można między innymi decydować o tym gdzie (szerokość) ma się belka zacząć, wysokość belki, szerokość + padding w róży wiatrów oraz szerokość prawego paska. W dodatku można decydować ile elementów w środkowym pasku/wiersz.
Ponieważ jest tam sporo nowych opcji, trzeba będzie wrzucić nową zawartość tego (ale o instalacji będzie więcej poniżej)

2. Zmiany w oknie kondycji

Każdy wiersz w tym oknie wygląd tak (przykładowo):

Kod: Zaznacz cały

  [ 3][#######] Rurek
Przed id, czyli [ 3] są tak naprawdę dwie spacje (jest to po to, że >> na zielono/czerwono oznaczane są cele obrony/ataku).
Od teraz, kliknięcie na sobie/kimkolwiek z drużyny oznaczy tę osobę jako cel obrony. Jeśli ta osoba jest już celem obrony, wykona rozkaz obrony tej osoby. Przypominam, że zasłony to klik na imieniu/opisie osoby.
W przypadku wroga - będzie to oznaczenie jako celu ataku, jeśli osoba już jest oznaczona celem ataku to będzie to rozkaz ataku tej osoby.
Cały opis nowego okna w /walka.

3. Zmiany w liczniku postępów

Od teraz licznik pokazuje ile czasu potrzeba było na wbicie tego postępu + ile zabitych (w formie ile zabitych przeze mnie/ile zabitych przez drużynę na ten postęp). Liczy czas od momentu pierwszego zabitego nas/kogoś z drużyny.

4. Poprawki w gagach bloków, broni itp

Po waszych sugestiach, pewne informacje (bron itp) są teraz oddzielone dodatkowymi pustymi liniami. Poza tym poprawiłem ten spory problem, który powodował, że jeśli ktoś był oznaczony jako z bazy (czy to imieniem czy jako wróg) to nie działały gagi z niego. Wciąż brakuje gagów do zawodów, to jest uzupełniane.

5. Normalizacja bindów

Od teraz wszystkie bindy to CTRL+[coś tam]. Czyli dotyczy to: CTRL+1|2|3|4|n|p. W dodatku komunikaty są teraz wyświetlane w podobny sposób.

6. Automatyczna aktualizacja skryptów

Od tej wersji paczki, jest komenda "/aktualizuj_skrypty", która służy do odinstalowania aktualnej paczki, pobrania z serwera aktualnej i zainstalowania jej. Wystarczy po tym zrestartować Mudleta i aktualizacja jest w profilu.

7. Zmiany w trzymaniu/ładowaniu mapy

Pojawia się dodatkowo: "/pobierz_mape", "/zapisz_mape", "/zaladuj_mape". Mapa jest trzymana w katalogu profilu jako: "map_master.dat". OD TERAZ katalogu map/ nie powinno już być w katalogu profilu, więcej o tym w kolejnym poście o procesie instalacji.

Od teraz jeśli dokonuje się jakichś zmian w mapie i chce się je zapisać, trzeba skorzystać z /zapisz_mape. Oczywiście po pobraniu mapy stracimy nasze zmiany, także chcąc zachować tę mapkę najlepiej skopiować ją w jakieś bezpieczne miejsce przed pobraniem z serwera.

Od teraz też ta mapa (map_master.dat w katalogu profilu) jest automatycznie ładowana wraz ze startem Mudleta.

Poza tym:

- poprawki, poprawki, poprawki. Poprawiłem chyba wszystko co zostało tutaj napisane, ale w natłoku pracy nad paskiem coś mogło uciec, dlatego też jeśli czegoś wciąż brakuje koniecznie kontaktujcie się ze mną, poprawię to sprawnie
- dodana sakwa
- dodana informacja celow obrony/ataku, nowa linia przy BRON jako dobyciu itp.
- uproszczony proces wsiadania na statki + monety są brane z pojemnika na monety

Paczka znajduje się tutaj, ALE PRZED AKTUALIZACJĄ przeczytaj kolejny post z instrukcjami + zalecam wykonanie aktualizacji.

Pojawiło się dużo zmian, dlatego z pewnością pojawią się błędy. Będę wdzięczny za sprawne wyłapanie takowych, wtedy będę w stanie sprawnie wypuścić aktualizację.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016 05:36 przez Adremen, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Aktualizacja do wersji 2.0

Zmienia się sporo, dlatego przede wszystkim zalecam zrobienie kopii całego profilu (przypominam, w Mudlecie wystarczy wpisać w linii komend

Kod: Zaznacz cały

lua echo( getMudletHomeDir() .. "\n" )
aby poznać gdzie siedzi aktualny profil.

Najlepszy sposób instalacji 2.0

1. Zrób kopię zapasową całego profilu
2. Jeśli chcesz używać swojej mapy, weź ostatnią mapę z katalogu map/, zmień jej nazwę na "map_master.dat" i skopiuj ją do głównego katalogu profilu.
3. Usuń cały folder map/
4. Usuń paczki 'skrypty' oraz 'mapper' z Mudleta, zrestartuj Mudleta. Usuń też ustawienia-skrypty oraz ustawienia-mapper, będą nowe
5. Zainstaluj skrypty_master.xml z paczki
6 (OPCJONALNIE) Jeśli chcesz użyć mojej mapy (dodałem dużo terenów), po uruchomieniu Mudleta użyj '/pobierz_mape'.
7. Skopiuj nowe ustawienia-skrypty oraz ustawienia-mapper do Scripts, ma to wyglądać tak

Ładowanie mapy odbywa się teraz ze startem Mudleta (u mnie trwa to ~7-8 sekund na Mudlecie 2.1), wtedy Mudlet jest nieresponsywny.

Od teraz, aktualizacja skryptów to po prostu '/aktualizuj_skrypty' i wszystko samo się zaktualizuje. Przypominam to co już napisałem: od teraz mapa nie będzie się już zapisywała za każdym razem kiedy zamyka się Mudleta (bo usunęliście folder map). Siedzi teraz w katalogu profilu jako 'map_master.dat'. Dlatego po jakichkolwiek zmianach trzeba zapisywać mapę (polecam przejrzeć '/mapper')
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Balkrag »

Fajna automatyczna lokalizacja postaci poza gmcp :) dzieki za to:)


Pasek:
1- Odzielilbym linia caly pasek od gory badz zmienil kolor by odrozniala sie od reszty tla, bo mam wrazenie jak tekst z ekranu by wbijal mi sie na pasek.
Moze to kwestia przyzwyczajenia.

2- ZDECYDOWANIE Powiekszylbym czcionke I dal drukowane litery na Weapon Cover order Alert: masz list od.... W szczegolnosci ze paska mamy spory zapas nieuzywany wiec jest mozliwosc. Zeby nie trzeba bylo sie przygladac co tam jest. Dalbym tez polskie nazwy:).

3- Zle ze wyrzuciles na rozy drugi SPECIAL i zostawiles tylko jeden, sa lokacje ktore posiadaja dwa przejscia specjalne na jednej lokacji jak np Masyw Orcal.

3a. Special nie dziala po kliknieciu go. ( wychwytuje zejscie, ale nie dziala np kopalnia uber)

4- Weapon dziala tylko na komendy Dobadz bron / opusc bron.
Jezeli wyciagasz cos z temblaka/ uprzezy/ pochwy wtedy nie dziala i nie wylapuje tego.


5- Zmiana bindow zdecydowanie na minus.
Bylo w starej paczce:
- przejrzyjscie
- ladny tekst rzucajacy sie w oczy
- Pieknie oddzielony
- odpowiedni kolor
- intuicyjna sekwecja klawiszy.

Teraz
- wciskanie tej sekwencji klawiszy zmusza do gimanstyki i opoznionej reakcji.
- Zlikwidowano drukowane litery.
- brak odstepow i oddzielen od reszty tekstu.
- Kolor informacyjny dla bindow takze byl o niebo lepszy w starym.

Chodzi mi tu o bramy/lampy/podnoszeni monet/dylizanse/statki i tak dalej...


oczywiscie kazdy miec moze inne odczucie co do nich moje jest takie;].
Jezeli mozna prosic o powrot do ALT zamias CTRL na bindach wszelakich.


6. Dalej jesli wejdziemy na lokacje i jest na niej prom/dylek cokolwiek bindy nie zalapuja.


===
Jak zawsze dzieki za twa prace:)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016 15:10 przez Balkrag, łącznie zmieniany 32 razy.
Corief
Posty: 14
Rejestracja: 04 cze 2013 17:44

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Corief »

Adremen pisze: Nowa róża wiatrów

Róża wiatrów została przeniesiona z oddzielnego okna do tego paska. Po pierwsze, utrzymywania dodatkowego okna specjalnie dla róży było dość upierdliwe. Po drugie, jest na nią miejsce w dolnym pasku, więc dlaczego miałoby jej tam nie być. Róża od teraz pracuje w symbolach: | - \ / itp.
Dodatkowo, nowa rzecz to podkreślanie kierunku, z którego się przyszło (na pomarańczowo, na powyższym screenie można zobaczyć kierunek wschodni.
Kolejna dość istotna sprawa to jeśli wejdziemy na lokację, które nie ma w mapperze, albo mapper jest zgubiony to na róży wiatrów będą wyświetlały się kierunki dostępne w GMCP (kiedy jednak mapper działa, kierunki na róży idą z mappera, dzięki temu mamy kierunki na terenach, gdzie są niewidoczne wyjścia, czyli bagna itp).
Jest teraz tylko jedno pole ze specjalnym przejściem. Róża wciąż jest klikalna.
Dziękuję, dla mnie to najistotniejsza zmiana. Ale mam w związku z tym pytanie. Wiem, że mudlet ogólnie ma problemy z mapowaniem klawiszy na klawiaturze numerycznej i np. nie udało mi się zmapować klawisza DEL na numerycznej tak by przecinek też nie działał. A moje pytanie dotyczy tego, czy jest możliwe, by pod klawisz + na numerycznej podpinało się pierwsze, niestandardowe wyjście z lokacji. W przypadku gdy będzie ich więcej zawsze będzie się podpinać pierwsze jakie jest. Chodzi o to, że np. gdy trafimy na teren którego nie mamy na mapie by można było korzystać z przejść niestandardowych. Nie wiem czy takie przejścia też są przesyłane w gmpc.

No i wielkie dzięki za całokształt ;)
Awatar użytkownika
Benantar
Posty: 46
Rejestracja: 12 kwie 2009 00:36
Lokalizacja: Campogrotta

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Benantar »

Adremen pisze: Arkadia Skrypty + Mapper 2.0
Świetne zmiany, super robota!
Biorę się za testowanie.
“I have dined with kings, I've been offered wings. And I've never been too impressed.”
Awatar użytkownika
Ozum
Posty: 28
Rejestracja: 01 cze 2012 13:18

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Ozum »

Balkrag pisze: 4- Weapon dziala tylko na komendy Dobadz bron / opusc bron.
Jezeli wyciagasz cos z temblaka/ uprzezy/ pochwy wtedy nie dziala i nie wylapuje tego.
U mnie dziala z temblakiem i maczuga.
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Balkrag »

z temblakiem i mlotem nie dziala


Siegasz do inkrustowanego zelaznego temblaka, dobywajac z niego srebrzystego kanciastego mlota
bojowego.
> >
Ciezar twego ekwipunku wadzi ci troche.
ob1
opusc bron;poschowaj bron do zelaznego temblaka
Opuszczasz srebrzysty kanciasty mlot bojowy.
> Chowasz srebrzysty kanciasty mlot bojowy do inkrustowanego zelaznego temblaka.


a Weapon ciagle : off

jak dobadz mlota/opusc mlota uzywam dziala.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Arkadia Skrypty + Mapper 2.0c

Poprawki w UI dolnej belki:

- ciemnoniebieskie tło, dzięki czemu lekko wyróżnia belkę od czarnego tła Mudleta
- zmiany w róży. Wyjście specjalne z dołu usunięte, po prawej od D/U (teraz to ^ oraz v) dodane są trzy wiersze, czyli maksymalnie 3 wyjścia specjalne. Czcionka lekko powiększona.
- prawy pasek jest po polsku - w sumie jedynym powodem dla którego początkowo było po angielsku był układ długości wyrazów, które pasowały. Poza tym czcionka jest teraz na Windowsie większa - był to bug w Mudlecie, u mnie na Macu wyglądało dobrze, na Windowsie były czcionki znacznie mniejsze
- w przypadku kiedy pojawia się bind ctrl+p, jest dodatkowo pusta linia przed i po
- można sobie zdefiniować jaki kolor chce się mieć informacji o bindach, wodopojach, statkach itp.

W związku z tym nowe ustawienia-skrypty dla UI:

Kod: Zaznacz cały

--
-- Konfiguracja UI
--

-- Wysokosc procentowa okna glownego okna kondycji
-- height to wysokosc procentowa, width to szerokosc procentowa
scripts.ui.states_window_height = 35
scripts.ui.states_window_width = 50

-- W ktorym miejscu (% okna) ma sie zaczac dolna belka
scripts.ui.footer_start = 0
-- Wysokosc (w pikselsach) dolnej belki
scripts.ui.footer_height = 70
-- SZerokosc (w %) dolnej belki
scripts.ui.footer_width = 100

-- Jaki % dolnej belki ma zajmowac roza wiatrow
scripts.ui.footer_map_width_p = 16
-- Jaki % dolnej belki ma zajmowac prawa czesc belki (informacyjna z zaslonami itp)
scripts.ui.footer_info_width_p = 46

-- Margines wysokosci (w pikselach) rozy wiatrow
scripts.ui.footer_map_width_margin = 3
-- Margines szerokosci (w pikselach) rozy wiatrow
scripts.ui.footer_map_height_margin = 0

-- Ile elementow/jeden wiersz ma byc w srodkowym pasku
-- Moga byc tam maksymalnie 3 wiersze, wiec przy uzywaniu wszystkich
-- paskow, 4 lub 5 to dobra wartosc
scripts.ui.footer_main_items_per_row = 4

-- Jaki kolor ma byc bindow - statki, informacje o bindach itp
scripts.ui.bind_color = "<LawnGreen>"
UWAGA: Trzeba wrzucić te ustawienia nowe, gdyż bez tego nie będzie to prawidłowo działało. Jest po prostu nowa rzecz w ustawieniach:

Kod: Zaznacz cały

-- Jaki kolor ma byc bindow - statki, informacje o bindach itp
scripts.ui.bind_color = "<LawnGreen>"
Można to sobie zmienić na jakikolwiek kolor stąd: http://wiki.mudlet.org/images/c/c3/ShowColors.png
(poprzednio był to kolor <tomato>

Aktualizacja

Dla tych, którzy mają już 2.0, wystarczy zrobić:

Kod: Zaznacz cały

/aktualizuj_skrypty
restart mudleta i w '/skrypty' powinno pojawić się 2.0c.

Tutaj jest cała nowa paczka
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016 20:18 przez Adremen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Balkrag pisze:Pasek:
1- Odzielilbym linia caly pasek od gory badz zmienil kolor by odrozniala sie od reszty tla, bo mam wrazenie jak tekst z ekranu by wbijal mi sie na pasek.
Moze to kwestia przyzwyczajenia.
2.0c ma tło ciemnoniebieskie, powinno być znacznie lepiej
Balkrag pisze: 2- ZDECYDOWANIE Powiekszylbym czcionke I dal drukowane litery na Weapon Cover order Alert: masz list od.... W szczegolnosci ze paska mamy spory zapas nieuzywany wiec jest mozliwosc. Zeby nie trzeba bylo sie przygladac co tam jest. Dalbym tez polskie nazwy:).
Jest czcionka poprawiona na Windowsie w 2.0c. Był jakiś błąd i u mnie na Macu było ok, Windowsiarze mieli znacznie mniejszą. Daj znać (a najlepiej daj screena) jak to teraz wygląda u Ciebie. Zawsze dawaj screeny jeśli uważasz, że coś jest za małe/za duże, może to jakieś błędy, o których nie wiem.
Balkrag pisze: 3- Zle ze wyrzuciles na rozy drugi SPECIAL i zostawiles tylko jeden, sa lokacje ktore posiadaja dwa przejscia specjalne na jednej lokacji jak np Masyw Orcal.
Special z dołu wywalony, jest teraz na prawo od dol/gora i są 3 specjale (w 2.0c).
Balkrag pisze: 3a. Special nie dziala po kliknieciu go. ( wychwytuje zejscie, ale nie dziala np kopalnia uber)
W 2.0c powinno być już ok.
Balkrag pisze: 4- Weapon dziala tylko na komendy Dobadz bron / opusc bron.
Jezeli wyciagasz cos z temblaka/ uprzezy/ pochwy wtedy nie dziala i nie wylapuje tego.
Nic dziwnego - niestety nie mam wszystkich typowych dobyć dla wszystkich zawodów/gildii, dlatego jeśli jakieś dobycie/opuszczenie nie działa, dawaj od razu logi. To co podałeś niżej już poprawione w 2.0c
Balkrag pisze: 5- Zmiana bindow zdecydowanie na minus.
Bylo w starej paczce:
- przejrzyjscie
- ladny tekst rzucajacy sie w oczy
- Pieknie oddzielony
- odpowiedni kolor
- intuicyjna sekwecja klawiszy.
Ok, po kolei. Przejrzystość - cóż, jest teraz standardowo, stary system był efektem wielu zmian i brak było w tym spójnej logiki. W dodatku teraz w 2.0c możesz dać sobie taki kolor informacji o bindach/statkach itp jak Ci się podoba. Można to zrobić ustawiając to w ustawienia-skrypty, ustaw '<tomato>'.

Kod: Zaznacz cały

-- Jaki kolor ma byc bindow - statki, informacje o bindach itp
scripts.ui.bind_color = "<tomato>"
Co do oddzielenia - dodałem jedną pustą linię przed i po informacji o bindzie, będzie lepiej widoczne. Sekwencja klawiszy - alty/ctrle w różnych bindach tworzyły niepotrzebne zamieszanie. Wszystkie bindy od teraz będą w control. Przyzwyczaisz się ;) Jeśli nie, zawsze możesz je zmienić w Keys :)

Balkrag pisze: Jezeli mozna prosic o powrot do ALT zamias CTRL na bindach wszelakich.
Nie mam w planach powrotu do mixa altów i ctrlów.
Balkrag pisze: 6. Dalej jesli wejdziemy na lokacje i jest na niej prom/dylek cokolwiek bindy nie zalapuja.
Naprawię to niebawem.
Corief pisze: Wiem, że mudlet ogólnie ma problemy z mapowaniem klawiszy na klawiaturze numerycznej i np. nie udało mi się zmapować klawisza DEL na numerycznej tak by przecinek też nie działał. A moje pytanie dotyczy tego, czy jest możliwe, by pod klawisz + na numerycznej podpinało się pierwsze, niestandardowe wyjście z lokacji. W przypadku gdy będzie ich więcej zawsze będzie się podpinać pierwsze jakie jest. Chodzi o to, że np. gdy trafimy na teren którego nie mamy na mapie by można było korzystać z przejść niestandardowych. Nie wiem czy takie przejścia też są przesyłane w gmpc.
W GMCP przesyłane są przejścia regularne oraz specjalne takie, które są widoczne dla gracza. Np: 'wyjscie', 'mlyn', 'swiatyna'.
Jeśli nie ma się zmapowanej lokacji to takie wyjście powinno pojawić się w kolumnie Special w róży, nie dzieje się tak? Sprawdź w 2.0c.
Leoman

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Leoman »

Hejka,

Ta róża troche ucięta jest (windows 10):

http://prnt.sc/cejem7

Leo.
ODPOWIEDZ