TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Ralandil »

Klasa a event to zupełnie dwie różne rzeczy. Pierwsza to coś w rodzaju nawiasu, w który możesz sobie wpisać dowolny kod i łatwo tę wydzieloną cześć załączać/wyłączać. Poniższa kontrukcja:

Kod: Zaznacz cały

#EVENT {enter room 2131}
{#class podroz read podroze.tin
}
#EVENT {exit room 2131}
{#class podroz kill
}
załaduje do pamięci polecenia w chwili utworzenia eventu i uruchomi je w chwili wejścia na lokacje.

Próba załatwienia wszystkich podrózy poprzez wczytanie jednego pliku podroze.tin to pójście na skróty i może się nie sprawdzić np. przy identycznych komunikatach woźnic. Sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się utworzenie eventu na zdarzenia spodziewane tylko na danej lokacji, np.:

Kod: Zaznacz cały

#event {ENTER ROOM 5132}{
#action {{^> |^}Z zewnatrz dochodzi stlumiony glos woznicy: Postoj, dziedziniec frontowy karczmy.}{#map goto 5303};
#action {{^> |^}Z zewnatrz dochodzi stlumiony glos woznicy: Postoj, placyk w polnocnej czesci miasta.}{#map goto 4625};
}
#event {EXIT ROOM 5132}{
#unaction {{^> |^}Z zewnatrz dochodzi stlumiony glos woznicy: Postoj, dziedziniec frontowy karczmy.};
#unaction {{^> |^}Z zewnatrz dochodzi stlumiony glos woznicy: Postoj, placyk w polnocnej czesci miasta.}
}
Warto zwrócić uwagę na opóźnienia. Otwarcie klasy zajmuje w zależności od objętości pliku od 2 do 10 ms, zamknięcie około 1 ms. Nie nadaje się więc to do szybkich "dynamicznych actionów" 8-)
Z eventami nie ma takiego problemu, ponieważ są załadowane i "czekają na odpalenie".

Z kolorami to muszę sprawdzić.

PS Kod na dobywanie/opuszczanie broni ze zmianą jednej zmiennej powinien potrafić napisać sobie
każdy początkujący tintinowiec :twisted:
Ostatnio zmieniony 10 lut 2014 14:42 przez Ralandil, łącznie zmieniany 2 razy.
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Torn »

Mam pytanie z zupełnie innej beczki. Mianowicie, chciałbym dowiedzieć się w jakiej sytuacji TinTin++ działa najszybciej:
- TT++ na linuxie,
- TT++ na Windowsie przy pełnej instalacji Cygwina,
- Wintin++ na Windowsie poprzez dll-kę "cygwin1.dll"?

Czytałem ostatnio sporo o projekcie "colinux", który ponoć lepiej spisuje się od Cygwina. Zastanawiam się nad postawieniem jakiejś minimalistycznej dystrybucji linuxa za pomocą tego programu obok Windowsa. W gre wchodzą wersje typu: Tiny Core, Slitaz, Damn Small Linux, Puppy itp. ze względu na małe wymagania co do ramu (nie chcę zbytnio obciążać kompa). Może ktoś z zaglądających na ten temat wie, na której z powyższych dystrybucji da radę odpalić TT++?
Tintin++ mud client
Awatar użytkownika
Verisha
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2014 10:10

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Verisha »

Jednego Ralandilu nie rozumiem: piszesz ze "moj przyklad" -
załaduje od razu wszystkie polecenia, zawarte w pliku podroze.tin w chwili utworzenia eventu (nie wejścia na lokacje),
wiec idac tym tropem, umieszczenie actionow "Twoich" w evencie, rowniez zaladuje je w tym samym czasie co klase... wiec mamy niepotrzebie zaladowane 100+ actionow do pamieci - myslalem ze moj sposob pozwoli na odciazenie tintina w pewien sposob. Co do jednakowych anonosow woznic, moza dozucic, #if'a w actionie ze sprawdzenie aktualnego pokoju i wybraniem wyjscia...

Co do broni, tutaj pisales ze masz takie statusy broni - "Dobyta/Wyjeta/Schowana/Zlamana". Jednak nie bardzo orientuje sie jak "wyciagasz" z muda status broni i co uwazasz za bron wyciagneta, dobyta, a schowana ;) .Jak nie chcesz dac mi ryby to chociaz daj wedke i powiedz jak sprawdzasz status obecnej broni, reszte kodu sobie dopisze ;)

w "i" mam "Trzymasz posrebrzany dlugi miecz w prawej rece." i to pewnie uwazasz za bron "wyjeta". Schowana, to pewnie lezaca w plecaku, lub jak masz dwie rece wolne... a dobyta?

@Torn:

Z punktu widzenia osoby siedzacej tylko na linuksie, tintin bedac aplikacja natywna pod linuksa, bedzie na nim dzialac najszybciej :)) co do wersji "emulatorowej" na windzie, sie nie wypowiem. Co do linuksa proponuje albo vbox - gdy chcesz podczas gry chcesz tez korzsytac z windy, albo jakas dystrybucja liveCD z USB (np. porteus) zainstalowac tam tintina i tak sobie grac ;) Mozna tez wykorzystac, opcje bootowania systemu do ramu, zeby taki portable lilnux jeszcze szybciej dzialal.
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Torn »

Koncentruję się raczej na programie colinux. Ponoć działa szybciej niż zwykły emulator.
Przeglądam właśnie różne dystrybucje i niektóre są bardzo małe, działają w trybie tekstowym, całość jest ładowana do ramu. Byłoby to idealne rozwiązanie dla mnie. Nie wiem tylko czy w tak ubogim systemie odpale TT++...
Tintin++ mud client
Awatar użytkownika
Verisha
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2014 10:10

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Verisha »

Torn pisze:Koncentruję się raczej na programie colinux. Ponoć działa szybciej niż zwykły emulator.
Przeglądam właśnie różne dystrybucje i niektóre są bardzo małe, działają w trybie tekstowym, całość jest ładowana do ramu. Byłoby to idealne rozwiązanie dla mnie. Nie wiem tylko czy w tak ubogim systemie odpale TT++...
Odpalisz ale... bedziesz musial sobie sam skompilowac tintina(pewnie tez jakies biblioteki dorzuc, ktore beda potrzebne do kompilacji tt), co moze odrzucic ludzi ktorzy nie bardzo (wcale) orientuja sie w linuksie ;) Jak cos moge pomoc, jakbys mial problemy :)
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Ralandil »

Z cytowanego zdania to się wycofuję, wyedytowałem post. Klient jedynie wczyta do pamięci co ma zrobić, nie załaduje więc zawartości pliku podroze.tin. Zrobi to dopiero po wejściu na lokacje. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnie szybkości działania to podejrzewam, że najszybciej TinTin++ będzie działał pod linuksem po skompilowaniu źródeł z flagami pod własny procesor. Pozostaje pytanie czy na wymienionych dystrybucjach można to zrobić.

Kolor można przenieść do drugiego okna następująco:

Kod: Zaznacz cały

#panel_status #line sub colors #send {<128>test} 
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Awatar użytkownika
Verisha
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2014 10:10

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Verisha »

z kolorkami to sie nie dogadalismy. Piszac w poprzednim poscie - kolorki arkadowe a "kolorowanie reczne", to wlasnie Ty napisales o "kolorowaniu recznym" ;)

chodzi mi o to zeby "fabrycznie" kolorki ktore wypluwa Arkadia
stan
stan
stan.png (9.46 KiB) Przejrzano 3550 razy
byly przenoszone razem z tekstem do innego "panelu".
A jezeli nie da tak rady, to jak dobrac nr koloru xterm z arkadii do identycznego koloru w tt, zeby zrobic pseudo "kopiowanie" koloru, poza oczywiscie metada doswiadczalna - prob i bledow ;) Jest w tym jakas zaleznosc i paleta kolorow?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Werbat »

No... to jest standardowe 256 kolorów z xterm-256color. 'kolory xterm' pokaże Ci je po kolei.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Ralandil »

Korzystając ze skryptu Color Utils, sprawdzisz sobię dostępną paletę kolorów w konsoli. Alias colorpalette.

Przeniesienie koloru może być problematyczne. Trzeba by kombinować ze znakiem ~ i dostosować wiele rzeczy aby dodatkowo wyciągać kolor do zmiennej. Szkoda zachodu według mnie, prościej będzie jak w drugim oknie wczytasz sobie plik z odpowiednim zestawem poleceń highlight.
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Dorien
Posty: 142
Rejestracja: 25 lip 2012 00:38

Re: TinTin++, skrypty do arkadii v.1.0

Post autor: Dorien »

by wydobyc kolor actionem - zrobic action na kolor trzeba uzyc komendy

Kod: Zaznacz cały

#log overwrite test.txt z opcja #config log raw
potem zroic actiony ktore odpalaja sie na poczatkowe znaki ktore oznaczaja kolor np

Kod: Zaznacz cały

#ac {~\e[22;38;5;22m%0} 

wylapie wszystko co bedzie napisane kolorem 22 po z komendy kolory xterm
natomiast by uzyc tego koloru by wyświetlić co innego trzeba wywalic tylde ~
z actiona czyli

Kod: Zaznacz cały

#sh \e[22;38;5;22mtest
da napis test na zielono - kolor 22

ale Ralandil ma racje prosciej zrobic tak jak mowi
ODPOWIEDZ