TF - pomocy!

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: TF - pomocy!

Post autor: Herenvarno »

Nie znam TF-a, zapytam wiec Werbacie, ma onjakas procedure pozwalajaca odpalic np. Alias po sekundzie lub dwoch? (w zmudzie jest to "#alarm {+2} {Show_Wynik}"). W takiej konstrukcji odpal sobie wyswietlenie wynikow.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: TF - pomocy!

Post autor: Dhogrin »

Werbat pisze:Da się jakoś zrobić, żeby liczenie i/lub echo odbyło się _po medytacji_ w jakiś ładniejszy sposób niż /repeat -2 1?
Osobiście korzystam w tego typu sytuacjach z brzydkiego, ale skutecznego haka. Zamiast korzystać z /repeat, po 'powstan' wysłałbym jeszcze 'zmeczenie', a linijkę wyżej zdefiniowałbym jednostrzałowego triggera, który wyłapuje i gaguje linijkę mówiącą jak bardzo zmęczony jestem, i odpala /_cechy_count. ;)
Brzydkie, ale działa. ;)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

Herenvarno pisze:Nie znam TF-a, zapytam wiec Werbacie, ma onjakas procedure pozwalajaca odpalic np. Alias po sekundzie lub dwoch? (w zmudzie jest to "#alarm {+2} {Show_Wynik}"). W takiej konstrukcji odpal sobie wyswietlenie wynikow.
1) napisałem, że nie chcę brzydkiego /repeat. To odpowiednik Twojego #alarm {+2}
2) w moich czasach sytuację, w której ktoś wypowiadał się na temat, którego nie zna nazywano lamerstwem, a taką osobę - lamerem.
Dhogrin pisze:Osobiście korzystam w tego typu sytuacjach z brzydkiego, ale skutecznego haka. Zamiast korzystać z /repeat, po 'powstan' wysłałbym jeszcze 'zmeczenie', a linijkę wyżej zdefiniowałbym jednostrzałowego triggera, który wyłapuje i gaguje linijkę mówiącą jak bardzo zmęczony jestem, i odpala /_cechy_count. ;)
Brzydkie, ale działa. ;)
Bardzo brzydkie. Ale działa, fakt. Dzięki, póki co niech wystarczy.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TF - pomocy!

Post autor: Paulie »

A to nie lepiej wysylac do muda medytuj%; ocen cechy%; powstan i reagowac defem na echo od tej ostatniej komendy (i mozna purge'nac funkcje wywalajaca wynik licznika na jej koncu)? No chyba, ze to tez za szybko. Niestety innego opoznienia niz pseudopetla nie znam.
@Panie H: zmud i tf to troche inne bajki. To troche tak jakbys opierajac sie na doswiadczeniach jazda rowerem udzielal rad odnosnie prowadzenia samolotu. Slabo, czyz nie?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015 11:19 przez Paulie, łącznie zmieniany 2 razy.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

Paulie pisze:A to nie lepiej wysylac do muda medytuj%; ocen cechy%; powstan i reagowac defem na echo od tej ostatniej komendy (i mozna purge'nac funkcje wywalajaca wynik licznika na jej koncu)? Niestety innego opoznienia niz pseudopetla nie znam.
Wyjdzie na to samo, co reagowanie na zmęczenie, a komunikat prostszy - różne medytownie mają różne komunikaty kończące. No chyba, że będę reagował na komunikat 'ile brakuje w odwadze'.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: TF - pomocy!

Post autor: Dhogrin »

Reagowanie na komunikat wstawania to była moja pierwsza myśl, tylko echowałoby przed tą linijką, zamiast po niej. No a co do 'zmeczenie'.. Jeszcze prościej można by wysyłać 'asfabnbsdsdghhsa' i reagować na 'Slucham?'. ;) Ja korzystałem akurat ze zmęczenia, bo w czasach jak jeszcze nie było opcji wyświetlania zmiany stanu, zawsze to była kolejna okazja do zaktualizowania paska zmęczenia. ;)
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: TF - pomocy!

Post autor: Herin »

Czy jakiś mistrz TF-a podzieliłby sie/ stworzył gag na ocenę zbroi? Tak żeby zostało tylko Oceniasz jakaś zbroje i w jakim jest ona stanie. Próbowałem sam coś takiego spłodzić/przerobić ze starych skryptów Rindarina ale marnie mi to szło. Z bronią nie mam akurat problemu bo mam jednolinijkową ocenę z zawodu.
Byłbym wdzięczny.

I pytanie techniczne z ciekawości, co bardziej obciąża TF-a jeden patern, z wieloma opcjami w nawiasach, czy lepiej jest porozbijać to na większa ilość defów i powstawiać np ".*"? W skryptach Werbata widzę raczej opcję nr 2 (nie wiem czy dobrze udało mi się to przedstawić). Na starym forum Twoj.net chyba była szkoła TF-a, żeby unikać stosowania "*" w miarę możliwości. Nie jestem programistą zatem wyżej postawione pytanie może być z gatunku "durnych" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

Sam gag jest banalny, po prostu /def -ag -t '*fragment opisu*'. Znajdź opisy wszystkich zbroi na Arkadii i sobie wpisz ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: TF - pomocy!

Post autor: Herin »

Werbat pisze:Sam gag jest banalny, po prostu /def -ag -t '*fragment opisu*'. Znajdź opisy wszystkich zbroi na Arkadii i sobie wpisz ;-)
Ot można się cały dzień z czymś brandzlować i nic, a wystarczy żeby cie ktoś odpowiednio pierdyknął żeby zaskoczyć. Dzięki Werbat. :mrgreen:

Kod: Zaznacz cały

/def zbroja = \
ocen %* %;\
/def -F -ag -mregexp -t'^(%{_kz1}|%{_kz2})' _zb_1 %;\
/def -F -ag -mregexp -t'^(Oceniasz, ze|Zaklada sie|Wydaje ci sie, ze jest wart|Twoje doswiadczenie)' _zb_2 %;\
/repeat -1 1 /purge _zb_*

/def uz1 = \
/set _kz1=%{*} %;\
/pecho Zbroja pierwsza: %{_kz1}

/def uz2 = \
/set _kz2=%{*} %;\
/pecho Zbroja druga: %{_kz2}

efekt:
/zbroja kolczuge
OCENIASZ STARANNIE: czarna stalowa kolczuge.
>>Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.

Pierwsza prymitywna wersja ale działa. Wystarczy tylko ustawić początkowy fragment opisu zbroi, może jak się wespnę na wyżyny moich koderskich umiejętności to nawet uda mi się to zapisywać do bazy żeby nie działać tylko w obrębie sesji.
Pertin
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2010 23:40

Re: TF - pomocy!

Post autor: Pertin »

Czy ktoś może ma namiary na stare skrypty Ingwara? U niego na GitHubie nie ma, stronka nie działa, a dawniej grałem tylko na nich i jakoś tak niekoniecznie chciałbym się od razu przestawiać.

Werbat kupę roboty zrobiłeś swoimi skryptami. Pytanko - czy w nich jest coś, co ładnie wyświetli zawartość skrzyni? Jakoś tak próbowałem je przepatrzyć pod tym kątem, ale nie bardzo mi wychodzi.
ODPOWIEDZ