Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Dahed
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2014 10:53
Lokalizacja: Nuln

Re: Zmud pomoc

Post autor: Dahed »

Działa. Dzięki.
Vamaraxa

Re: Zmud pomoc

Post autor: Vamaraxa »

Moze mi ktos powiedziec jak dziala mapper? Bo w ogole go nie rozumiem, cos tam w necie szukalem, niby zrobilem podobnie i nie dziala dalej.


Pokrótce: Jak z tego korzystac wgl?


Albo chociaz konfiguracje do mappera
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Maper dziala nastepujaco:
W trybie "krelenia mapy" ("MAP") wykrywa, lub stara sie wykryc wszystko to co mu nakazales w konfiguracji:
Nazwy Room'ow, oraz kierunki wyjsc.
Po wykonaniu przez ciebie "kroku" sprawdza czy to nowy room, czy tez stary, jesli nowy, "dopisuje" nowa lokacje na mapie, jesli stara, przestawia znacznik na tamta pozycje.
W trybie "chodzenia" (follow) nie ma opcji "dopisywania nowych lokacji i wyjsc"
Stosowane sa rozne konfiguracje, i tutaj wazne sa twoje osobiste preferencje.
Albo bedziesz poruszal sie tak, ze zmud bedzie sprawdzal czy miejsce w ktorym jestes aktualnie jest zgodne z mapa, albo nie bedzie sprawdzal tej drobnostki, reagujac na twoje klikniecie na klawiszach.
Obie metody maja swoje plusy i minusy, w zaleznosci od osobistych preferencji.
Konfiguracja oraz oskryptowanie poruszania sie po mapperze jest od tego uzalezniona.
Potrzeba wiec nieco wiecej informacji, by moc Ci krok po kroku pomoc.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Vamaraxa

Re: Zmud pomoc

Post autor: Vamaraxa »

Dobra, troche sie pobawilem i ogarnalem, ale dalej mam pytanie:


Jak ustawic wyjscie?

Jak ustawic zmeczenie?

Nie wiem czy to kwestia mojego slabego angielskiego czy czego innego, ale w tym sobie cos nie radze.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Dobrze, jeszcze raz od poczatku... Jak masz skonfigurowany mapper?
(krok po kroku jak go konfigurujesz)
Co masz na mysli piszac "ustawic wyjscia":
- masz na mysli to, ze jak masz "nietypowe wyjscia" na arce, to ci ich nie pokazuje?
- masz na mysli to ze ci nie wychwytuje zadnych wyjsc?
- masz na mysli jeszcze inna sytuacje?
Co masz konkretnie na mysli piszac "ustawic zmeczenie"?

Kilka pytan nie dotyczacych mappera bezposrednio, ale zachaczajacych o jego dzialanie.
Jaka szerokosc tekstu ustawiles sobie na arce (o ile cos ustawiales)
Czy ustawiles na arce "opcje krotkie +"?
Czy w jakis sposob podmieniales w Zmudzie opis wyjsc, jesli tak, to co konkretnie zmieniales.

Czesc dotyczaca Zmuda:
Jak masz ustawione Dir'y? (czy oryginalnie, czy probowales spolszczyc).
W jakim trybie masz ustawiony maper "fast/save/slow"?

Prosze tez o okazanie cierpliwosci i zrozumienia, dzis niestety korzystam z kompa sporadycznie (ktos inny go bedzie okupowal) a od poniedzialku (przez dwanascie dni, bede w delegacji poza domem, tam natomiast kwestia dostepu do netu jest niepewna) moze nawet nie zajrze na forum.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Vamaraxa

Re: Zmud pomoc

Post autor: Vamaraxa »

Jezeli przez wyjscia rozumiesz kierunki to dzialają bo pisze NSWE a nie polnoc i tak dalej.


Ale rzeczy typu drzwi wyjscie i tak dalej nie chce zlapac, chociaz cos tam probowalem zmienic.

edit: dopisalem w pokoju komendę wyjście i działa jak pisze wyjście ale też jak klikam W. Tak to właśnie powinno działać, w sensie trzeba dopisywac, czy samo powinno wylapywac?


Co do krotkie +... Co to wgl zmienia? Nie wiem szczerze.


Innych rzeczy nie spolszczalem, chociaz mysle by zaczac to robic.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Moze sie umowmy ktore slowo co oznacza:

Tekst z arki:
Sa tu dwa wyjscia: polnoc i zachod.
Powyzej sa wyjscia..
kolorem zielonym jest zaznaczony patern
czerwonym zmienne_wyjsc


Maper, to co widzimy na mapiku, to nie wyjscia tylko EXIT's.

Wiec co wlasciwie nie dziala?
Albo raczej napisz, klikam "n", w arce dzieje sie costam (albo sie nie dzieje), w moim kliencie dzieje sie XXX (albo nie dzieje sie nic), a chcialbym zeby to dzialalo w TAKI sposob na maperze a wedle TAKIEGO sposobu na arce
Vamaraxa pisze: Co do krotkie +... Co to wgl zmienia? Nie wiem szczerze.
Wyslij do arki komende "opcje krotkie +" i przejdz ze trzy lokacje, nastepnie zrob to samo z "opcje krotkie -" i wroc spowrotem, przechodzisz przez te same miejsca, jesli nie widzisz roznicy, ja na to nic nie poradze, ale obawiam sie ze Zmud, cholernik widzi roznice.

Co do spolszczen, nie rob tego, raczej pojdz w druga strone, czyn dla Zmuda arke czytelna w jezyku angielskim (majac na mysli dobro mapera i tworzenia map).
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Vamaraxa

Re: Zmud pomoc

Post autor: Vamaraxa »

chodzi mi o to czy powinno automatycznie wykryc polskie nazewnictwa polnoc południe itp plus takie wyjścia jak "wyjscie". Póki co na polu Edytowalem tak że idąc np że świątyni w lewo, to w opcji W dodalem komendę wyjście


teraz działa mi i W i Wyjście tak samo, czyli że wychodze np że świątyni w lewo

czy to powinno dzialac właśnie w ten sposob, czy powinno samo łapać, a to co robię to tylko dodatkowa zabawa

krótkie + i - sprawdze jak bede w domu i sie odezwe
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Zmud nie wylapuje poskiego nazewnictwa automatycznie, mozna probowawac go konfigurowac na jezyk polski, ale ma to swoje wady, "nauczysz" zmuda wykrywac w opisie wyjsc polskie slowa "polnoc", "zachod", "wschod" i "poludnie"
i pieknie ci te kierunki wylapie (jako przyklad, czerwono-rdzawym kolorkiem zaznaczam co zlapie zmud):

Sa tu trzy widoczne wyjscia: polnoc, zachod i wschod.

Te "kolorowe" kierunki zostana odwzorowane na maperze.

Nauczysz go tez kierunkow "polnocny-wschod" (...) itd.

I bedzie ci sie wydawalo ze wszystko dziala pieknie dopuki nie trafisz na opis wyjsc, np:

Sa tu trzy widoczne wyjscia: polnoc, zachod i polnocny-wschod.

Na logike, jak myslisz, jakie kierunki zostana ustawione przez maper?

Poza podstawowymi wyjsciami sa wyjscia niestandartowe, np "wyjscie" "drzwi" "apteka" "sklep" "swiatynia" "nocnik"...
ciezko polaczyc wszystkie mozliwosci jakimi polaczone sa "pokoje" (Room) miedzy soba (polnoc i poludnie | wschod i zachod | zachod i ?wyjscie?)
wiec tez trudno nauczyc zmuda wylapywac te wyjscia by odpowiednio ustawil Exits kiedy trafi na takie cos. Tu raczej wchodzi tylko mozliwosc edytowania recznie "wlasciwosci pokoju"..
Odpowiednio dobra konfiguracja pozwala ci nie pisac recznie np "swiatynia", tylko wklepac kierunek marszu widoczny na maperze, np "W" (west), a zmud sam automatycznie wysle do muda nie tyle "W", ale twoje reczne ustawienie "swiatynia".
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Kaive
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014 13:54

Re: Zmud pomoc

Post autor: Kaive »

Witam, czy mógłby ktoś poratować skryptem na jazdę wozem?

Obecnie mam coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

#CLASS {Poruszanie_sie|woz_kl_numeryczna}
#TRIGGER {Siadasz na (*) wozie.} {#class jazda_wozem 1}
#TRIGGER {Zsiadasz z (*) wozu.} {#class jazda_wozem 0}
#KEY KEY4 {jedz na zachod}
#KEY KEY7 {jedz na polnocny-zachod}
#KEY KEY8 {jedz na polnoc}
#KEY KEY9 {jedz na polnocny-wschod}
#KEY KEY6 {jedz na wschod}
#KEY KEY3 {jedz na poludniowy-wschod}
#KEY KEY2 {jedz na poludnie}
#KEY KEY1 {jedz na poludniowy-zachod}
#KEY SUB {jedz na gore}
#KEY ADD {jedz na dol}
#CLASS 0
Jednak mapka przeskakuje o dwa pola i nie mam pomysłu dlaczego. :)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014 22:24 przez Kaive, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ