Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Po usunieciu danych przegladanie stare logi zniknely i nadal nie robi nowych?
Awatar użytkownika
Soel
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2017 10:17

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Soel »

Vidris pisze:Niedobry zły Chrome nie zapisuje mi logów. Sprawdziłam na explorerze - robi. Wyczyściłam dane przegladania, ciastka, itp. Ktoś wie jak to naprawić?
U mnie podobnie (używam Chrominium). Ostatnie pliki pochodzą z 3 października. Czyszczenie pamięci nie pomogło.

Problem z logami istnieje u mnie odkąd korzystam z oficjalnego klienta - raz zapisuje dane, a raz nie. Teraz całkowicie siadło. :cry:
Awatar użytkownika
Vidris
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015 14:06
Lokalizacja: Powiem jak się dowiem.

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Vidris »

Rafgart pisze:Po usunieciu danych przegladanie stare logi zniknely i nadal nie robi nowych?
Po usunięciu danych i restarcie kompa nawet. Rozważałam przeinstalowanie przeglądarki.
Wydra uważana jest za jedno ze zwierząt zmiennokształtnych; legendy opowiadają o wydrach zmieniających się w piękne kobiety, uwodzących mężczyzn i zjadających ich. W mniej drastycznych historiach wydry zmieniają się w ludzi żeby robić psikusy.
Coehrn
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017 14:51

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Coehrn »

W najnowszej Operze był podobny problem, pomogło usunięcie magazynu lokalnego dla arkadia.rpg.pl (miał ok. 10 MB). W moim przypadku stare logi przestały znikać z listy wyboru 30.09 i od tamtej pory na nowe jakby brakowało miejsca już (więc się nie zapisywały), ale nie wiem, czy to wina jakiejś aktualizacji przeglądarki czy może webclienta.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Jesli chodzi o brak zapisywania logow w Chrome, to prawdopodobnie jest to blad przegladarki, ktory zostal poprawiony w wersji 62.
https://bugs.chromium.org/p/chromium/is ... ?id=765524
Opery nie wspieramy.
Coehrn
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017 14:51

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Coehrn »

Wiadomo, w końcu Opera ma niewielki udział w rynku przeglądarek (4,58% w ostatnim tygodniu października wg Gemiusa), ale od v.15 zamienili to swoje Presto na Blink/Chromium i z radością donoszę - żeby nie odbiegać od tematu - że webclient pięknie na tej "nowszej" Operze śmiga, za co ja i tych kilku(nastu?) graczy jesteśmy wdzięczni. ;)

A na tej "starej" Operze (v.12) wygląda to tak: https://imgur.com/a/XnP5l
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Apolios »

Mozna jakos zmienic formatowanie css na wybrane slowa? Np. "Doplynales do" by mialo jakies kolorowe tlo, a najlepiej cala linijka z tym wyrazeniem.

Edit: Sam dobie odpowiem: Da sie!
1. Sciagamy jakis custom css addon do przegladarki np Stylish.
2. W kliencie webowym w opcjach zamiany tekstu dodajemy jakas regule podmiany i ustawiamy kolor jakis kolor np: #ee7070.
3. Odpalamy stylish i dodajemy style dla strony klienta arkadii.
4. Dodajemy styl css:

Kod: Zaznacz cały

span[style="color:#ee7070"] {
  background-color: gray;
}
Jak ktos ogarnia css, moze sobie dowolne modyfikacje tekstu porobic.
Yorth
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2017 11:00

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Yorth »

Czy jakas dobra duszyczka ma i moze podzielic sie przeksztalcaniem tekstu z ocena jakosci zbroi/broni z numerkami?
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Apolios »

Yorth pisze:Czy jakas dobra duszyczka ma i moze podzielic sie przeksztalcaniem tekstu z ocena jakosci zbroi/broni z numerkami?
Jak zrobie, to ci wkleje. Ale nie wiem kiedy sie za to zabiore. Moze dzis, moze jutro:) W innym watku ktos podal przyklad jak to zrobic na przykladzie jednej oceny.
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Apolios »

Dla zainteresowanych zrobilem podmiane oceny broni/zbroi. Musicie sobie wyeksportowac swoje ustawienia do pliku na dysku, nastepnie wkleic w odpowiednie miejsce tekst z tego pliku do pliku ze swoimi ustawieniami (jesli chcecie zachowac obecne ustawienia) i z powrotem zaimportowac ustawienai do klienta. Przyjrzyjscie sie skladni, mysle, ze ogarniecie ktora czesc wkleic i gdzie (dla nieobeznanych z json).

Pod linkiem https://ideone.com/0zQfBb w stdout macie dane, ktore wystarczy przepisac.

PS. Radze zrobic kopie zapasowa swoich ustawien i jej nie ruszac!
PS2. Jak znajdziecie bledy w podmiankach, piszcie! Testowalem tylko na swoim zlomie.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017 10:59 przez Apolios, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ