Rozwój Arkadii

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Eldur pisze: A w oparciu o jakie obserwacje wyciągasz akurat taki wniosek?
Niekoniecznie w oparciu o obserwacje, ale w oparciu o to co przeczytałem to mogę stwierdzić, że czego bym nie napisał to i tak w mniejszym lub większym stopniu zawsze będziesz w przeciwnatarciu do moich komentarzy.

Eldur pisze:Co zrobić, żeby (jeszcze) więcej sensownych osób pojawiało się w 'prawdziwym świecie'?
Może wystarczyłoby bardziej życzliwie i wyrozumiale podejść do młodych graczy oraz ich pierwszej świeżej opinii na tematy związane z tym czego im brakuje, a co jest jak najbardziej słuszne i co warto pielęgnować. Potem skorygować to z własnym doświadczeniem i na tej podstawie stworzyć realny kompromis, który wniesie dobre rozwiązania do Arkadii.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Fuggazi »

Hmm...

Wydaje mi się, że trochę rozumiem Rafharda.

Wpisy na stronie głównej Arkadii mogłyby być nieco bardziej aktualne, choćby tak jak wieści (ostatnie wieści są z 28 III 2016), tymczasem najświeższy wpis na stronie głównej to wpis o zmianach w doświadczeniu, ziołach i wiedzy z 04/06/2015.
Tymczasem od tamtego czasu nastąpiło jeszcze sporo ciekawych zmian, które warto by na tej głównej stronie zamieścić.

Poza tym, przyjemnie byłoby dostać na stronie głównej jakąkolwiek informację od wizów nt. ich prac, czy to rozpoczęcia, czy to zakończenia. Jeśli to jakiś nowy kawałek kodu, nowy teren, czy item, fajnie byłoby dostać jakiegoś hinta, może nie wprost, ale chociaż podpowiedź w stylu "Dziś nastąpiło zagięcie czasoprzestrzeni w okolicach Gór Sinych, w wyniku którego świat rozrósł się o przepiękną nową dolinę i kilka niezbadanych jeszcze jaskiń", albo "Mistrz Rafgart przez roztargnienie nadepnął dziś na grabie leżące w obejściu (które oczywiście pacnęły go w głowę) i tak się na nie zdenerwował, że zamienił je w okrutne narzędzie zbrodni i podrzucił zbójom gdzieś w Toskanii"...

Planowane i nieplanowane zamknięcia Arkadii też miło by mieć w tych newsach.
No ale coż. Czarodzieje się nami śmiertelnikami raczej nie przejmują.
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Bianik
Posty: 29
Rejestracja: 04 lis 2014 16:44

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Bianik »

Wystarczyłoby wieści z Arkadii umieszczać na stronie. I dla potencjalnego nowego gracza byłaby to czytelna informacja, że gra żyje i ma się dobrze :)

Miło byłoby gdyby do wieści również dodawane były informacje o dodanych krainach czy miejscach. Nie musi to być szczegółowa informacja. Wystarczyłaby informacja w stylu: "W Impierium dodano nową krainę/wioskę/miasto". Już taka informacja zachęca do wyruszenia w świat :)
Awatar użytkownika
Vicentil
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2016 14:55

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Vicentil »

To prawda, nawet najkrotsze, jednozdaniowe newsy dalyby duzo.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Bargian »

Popieram. Fajnie by bylo wiedziec ze cos sie zmienilo. Nawet drobne zmiany.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Usul »

Problem jak mi sie wydaje lezy w tym, ze takie wieksze aktualizacje, ktore obejmowalyby dodanie calych krain, miast itp. sa z oczywistych powodow dosyc rzadko. Natomiast czesto sa dodawane rzeczy drobne, zglaszane przez graczy. Czasem jest to nawet jedna lokacja, jeden przedmiot, NPC, czy jedna nowa emocja. I w takim wypadku osoba ktora zglaszala raczej orientuje sie od razu, ze zostalo to zakodowane. Nie wiem jak Czarodzieje mieliby oglaszac dodanie takich drobnostek, ale wystarczy nawet spojrzec na temat podziekowan dla Czarodziejow, gdzie co raz ktos dziekuje za dodanie czegos. Co mi przypomina, ze ja sam mam w tym zaleglosci do nadrobienia :)
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Fuggazi »

Usul, kto śledzi forum to ma jeszcze jakieś pojęcie, co prawda mgliste, bo co mi mówi informacja w stylu: "Oh Oh, dziękuję czarodziejom!" Fakt, mogę napisać potem do tej osoby i spytać za co te serdeczne ohy i ahy no ale sam przyznaj, czy to jest informacja? Trzeba też czasu by się z forum obeznać..
Poza tym rozmawiamy o nowych graczach i o tych co przypadkowo przez ciekawość zaglądają ma stronę główną.
A tam posucha i nieurodzaj...
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Usul »

Ja się z tym absolutnie zgadzam Fuggazi. Tylko chodzi mi o to, w jakiej formie Czarodzieje mieliby takie informacje podawać... Nie napiszą przecież, że "dziś w tym sklepie dodaliśmy taki item, tu taką lokację, temu npcowi zmieniliśmy staty i ekwipunek" itp. bo z założenia gracze mają sami odkrywać świat arki. I ta koncepcja odkrywania samemu jest uważam bardzo fajna (działa też bardzo sprawnie poczta pantoflowa). Mogliby podawać informacje bardziej ogólnie, np. tak:
15.09.2016
Pewien sprzedawca w Imperium wzbogacił swoja ofertę.
W Ishtar odkryto nowe, niedostępne wcześniej tereny.
Poszerzył się zestaw emocji dostępnych dla zawodu gladiatora.
itd.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Fuggazi »

Dokładnie Usul, i o tym pisałem już kilka postów wcześniej
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Kormak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2016 15:28

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Kormak »

Usul pisze:Swego czasu któryś z Czarodziejów (chyba Rafgart) napisał, że nie przyjmują aktualnie nikogo do składu. Każdy z nas chciałby, żeby Arkadia bardziej się rozwijała, miała więcej graczy itp. itd., ale jak napisał Balkrag, Czarodzieje zajmują się tym tylko hobbystycznie. Dlatego cieszmy się, że robią tyle ile robią :) Nowe rzeczy na Arkadii dodawane są nieustanie, zarówno nowe tereny, przedmioty, npce. Coś takiego jak nowe zawody czy otwarcie gildii to jak sądzę jednak bardziej czasochłonna sprawa, może kiedyś Czarodzieje ten czas i chęci znajdą, może nie. Pożyjemy, zobaczymy.
Rafhard jeżeli masz jakieś pomysły co do rozwoju świata Arkadii, to śmiało bierz się do pisania i zgłaszaj. Ja sam piszę i zgłaszam całkiem sporo ostatnio, więc wiem że szanse na zakodowanie są.
Jesli czarodzieje nie przyjmuja nikogo do swojego skladu, to nie widze tego jako traktowanie gry hobbistycznie, a zagarnianie dla siebie calej przestrzeni tworczej, ktora nota bene tworzyli lata wstecz inni im podobni, konczac na ojcach zalozycielach Muda. Nie mozna wiec przyjmowac dzis tego jako swoje, robic z tym co sie zywnie podoba, bo nawet kiedys tak nie postepowano, mimo specyfiki tej gry i jej tworcow, a takze jej spolecznosci. To my wszyscy tworzymy ta gre, nie jestesmy lemingami w rekach stworcow, jak czasami mi sie wydaje patrzac na tego typu zachowania, plynace ze stwierdzen "Czarodzieje robia to hobbistycznie, zamykajac sie na reszte, robiac to w wolnym czasie, nieodplatnie, wiec moga robic co chca, bez konsultacji z graczami". Ten typ retoryki jest autorytarny, i po ostatnich zmianach, na przestrzeni paru lat, pewne rzeczy zostaly wycofywane, modyfikowane, pod nowe zmiany, ktore nie sa zmianami w stricte tego slowa, a jedynie poprawkami albo dodatkami do gry, ktora potrzebuje bardziej kola zamachowego, niz nastepnych drobiazgow. A do tego trzeba juz graczy, i ich oczekiwan do spelnienia, jak chocby tych o ktorych sie mowi juz od lat, i proznie wyczekuje, a ktore nakrecaly ta gre bardziej, niz kolejne klamry, woreczki, papugi i pierscionki.

Pozdro.
ODPOWIEDZ