Rozwój Arkadii

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Haern »

Odniosę się tylko do jednej kwestii wymagającej sprostowania, bo reszta to zwyczajowe bicie piany - nie ma moratorium na przyjmowanie nowych wizów. Jestem tego przykładem. Od kiedy zostałem przyjęty koło 4 lat temu (?!) było ledwie kilka sensownych zgłoszeń (tak w okolicach 2-3 jeśli pamięć mnie nie myli). Żaden z kandydatów nie miał nawet odrobiny samozaparcia, by postarać się zostać czarodziejem. Ponadto, ze względu na dostęp do wrażliwych dla graczy informacji (już od samego początku wizowania) sito musi być gęste.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Skoro przyjmowanie nowych Czarodziejów nie jest zawieszone to może warto byłoby stworzyć temat odnośnie rekrutacji na takie stanowisko i odświeżyć całą sprawę. Tak naprawdę to dopiero Haern rozwiał wszelkie wątpliwości pisząc, że istnieje taka opcja. Stworzenie ogólnej informacji nie zajęłoby długo, a może udałoby się w ten sposób pozyskać jedną lub więcej kreatywnych i inteligentnych dusz do współtworzenia Arkadii :)
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Thorffin »

Rafhard - gdybyś pograł, spytał na Arce, wiedziałbyś że jest taka możliwość i gdzie złożyć podanie. Sito jest gęste i bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Kobu »

@Usul - swietnie to ujelas. Wlasnie takie ogolne jednolinijkowe newsy.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Thorffin pisze:Rafhard - gdybyś pograł, spytał na Arce, wiedziałbyś że jest taka możliwość i gdzie złożyć podanie. Sito jest gęste i bardzo dobrze.
Dobrze, ale warto też pomyśleć o ludziach, którzy naprawdę wiele potrafią, a jeszcze nie są związani na tyle z Arkadią żeby orientować się jaki rytuał muszą przejść aby skontaktować się z osobą, która porozmawia z osobą znająca osobę odpowiedzialną za kontakt z osobą, która pozna cię z inną osobą... itd.

Poza tym spora część kreatywnych graczy nie lubi prosić się o coś tygodniami lub miesiącami oraz poszukiwać odpowiedniego kontaktu (może to być dla kogoś peszące i problematyczne :roll: ), ale wolałaby wprost odpowiedzieć na zamieszczoną propozycje i poznać od razu wymagania żeby móc się odnieść do nich przez pryzmat własnych umiejętności. Inaczej może się okazać, że poświęca się dłuższy czas żeby znaleźć odpowiednie powiązanie (nie tylko przez "zglos mg"), a efekt końcowy zupełnie rozmija się z początkowymi założeniami.

Piszę tego posta z jak najbardziej szczerymi i dobrymi intencjami oraz zakładając, że skoro przez tyle lat nie znalazł się nowy Czarodziej to oznacza, że taką propozycje warto byłoby skierować właśnie do nowych graczy, a patrząc na osobiste doświadczenia jako początkującego to najlepszym rozwiązaniem byłoby oficjalne ogłoszenie.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Bargian »

No wlasnie takie osoby obecnym czarodziejom najwyrazniej nie sa potrzebne. Oni poszukuja 18 letniej pieknej blondynki, najlepiej aseksualnej (nie bedzie miec dzieci), po studiach majaca 10 lat stazu w zawodzie...... (/sarkazm)


Czyli musisz znac bardzo dobrze arke, ale byc na tyle swiezym ze nie masz silnych kontaktow i nie zdrazisz "waznych informacji" swoim kolegom. Do tego musisz miec jakies umiejetnosci (nie podano jakie... programowanie? kreatywnosc?), do tego musisz aplikowac jak to kiedys ludzie do gildii zawodowych - ze 2 lata wycierania podlog ... czyli generalnie oni nie chca nowych, albo szukaja nowych w swoim gronie.

Tak przynajmniej ja odbieram system rekrutacji wizow ;)
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Artak »

A ja to odbieram tak, że chcą pewnych ludzi, którzy im pomogą i których nie będą musieli ani pilnować, ani wdrażać w arkowe realia. Także nie chcą ludzi, którzy przyjdą i zaczną wprowadzać swój własny porządek.
I ja im się wcale nie dziwie, bo przyjąć super hiper programistę, który przyjdzie, dostanie kod do rączki i albo go rozpierdzieli, albo ukradnie to też bym podziękował (a z opowieści słyszałem, że takie sytuacje też się zdarzały).
Tak więc IMHO zamiast pierdzielić jacy to wizowie są niedobzi i wogóle źli, zdobądźcie ich zaufanie i zacznijcie im POMAGAĆ!

P.S.
Musiałem, bo to wasze pierdzielenie mnie zaczęło dobijać.
Bushi
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2009 07:34

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Bushi »

Dawniej trzeba bylo miec zdaje sie 100 dni ogarniac nieco kodowanie mud'a i mozna bylo sie zglaszac. Wiem, ze nie jestem rekordzista, ale mam teraz z 700 dni. W sumie pare razy myslalem o tym, zeby sie zwizowac, ale problem jest jeden. Jestes wizem = nie masz postaci ktora mozesz grac. Za bardzo lubie te literki ;)
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Haern »

Nie jest to prawda. Nie ma zakazu grania, są natomiast duże obostrzenia i trzeba się bardzo pilnować, i poświęcać więcej czasu na wizowanie niż na grę.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Jeśli masz takie doświadczenie Bushi to warto żebyś spróbował się zgłosić :)
ODPOWIEDZ