Rozwój Arkadii

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Założyłem ten temat z wiarą, że być może wniesie on coś nowego do Arkadii lub przyspieszy planowane już wcześniej przez MG zmiany.

Dodatki i nowości ostatnimi czasy zaczęły być coraz rzadsze. Niestety efekt tego widać gołym okiem po słupkach aktywności oraz częstotliwości powstawania nowych postaci. Może warto byłoby minimalnie zaczerpnąć z polityki rozwoju takich gier jak World of Warcraft, czy też bardzo popularnego zagranicznego Aardwolf MUD. Zastanawiam się, czy nie dałoby się zacząć wprowadzać regularnych aktualizacji (przykładowo co kwartał) mających na celu dodanie nowych krain, potworów, bądź zadań, a raz na rok stworzyć nową klasę postaci. Na pewno takie rozwiązania zachęciłyby nowych i starych graczy do większej aktywności.

Ktoś zapewne napiszę, że powstanie silniejszych bestii zaburzy dotychczasowy balans. Wydaję mi się, że możnaby temu zapobiec poprzez skorygowanie obecnego systemu doświadczenia. Jak wiadomo po zejściu ze statku od razu wskakuje się na 3 poziom, czyli kogoś kto pewnie stąpa po świecie. Może korzystniej byłoby cofnąć to do 1 poziomu, a dzięki temu zyskać te 2 stopnie lub po prostu dodać 2 nowe.

Jeżeli chodzi zaś o kwestię techniczną tych modernizacji to przydatnym mogłoby być powiększenie składu MG o paru chętnych lub stworzenie funduszu, na który każdy mógłby dobrowolnie przelać kwotę na rzecz rozwoju Arkadii.
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Balkrag »

Arkadia nie moze przynosic zadnych posrednich czy bezposrednich zyskow.
Bo dojdzie sprawa praw autorskich sapka i warhammera.

Wizowie robia to w wolnym czasie za darmo, narazie nie mozna sie doczekac planowanego otwarcia gildii.
Ani oddania ludziom expa i pvp.
I zlikwidowania chorych progow od wielce poczynajac.

Wiec mowa o takich ruchach jak mowisz mozesz gladko w sfere s-f.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

A co jeżeli chodzi o powiększenie składu MG? Być może to by pomogło?
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Balkrag »

Zawsze mozesz sie zglosic
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Niestety nie mam potrzebnej w tym zakresie wiedzy, ale zastanawia mnie czy jest aktualnie prowadzona rekrutacja dla innych zainteresowanych? No i czy są w ogóle jacyś chętni?
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Usul »

Swego czasu któryś z Czarodziejów (chyba Rafgart) napisał, że nie przyjmują aktualnie nikogo do składu. Każdy z nas chciałby, żeby Arkadia bardziej się rozwijała, miała więcej graczy itp. itd., ale jak napisał Balkrag, Czarodzieje zajmują się tym tylko hobbystycznie. Dlatego cieszmy się, że robią tyle ile robią :) Nowe rzeczy na Arkadii dodawane są nieustanie, zarówno nowe tereny, przedmioty, npce. Coś takiego jak nowe zawody czy otwarcie gildii to jak sądzę jednak bardziej czasochłonna sprawa, może kiedyś Czarodzieje ten czas i chęci znajdą, może nie. Pożyjemy, zobaczymy.
Rafhard jeżeli masz jakieś pomysły co do rozwoju świata Arkadii, to śmiało bierz się do pisania i zgłaszaj. Ja sam piszę i zgłaszam całkiem sporo ostatnio, więc wiem że szanse na zakodowanie są.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Jako młody gracz to mało odczuwam te zmiany i zapewne większość niewtajemniczonych również. Może warto byłoby wprowadzać tego typu modernizacje pakietami i pisać o nich na forum lub na stronie. Przykładowo w taki sposób:

"Dzisiaj wprowadziliśmy: nową krainę, dodatkowo pojawiły się 2 nowe magiczne przedmioty do zdobycia oraz 3 nowe bestie."

To by pomogło w zachęceniu nowych osób do gry. Każdy jak widzi częste aktualizacje i przy okazji wie czego mniej więcej dotyczą to jest bardziej skłonny żeby utworzyć nową postać lub wrócić do gry. Natomiast jeżeli ktoś przeczyta, że ostatnia aktualizacja miała miejsce: "czw., 04/06/2015 - 20:24" to może omyłkowo pomyśleć, że Arkadia obumiera lub jest nieczynna i nie ma na niej wprowadzanych żadnych zmian.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Eldur »

Rafhard pisze:Jako młody gracz to mało odczuwam te zmiany i zapewne większość niewtajemniczonych również. Może warto byłoby wprowadzać tego typu modernizacje pakietami i pisać o nich na forum lub na stronie. Przykładowo w taki sposób:

"Dzisiaj wprowadziliśmy: nową krainę, dodatkowo pojawiły się 2 nowe magiczne przedmioty do zdobycia oraz 3 nowe bestie."

To by pomogło w zachęceniu nowych osób do gry.
Po pierwsze, to co piszesz jest całkiem nielogiczne. Niby jakim cudem zmiany w istniejącym świecie miałyby zachęcać nowe osoby do rozpoczęcia gry? Przecież jeśli ktoś nie zna Arkadii i w nią nie gra, to siłą rzeczy nie bedzie zwracał uwagi na informacje o zmianach w świecie, który jest mu całkiem obcy. Po drugie - skoro jestes nowym graczem - zwiedź świat, zobacz jak jest różnorodny, rozległy i pełen niespodzianek, a dopiero potem narzekaj na brak akcji promocyjnych w rodzaju "co kwartał nowy magiczny miecz, który zabija wszystko i wszystkich". Po trzecie jeśli brak Ci czegoś - to siadaj, pisz i zgłaszaj.

E.
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Rafhard »

Eldur pisze:Niby jakim cudem zmiany w istniejącym świecie miałyby zachęcać nowe osoby do rozpoczęcia gry?
Być może źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że informacje o aktualizacjach na głównej stronie pokazują komuś kto po raz pierwszy ją odwiedzi jak często dana gra jest modernizowana. Jeżeli ostatnia aktualizacja jest sprzed roku to ktoś może pomyśleć, że strona i gra są nieaktualne lub nieaktywne i nawet nie spróbuje jej włączyć.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Rozwój Arkadii

Post autor: Eldur »

Rafhard pisze:
Eldur pisze:Niby jakim cudem zmiany w istniejącym świecie miałyby zachęcać nowe osoby do rozpoczęcia gry?
Być może źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że informacje o aktualizacjach na głównej stronie pokazują komuś kto po raz pierwszy ją odwiedzi jak często dana gra jest modernizowana. Jeżeli ostatnia aktualizacja jest sprzed roku to ktoś może pomyśleć, że strona i gra są nieaktualne lub nieaktywne i nawet nie spróbuje jej włączyć.
A w oparciu o jakie obserwacje wyciągasz akurat taki wniosek? Przede wszystkim, wbrew temu co sugerujesz, wieści o śmierci Arkadii są mocno przedwczesne. Jak na tak - nie bójmy się tego słowa użyć - archaiczną formę rozrywki, Arkadia ma się świetnie, co potwierdzają dziesiątki ludzi, którzy logują się dzień w dzień i spędzają długie godziny gapiąc się w 'literki'. Co zrobić, żeby (jeszcze) więcej sensownych osób pojawiało się w 'prawdziwym świecie'? Nie wiem. I nie do końca jestem pewny, czy próba zrobienia z Arkadii gry masowej i pełnej przypadkowych ludzi wyszłaby nam na dobre. Poza tym - moim zdaniem - o tym, czy ktoś zdecyduje się zacząć grać decyduje przede wszystkim znajomość MUDa jako gatunku gry, odrobina wyobraźni i czasu nadającego się do zagospodarowania. Do tego trochę chęci i ewentualnie parę minut z Googlem, żeby Arkadię znaleźć - wielka sztuka to nie jest, bo i konkurencji za dużej nie ma. I można oczywiście zastanawiać się co zrobić, żeby w czasach gier, w których kluczowym elementem jest naturalistyczna grafika, zachęcić ludzi do gry w coś, co z natury rzeczy warstwy graficznej w ogóle nie posiada, ale z pewnością rozwiązaniem nie będzie usilne aktualizowanie świata tylko po to, żeby na stronie wisiały newsy ze świeżymi datami.

E.
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
ODPOWIEDZ