Handel spaczeniem

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Handel spaczeniem

Post autor: Aiathel »

Ostatnio tak sobie rozmyślałem gdy expilem skaveny pod Nuln, że ten spaczeń przydaje się tylko osobom które chcą mieć muty. Nie czytałem dużo Warhammera, ale coś tam przeczytałem. Z tego co pamiętam posiadanie spaczenia jest zakazane w całym Imperium, a istnieją pewne osoby które są nim zainteresowane . Wpadłem na pomysł, że ciekawym urozmaiceniem gry byłoby zrobienie jakiegoś ukrytego/tajnego NPC który by ów spaczeń skupywał. Na przykład jakiś mag który lubi sobie eksperymentować i z chęcią skupuje spaczeń. Czy ktoś spróbowałby zbierać spaczeń nie po to żeby zostać mutantem? Narażać się na mutacje żeby zdobyć jakieś tam monety? Oczywiście trzeba by to jakoś dobrze wyregulować, żeby zarobek był proporcjonalny do ryzyka i żeby mutanci nie stali się bogaczami w parę chwil. To wszystko taki lekki zarys. Z chęcią przeczytam co inni myślą na ten temat. Może ktoś spróbowałby to jakoś ładnie opisać i zgłosić?
Awatar użytkownika
Irwin
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2016 15:03

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Irwin »

Ponoć była już kiedyś taka osoba za czasów miasta Bissingen. Sam pomysł bardzo dobry, myślę, że taki npc by się przydał.
1
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Balkrag »

Aiathel erpegowo najlepiej jakby skavenskie klany badz wyslannicy szarego proroka skupowali go.

Tajny wyslannik w nuln czy tez w gorach z obstawa szczuroogrow, stormvemirow czy z skavenami z miotaczami spaczognia czy mix wszystkich.By nie bylo latwo go wyciac. I wymagalo do tego 10+ osob.
Czy tez gdzies na granicach pustkowi.

Fajna mysl, pewnikiem mutom brak jakis opcji innych niz latanie na pk i hashuty.

Tylko czy wy w karczmie nie macie grudek spaczenia do zarcia? Ale chyba na wynos nie mozna bylo go brac.
Kiedys byl chociax jak istniala jeszcze dolina.

Tak samo zakodowalbym karawane mrocznych elfow z lowcami niewolnikow poganiajacych zmaltretowane krasnoludy,elfy,ludzi biczami.

Z dobrym sprzetem czy innym magnesem dla graczy by gracze chetnie ich odbijali oczywiscie tez w druzynie conajmniej 7-8 plus.
Przykladowo im wiecej niewolnikow uratowanych tym lepsze profity dla graczy.
A na pierwszy widok wroga mroczniaki zaczynali by rzez niewolnikow.
Ysar

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Ysar »

Kuźnie Nuln strona 31
Podziemia Nuln - Pomijając krasnoludzkie tunele i świątynię mamy tu Azyl - raczej dla złodziejaszków i rodzin przestępczych ale tez skavenską Podziemną Drogę i legendarny Nocny Rynek, gdzie mają się zbierać mutanci i wyznawcy Chaosu. Potrzeba tylko spójnego pomysłu/pomysłów na to jak to zaadaptować, duuuuuuużo opisów i powstaje fantastyczna "wylęgarnia" mutantów, handelek spaczniem, spaczona bronią i czym kto woli + rzecz jasna bardzo niebezpieczne miejsce - myślę, że w swej najtrudniej dostępnej części wręcz "etatowe".
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Tercoral »

Bank opisow zaprasza. :P
Tęczowe serce... :oops:
Ysar

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Ysar »

Bank bankiem, żeby to miało ręce i nogi to tu jest potrzebny spójny projekt, a nie zbieranina opisów niestety. Powiedzmy, że o Podziemiach Nuln myślę i są one trzecie w kolejce rzeczy, które chce opisać/już opisuję ;) Jeśli ktoś ma chęć się dołączyć/opisał już coś podobnego ale nie przeszło albo trzeba poprawić to zapraszam - ale ostrzegam, że w ciągu najbliższego miesiąca czy dwóch nie zamierzam tego tykać z większym nabożeństwem, bo chcę skończyć to co mam rozgrzebane.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Aleksa »

Pomysł nawet mnie chwyta. Byłby jakąś równowagą do Ishtarowych szczątków...
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016 14:04 przez Aleksa, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Quantyl
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014 15:10

Re: Handel spaczeniem

Post autor: Quantyl »

Szczątków.
ODPOWIEDZ