Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Eithar
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:49

Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Eithar »

Witam.

Pomysł generalnie prosty jak budowa cepa a mianowicie:

1.Możliwość postawienia namiotu ze skór
2.Możliwość postawienia szałasu z chrustu/drewna/gałęzi
3.Możliwość produkcji podstawowego ekwipunku z drewna/kości/skór

Dlaczego tak a nie inaczej:

Jestem dość starym graczem na arkadii(pod różnymi postaciami) i zawsze dobijała mnie wymuszana interakcja z miastami/osadami, jeżeli ktoś ma ochotę odgrywać podróżnika/osadnika/odludka to dlaczego mu przeszkadzać w tym?

Bardziej szczegółowy opis poszczególnych punktów:

1.Możliwość postawienia namiotu ze skór
Takowy namiot produkowany by był na tej samej mechanice co zakup uzbrojenia u kowali jednak nie przez wizytę w mieście a przez komendę, obstawiam że monety są traktowane tam jak zwykły przedmiot to w tym wypadku jedynymi zmianami były by: zmiana monet na skóry, zmiana opisów. Sam namiot jeszcze niepostawiony traktowany był by jako przedmiot w ekwipunku. Takowy namiot mógł by być wykonany gdziekolwiek przy pomocy samych rąk bądź narzędzi które opiszę w podpunkcie trzecim. Po rozłożeniu takowego pojawiał by się obiekt z którym gracz może wejść w interakcję np: położenie się w namiocie co skutkowało by przyśpieszonym leczeniem bądź wypoczynkiem, punkt produkcyjny do wykonywania nieco bardziej zawansowanych przedmiotów jak bronie/zbroje ze statystykami podobnymi do niskiej-niskośredniej jakości przedmiotów(podobnymi statystykami do np: żelazny miecz, gladius, zwykła kolczuga, skórzany płaszcz i tym podobne) gdzie zaznaczam nie były by to te same przedmioty a ich odpowiedniki produkcji "domowej" o podobnej jakości. Aby uniknąć masowego stawiania namiotów takowe mogą być zniszczone poprzez degradacje(konieczność napraw co jakiś czas przy pomocy skór), sam namiot był by produkowany na bazie objętości wszystkich skór tak aby każdy typ skóry się nadawał. Namiot natomiast nie może zostać spakowany i zabrany przez osoby trzecie(gdyby było odwrotnie to jedyna funkcją jaką by pełnił namiot była by 5 minutowa miejscówka która nie nadawała by się do dalszych podróży a takie jest założenie tego pomysłu).

2.Możliwość postawienia szałasu z chrustu/drewna/gałęzi
Mechanika identyczna jak przy namiocie z tym wyjątkiem iż nie będą wymagane żadne narzędzia oraz nie będzie można takowego spakować i za każdym razem trzeba zbierać materiały na ponowną budowę(aczkolwiek można naprawiać szałas tak jak i namiot).

3.Możliwość produkcji podstawowego ekwipunku z drewna/kości/skór
Takowymi narzędziami były by:
Bronie: prosta drewniana włócznia, prosty drewniany kij, prosty kościany sztylet/nóż, drewniana pałka.
Zbroje: prosty skórzany pancerz.
Ekwipunek: wędka(koniecznie z żyłką wykonaną bądź ze skóry bądź roślin(np. włókna z pokrzyw - popularny survivalowy materiał) i niech nikt mi nie mówi że jest to nierealistyczne bo jest przetestowane w rzeczywistości), skórzana torba, skórzany bukłak.

Rzeczy opcjonalne:

Zbieranie wody - zbieranie wody różnymi metodami takimi jak zbieranie deszczówki, rosy, filtracja wody kamieniami. gdy w pobliżu nie ma źródła.

Jeżeli pomysł spotka się z zainteresowaniem to mogę wykonać wszystkie opisy.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015 22:11 przez Eithar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Rafgart »

Nie ma szans na zadnego przedmioty tworzace dodatkowa lokacje.
Eithar
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:49

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Eithar »

Prosta sprawa wtedy, namiot/szalas byl by obiektem interaktywnym zamiast lokacji, jak wroce do domu skoryguje to w pierwszym poscie
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Gleanevall »

Pomysl stworzenia alternatyw dla uslug dostępnych tylko w mieście jest wart poparcia i rozwinięcia.

Skup się lepiej na ciekawym opisaniu tego z punktu widzenia gracza, a nie kodujacego, bo w tym ci poszło źle a i nie ma chyba takiej potrzeby.
Eithar
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:49

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Eithar »

Wersja nieco poprawiona została umieszczona w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Feanen
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2015 08:02

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Feanen »

Rafgart pisze:Nie ma szans na ....
Tak pisałeś o połowie rzeczy, które potem zakodowałeś.
Eithar
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:49

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Eithar »

Feanen pisze:
Rafgart pisze:Nie ma szans na ....
Tak pisałeś o połowie rzeczy, które potem zakodowałeś.
Feanen Doskonale sobie zdaję sprawę z tego że można to zakodować i nie jest to nawet wyzwanie, może się to kłóci z wizją systemu/smakiem pierogów/za słoną zupą? whatever, jak nie tak to inaczej, wstawiłem zmodyfikowaną wersję aby było to do przełknięcia przez wykonawce i właściciela
Shira

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Shira »

Podoba mi się pomysł namiotu/szałasu. Nie wiem czy wizowie zgodzą się na wyrób różnych rzeczy. Ale ogólnie pomysły moim zdaniem fajnie rozwinęłyby możliwość erpega. Na technice czy coś się da zrobić czy nie - nie znam się, nie będę się wypowiadać. Ale mogę pomóc z pisaniem opisów, jak już pomysł ruszy. Wtedy proszę o wiadomość prywatną ;)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Werbat »

To może od razu domki. Masz taki domek, kupujesz za ciężkie mithryle, a potem podjeżdzasz, konia do stajni, łuk na ścianę i zaczynasz przygotowania do świąt.

Po tytule wątku spodziewałem się, że to pomysł Dekorala. Okazuje się, że więcej mamy takich oderwanych od rzeczywistości tej gry szaleńców.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Eithar
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:49

Re: Namioty/Szałasy/Podstawowy ekwipunek podróżnika

Post autor: Eithar »

Werbat pisze:To może od razu domki. Masz taki domek, kupujesz za ciężkie mithryle, a potem podjeżdzasz, konia do stajni, łuk na ścianę i zaczynasz przygotowania do świąt.

Po tytule wątku spodziewałem się, że to pomysł Dekorala. Okazuje się, że więcej mamy takich oderwanych od rzeczywistości tej gry szaleńców.
Obrazek

To w takim razie idź i biegaj do kowala co 10 minut a domek to możesz sobie postawić dla lalek w piwnicy gdy nikt nie widzi i nie będziesz miał się czego wstydzić
ODPOWIEDZ