Drobne pomysły z ukłonem dla początkujących

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Orm
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2014 12:09

Drobne pomysły z ukłonem dla początkujących

Post autor: Orm »

Długie opisy włączone domyślnie
Swego czasu domyślnie zostały włączone krótkie opisy lokacji. Proponuję, by na czas "idlowania stażu konta", o którym była mowa gdzieś na wieściach (ten czas, kiedy postać świeci się jako żółtodziób, ma bonusy, itd) przywrócono długie opisy. Sugestię zaciągnąłem z działu Pomocy dla Początkujących, gdzie na pytania "Jestem na statku, gnom mnie wyrzucił i co robić teraz" padają odpowiedzi w stylu: wpisz komendę 'spojrz'.

Spec GP
Jednym z głównych sposobów motywowania ludzi w początkowych stadiach edukacji jest nagradzanie. Proponuję, by spec włączał się dopiero wtedy, gdy ktoś podejmie się zawodu typu AJ lub wytrenuje broń na odpowiedni poziom (pobieżnie?). Byłaby to miła niespodzianka, jeśli podczas walki nagle nasz cios nie dość, że sporo skuteczniejszy, to jeszcze z wyczesanym opisem. Teraz istnienia speca żółtodziób nie zauważa. A chodzi o to, żeby była to kolejna rzecz, która została przez niego zdobyta.

edit: doprecyzowanie idlowania stażu konta
Orm
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2014 12:09

Re: Drobne pomysły z ukłonem dla początkujących

Post autor: Orm »

Tworzenie postaci
Jeśli potencjalny nowy gracz zainteresuje się grą, chce jak najszybciej przystąpić do przetestowania nowej rzeczywistości. W takiej sytuacji nawet nic nieznaczące kilkuminutowe oczekiwanie na mejla może być barierą nie do przebrnięcia.
Proponuję, by po wpisaniu adresu email następowało od razu utworzenie konta a w bezpośrednim następstwie nadanie hasła dla postaci i tworzenie postaci. Konta niepotwierdzone w przeciągu tygodnia (poprzez zalogowanie się na konto przy pomocy hasła z mejla) będą usuwane. Przed usunięciem (zatem np. na 24 godziny przed usunięciem) można dodatkowo wysłać remindera na podany adres poczty elektronicznej.

Mam od razu pytanie co do samego klienta Arkadii - czy dobrze rozumiem, że jest to w głównej mierze php z zaimplementowanym websocket i upiększone odrobiną jquery?
ODPOWIEDZ