Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Slewhut »

Taki mam charakter że samo granie mi nie wystarczy. Moja głowa buzuje od pomysłów. Przepraszam ale od razu nie będę zgłaszał moich pomysłów wpierw chce je przedyskutować. A propo samouczka zgłosiłem aliasy i zmianę w Słucham? Krótko po dyskusji.

Liczyłem na szerszą odpowiedź z odrobina pofantazjowania i rzeczowej dysputy na poszczególne tematy. Co do mnożenia opisów jestem trochę sceptyczny. Jest taka gra jak NoMansSky i tam mnogość światów i zwierząt była niewypałem. Wszystko na to samo kopyto, ciągle ta sama funkcjonalność. W Arkadii jak dla mnie lokacji, przedmiotów jest już wystarczająco i ogromny respekt dla wszystkich którzy to stworzyli.

Fajnie jakby powstały nowe mechanizmy dodając realizmu, pozwalające lepiej grać swoją postacią. Lepiej się w nią wczuć. W tym temacie drobnych pomysłów przed chwilą rzucilem hasło rozszerzenia trofeów bo widzę że gracze chcieliby moc swoim wyglądem opowiadać o swoich dokonaniach. Stąd mój pomysł ksiegozbiorow na temat żywota postaci. Każdy gracz byłby tam opisany po jakimś czasie na wieki. W ten sposób moznaby taka Arkadiowa Wikipedia uruchomić albo coś w tym stylu. Idziesz i czytasz o dokonaniach śmiałków sprzed 5, 10 lat (starej gwardii) bądź własnych. Tak aby pozostawał jakiś ślad po graczach.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Soel
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2017 10:17

Re: Drobne pomysly

Post autor: Soel »

Jedna prośba: jeśli chcesz rozpocząć dyskusję, opisz pomysł w kilku zdaniach.

Jakie dokonania te księgozbiory by zawierały?
Czym różniłby się od kronik w stowarzyszeniach?
Czy odwiedziłeś już jakąkolwiek bibliotekę w grze?
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Slewhut »

Tak, odwiedziłem biblioteki w Novigradzie i Oxenfurcie. Widziałem tam trochę książek, przeczytałem kilka. W Wizimie takowej nie znalazłem. Jestem graczem świeżym i nie wypuszczają mnie w wiele miejsc. Chodzi mi o przedmioty publiczne na temat życia graczy. Pojawiające się za specjalne zasługi tak jak tytuły. Biblioteka wydaje się być dobrym miejscem chociaż może nie tylko? Jakiś pomnik? W centrum miasta pomnik obrońców i tam wymienieni gracze którzy stracili życie broniąc miasta. Hehe.. Tytuł największego piwosza w karczmie i namalowana gębą gracza który takowy zdobył na wieki. Minęło już 20 lat wiele graczy legend już odeszło z Arkadii ale czy historie po nich zostały?
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Drobne pomysly

Post autor: Derdhang »

Co poniektórzy zasluzyli na to i maja w dorobku "wlasne pomniki", slowa uznania na kartach ksiag, nawet swoje groby. Za duzo pytan za malo poznanego swiata, przejdz sie, poznaj realia gry, pozniej...
Znacznie pozniej zacznij rozwijac sie z pomyslami, ktore moga cos wniesc, nie zas skopiowac cos, co juz od dawna istnieje.
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tercoral »

Stare glupie, ale mi bardzo by sie spodobalo jesli dalo by sie "polepszac" przynajmniej do statow kowalowych te gorsze egzemplarze broni. Czasami fajniej bylo by powalczyc czyms innym niz oklepane bronie.
Tęczowe serce... :oops:
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Drobne pomysly

Post autor: Vonir »

Grałem chwilę Odkrywcą i bardzo mnie denerwowało, że, przy odkrywaniu nowych lokacji, głównie tych spoza map Wakahiko i spoza mapy oficjalnego klienta, wszystkie moby mnie atakowały. Może fajnie byłoby zrobić z Odkrywcy zwiadowcę? Wtedy mógłby wchodzić spokojnie na lokacje i expowiska, dzięki temu drużyna wiedziałaby czy jest po co wchodzić, ile jest wrogów na sąsiedniej lokalizacji, czy boss jeszcze żyje. Może wtedy chętniej będzie się brało takiego Odkrywcę na expa? To chyba nie jest trudne do zakodowania, a smaczku może trochę dodać. Nie mówię tu oczywiście o wszystkich Mobach. Taki zwiadowca mógłby się przydać i być wynajmowany aby przynieść utracony sprzęt na expie. Na chwilę obecną Odkrywcy to głównie nauczyciele języków. Zwiadowcami czy tam odkrywcami nowych terenów są natomiast dopakowane postacie.
Awatar użytkownika
Umg
Posty: 49
Rejestracja: 18 wrz 2016 16:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Umg »

Vonir pisze:Grałem chwilę Odkrywcą i bardzo mnie denerwowało, że, przy odkrywaniu nowych lokacji, głównie tych spoza map Wakahiko i spoza mapy oficjalnego klienta, wszystkie moby mnie atakowały. Może fajnie byłoby zrobić z Odkrywcy zwiadowcę? Wtedy mógłby wchodzić spokojnie na lokacje i expowiska, dzięki temu drużyna wiedziałaby czy jest po co wchodzić, ile jest wrogów na sąsiedniej lokalizacji, czy boss jeszcze żyje. Może wtedy chętniej będzie się brało takiego Odkrywcę na expa? To chyba nie jest trudne do zakodowania, a smaczku może trochę dodać. Nie mówię tu oczywiście o wszystkich Mobach. Taki zwiadowca mógłby się przydać i być wynajmowany aby przynieść utracony sprzęt na expie. Na chwilę obecną Odkrywcy to głównie nauczyciele języków. Zwiadowcami czy tam odkrywcami nowych terenów są natomiast dopakowane postacie.
W sumie dobry pomysł, można by było nawet dać mu jakąś umiejętność specjalną (tu luźny pomysł nazwy) "unikanie niebezpieczeństwa" do wytrenowania i im wyżej tym silniejsze moby nie atakują / blokują przejścia.
Ilane nuci: Oslonmy Ilane.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Drobne pomysly

Post autor: Airhil »

No to teraz pomyślmy kosztem czego?
Sam pomysł i mnie się podoba. Będzie można wybrać jakaś inną drogę rozwoju w tym zawodzie niż tylko właśnie językoznawstwo.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Drobne pomysly

Post autor: Prav »

Kosztem sił mentalnych.
Umiejętność unikanie niebezpieczeństw może działać jak ukrywanie się.
Trzeba przemieszczać się powoli i zużywa się wówczas siły mentalne.
Ale potwory (znaczy większość z nich) nie atakują.
Pomysł ciekawy.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Slewhut »

Nie znam się, ale myślałem że ukrywanie się i skradanie do tego służą?

Jak one działają? Jaka jest różnica w stosunku do proponowanego unikania?
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
ODPOWIEDZ