Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Drobne pomysly

Post autor: Airhil »

2. Zostałeś zachęcony i chcesz to zmienić! To ciągłe "Slucham?" ma cię zachęcić do dalszego szukania i odkrywania i to, hej, jakby nie patrzeć też przymusowego i bez zbędnych nagród za to, że znalazłeś coś, czego może nawet nie szukałeś.

3. Jasne, można, ale jak sam zauważyłeś - jesteś świeżakiem, który poznał ledwie wierzchołek góry lodowej. Zagłęb się trochę, poszukaj, zamiast mówić, że to szukanie trzeba innym narzucić. Jak ktoś zechce ci pomóc, to ci pomoże, ale to wymaga też jakiejś inicjatywy z twojej strony.

A chodzą, żeby ci urozmaicić grę. Bo możesz obejrzeć/zabić trzech mieszczurów zamiast tylko "widzieć" ich w opisie lokacji. Bo możesz im nawrzucać i pośmiać się z niektórych reakcji.
Rayv
Posty: 25
Rejestracja: 13 paź 2017 17:19
Lokalizacja: Wro

Re: Drobne pomysly

Post autor: Rayv »

Kod: Zaznacz cały

Drobne male dziecko syczy: Czy ktos da mi troche pieniedzy?
Tuz obok ciebie podnosi sie nagly zgielk i rwetes. Widzisz mlodego zlodziejaszka znikajacego za najblizszym domem. Goni go zasapany jegomosc pozbawiony zapewne swego opaslego mieszka.
→ daj zlota monete dziecku
Rozwrzeszczane brudne dziecko nie chce przyjac od ciebie zlotej monety.
→ daj zlota monete 2. dziecku
Drobne male dziecko nie chce przyjac od ciebie zlotej monety.
;)
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Slewhut »

Cos takiego dyskredytuje NPCe dla swiezaka. Odrazu wieje plastikiem :)
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Atan
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2010 00:43

Re: Drobne pomysly

Post autor: Atan »

Ja mam taki pomysł, żeby opis śmierci był wyłączalny np. po piątym zgonie.
pulkownik Jurgen von Krall zwany Gryfem
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Drobne pomysly

Post autor: Raenn »

Możesz sobie spokojnie zrobić trigga i zmienić go na jakiś pasek czekania/rysowanie czaszek/spam <HAHAHAHA>/coś takiego.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Drobne pomysly

Post autor: Prav »

Zauważyłem ciekawą tendencję: mam wrażenie, że im nowszy gracz (w znaczeniu im później dowiedział się o Arkadii), tym mniejszy szacunek do arkowego życia. Można powiedzieć, że jestem graczem starej daty. Bawiłem się w Arkadię w okolicach 2005 roku, potem długa przerwa i niedawno wróciłem.

Obecnie mam postać ponad 50 dni, mocno zwiedziła cały świat i zginąłem w tym czasie... 3 razy. Aż przekopałem logi i było to: 1) gapiostwo i panika na snotlingach (ech.. młodość), 2) próba przemknięcia się na ledwo żywym przez patrol orków (na pewno nie zauważą!), 3) wojownik komanda pomylił mnie z NPC-em po zalogowaniu w jakiejś zapadłej wiosce (pozdro dla Niego za próbę wyjaśnienia).

I to nie tak, że siedzę cały czas w bezpiecznych lokacjach, bo codziennie prawie schodzę do poziomu ciężko ranny-ledwo żywy. Byłem w Brookilonie, odwiedziłem grobowce w Zerrikani, łowiłem perły, uciekałem poraniony przed goniącymi NPC-ami, podpadłem mutantom. Fakt, po górach dużo nie chodziłem ;).
Przeżywalność trochę poprawia wiedza (nie ruszaj tego ciała!) i zachowawcze postępowanie, ale po prostu nie pcham się tam, skąd mogę nie wrócić. A nowe, nieznane i mniej bezpieczne miejsca odwiedzam pod przewodnictwem silniejszych i bardziej doświadczonych (w kupie siła!).

A żeby nie było OT: może jakaś drobna nagroda dla postaci które nie zginęły od xx dni/przez xx postępów? Jakiś dodatkowy tytuł, opis? (przykładowo "Niepokonany wojownik" za posiadanie x postępów bez śmierci).
PS. Swoją drogą chętnie poczytałbym wątek z mini nagrodami Darwina, za najgłupsze zgony, tylko nie wiem, czy by to nie łamało którejś z zasad.
Kvark
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2018 19:43

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kvark »

Był taki wątek na starym forum i zasad nie łamał. A jeśli chodzi o nowych graczy, to biorą przykład z tych, którzy już grają.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Fuggazi »

Kvark pisze:Był taki wątek na starym forum i zasad nie łamał. A jeśli chodzi o nowych graczy, to biorą przykład z tych, którzy już grają.
Na tym forum też taki wątek jest ;) :
viewtopic.php?f=16&t=629
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Slewhut »

Widzę pewnego rodzaju parcie na trofea, zaszytne (bądź mniej) tytuły. Może pójść troszkę dalej i zrobić coś takiego jak historia życia? Najlepsze smaczki zebrane zmyslnie w jednym miejscu poparte trofeami? Coś ala książka na temat postaci, malowidła, rzeźby. Albo zapiski w bibliotekach - regały pełne dokonań graczy. Coś ala chęć bardow opiewajacych swoimi piesniami bohaterowie (lub mniej) dokonania graczy np: omawiany wyżej tytuł "nieśmiertelnego". Mogłby to być swoisty miks loga z gry.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Drobne pomysly

Post autor: Adair »

Szanowny Panie Slewhucie,

w tym miejscu odpisze na każdy Twój pomysł, którym zdecydowałeś się z nami podzielić. Na Arkadii nic nie załatwia się słowami: "Może warto", "można by zrobić". Masz pomysł mechaniki blizn? Masz pomysł na smaczek? Opisz go i zgłoś komendą <zglos pomysl> w grze.

Jeśli nie wiesz jak się zabrać za tworzenie czegoś takiego - pograj dłużej. Zobacz, co i jak się sprawdza, a może nawet już coś takiego jest, o czym pomyślałeś (na co zwracano Ci uwagę). Proponuję zacząć od napisania koszuli, ubrania i zgłoszenia w sklepie z odzieżą. Brakuje Ci NPCów? Zgłoś pomysł na NPCa w lokacji. Popisz się błyskotliwością dialogów, które może prowadzić z graczem.

Nikt niczego na Arkadii za Ciebie nie zrobi, a Ty chcesz chwycić zbyt wiele sroczych ogonów na raz.

Wraz z serdecznymi wyrazami szacunku łączę szczere życzenia ogarnięcia się.
ODPOWIEDZ