Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Rennz »

Powiem szczerze, że takie rozwiązanie mi się bardzo podoba. Jeśli góra wyrazi chęć zakodowania czegoś takiego to z przyjemnością dorzucę swoje trzy grosze podrzucając jakieś opisy.
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Przyznam szczerze, że śmieszy mnie płacz o to, że bronie szybko się niszczą a tarcze mogą się niszczyć na takim poziomie jak obecnie.

Na chwilę obecną bronie mają o wiele większą tolerancję na zniszczenie niż tarcze. Wystarczy wejść na 8 mobów z dobrą tarczą (i odpowiednim zawodem do używania tejże) i jest tylko 50% szans, że owa nie rozpadnie się gdy broń wytrzyma o wiele więcej używalności.
Osobiście spędziłem dużo czasu na expieniu solo i wystarczyło 2 sztuki broni na 4 sztuki tarcz, których skuteczność znacznie spada w momencie obniżenia stanu naprawienia na 'lekko podniszczony' gdy obniżenie poziomu broni na 'dobry stan' nie skutkuje znacznym obniżeniem skuteczności.

Swoją drogą mój pomysł jest taki, że wraz ze wzrostem umiejętności walki przy użyciu danego rodzaju broni lub tarcz powinien też wzrastać czas używalności danej klasy sprzętu bo tak naprawdę jeżeli umiem dobrze parować tarczą, to umiem to w takim stopniu by przyjmować ciosy na nią w odpowiedni sposób by sparować uderzenie na bok a nie centralnie na środek co skutkuje szybkim zniszczeniem. To samo tyczy się miecza/topora/młota itd.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Rennz »

Armanzor pisze:Swoją drogą mój pomysł jest taki, że wraz ze wzrostem umiejętności walki przy użyciu danego rodzaju broni lub tarcz powinien też wzrastać czas używalności danej klasy sprzętu bo tak naprawdę jeżeli umiem dobrze parować tarczą, to umiem to w takim stopniu by przyjmować ciosy na nią w odpowiedni sposób by sparować uderzenie na bok a nie centralnie na środek co skutkuje szybkim zniszczeniem. To samo tyczy się miecza/topora/młota itd.
To by za bardzo uderzało w GPków lub AJotów i poniekąd wymuszało zdobywanie zawodu. Według mnie ten pomysł nie ma większego sensu.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Godar »

Armanzor pisze:Przyznam szczerze, że śmieszy mnie płacz o to, że bronie szybko się niszczą a tarcze mogą się niszczyć na takim poziomie jak obecnie.

Na chwilę obecną bronie mają o wiele większą tolerancję na zniszczenie niż tarcze. Wystarczy wejść na 8 mobów z dobrą tarczą (i odpowiednim zawodem do używania tejże) i jest tylko 50% szans, że owa nie rozpadnie się gdy broń wytrzyma o wiele więcej używalności.
Osobiście spędziłem dużo czasu na expieniu solo i wystarczyło 2 sztuki broni na 4 sztuki tarcz, których skuteczność znacznie spada w momencie obniżenia stanu naprawienia na 'lekko podniszczony' gdy obniżenie poziomu broni na 'dobry stan' nie skutkuje znacznym obniżeniem skuteczności.
Gdzie ja płakałem, że bronie się za szybko niszczą a tarcze nie?
Po pierwsze, nie jest to płacz, tylko propozycja. Po drugie, zdaję sobie sprawę z tego, jak działają tarcze, bo dużo ich używam. Po trzecie, nie chodziło o stopniowe niszczenie się sprzętu wraz z użyciem, tylko jego nagłe łamanie/rozpadanie się. Po czwarte, to było tylko na marginesie, że tak szybkie rozpadanie się sprzętu jest uzasadnione z punktu widzenia realizmu tylko w wypadku tarcz, bo te były faktycznie "jednorazowe", a miecz raczej nie powinien łamać się po kilku uderzeniach.

Nawet nie przeczytałeś dokładnie o co chodziło, a zaraz się rzucasz, że płacz. Rozumiem, że komuś się ta propozycja nie podoba, ale zupełnie nie o to chodziło. Sedno było takie, aby sprzęt generalnie nie pękał, ale niszczył się nadal tak samo.
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Shulz »

A moze by umozliwic wykapanie sie w Nulnijskiej lazni za drobna oplata 3 zl koron.

Np. moznaby oprocz samej kapieli, siedziec sobie w lazni, moczyc stopy, pluskac sie, etc.
Meitner
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2011 17:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Meitner »

Co do łaźni, to czemu łaźnia w Novi zamknięta. Były jakieś bugi? Bo kiedy była otwarta wyglądała na porządnie zrobioną.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Sivlaryan »

Z łaźni w Nuln można skorzystać, o ile dobrze pamiętam.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Dymhard »

W łaźni w Nulun , można wejść do zimnego albo gorącego basenu oraz posiedzieć na ławeczce w saunie.
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Shulz »

Nie sprawdzilem tego bedac przekonanym , ze nie mozna.
Dziekuje: ]

S :arrow:
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Shulz »

POMYSL:


Dodac graczom mozliwosc 'poprawienia literowki' (poprawienie nie wymaga akcetpacji ze strony wizow) oraz mozliwosc 'poprawienia opisu' (poprawienie wymagac bedzie akceptacji ze strony wizow).

Dodatkowo dodac opcje dostepna w trakcie gry ktora bedzie wyswietlac liste rzeczy ktore wymagaja napisania. Gracz bedzie mogl wyslac swoj opis ktory bedzie spelnial okreslone, wczesniej podane kryteria (tzn. opis ma byc gotowy do wprowadzenia i zawierac wszelkie niezbedne elementy).

Pod lista moglby sie takze wyswietlac status poprawionego opisu: oczekiwanie/odrzucony/akceptacja

Np:
POTRZEBNE OPISY

I. Trakty:
1. Ishtar
2. Imperium
a)Nuln-Altdorf
(tu znajdowalyby sie konkretne informacje na temat potrzebnego opisu)

II. Budynki:
1. Ishtar
a) Wyzima
+Swiatynia Elfich Bostw
(dokladne informacje na temat potrzebnego opisu)
2.Imperium

STATUS ZGLOSZEN

Opisy:
Swiatynia Elfich Bostw: oczekuje
Trakt Nuln-Altdorf: odrzucony

Poprawki:
Kaplan Mananna: zaakceptowany
Kaplan Morra: oczekuje
Kaplan Sigmara: odrzucony


Pomysl raczej nie wymaga komentarza z mojej strony.


S. :arrow:
Zablokowany