Zawod zboja - modyfikacja

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Re:
Wystarczy zmienic nazwe tego zawodu ze zboja na - palkarza :D i wszystko przejdzie. Bo dlaczego ten pro druzynowy zawod nie ma druzynowych umow... zaslony/walka w szyku/rozkazy ... no dlatego ze zboje takich umiejetnosci miec nie powinni ;) . Dlaczego do broni jednorecznej dano uniki na zalosnie niskim poziomie i parowanie... no dlatego ze pierwszy rzut tego zawodu mial byc pod bronie dwureczne jedynie ! I przy takiej mialo sie odpalac ogluszenie jesli mnie pamiec nie myli.

Re Mimi Pauli:
Mowisz o kopiowaniu glada/tarczownika ... a przeciez glad to kopia korsa jak by nie popatrze to wyglada tak :
rycerz>legionista>kors>glad jesli brac pod uwage tarcze i umy druzynowe.
Same kopie...... ;)

Jesli chodzi o zboja to tak jak mowilem zrobic z niego palkarza zabrac ofensa z drugiej linii zabrac ukrywanie / skradanie sie dodac tarcze i troche umow druzynowych. Bedziesz miala dwa kombinowane zawody na arce... jeden oparty na wytracaniu broni+mini ofens drugi na oslepianiu+mini ofens.

Ja tak to widze.

A... jeszcze jeden pomysl : wlacz/wylacz combo ...tak zeby z pierwszej linii sypac tylko ofensa czyli powrot do korzenia starego zawodu OK :) mnie by taka opcja zadowolila jako ogra i chyba balansu by bardzo nie zaburzyla.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

Mi osobiscie by pasowalo nie miec calkowicie ofensa, a same ogluszenie + troszke wyzej defy (parowanie i tylko z dwurekami latac ;) ) bez ukrywania i skradania :)
edit:
Dalej jest nie zmienione:

Bierzesz szeroki zamach niebieskawa zdobiona bulawa i walisz wscieklego zoltoskorego hobgoblina na odlew. Niestety blyskawiczna poprawka w postaci poteznego uderzenia znad glowy jakims cudem chybia i dogodny moment zostaje zmarnowany.
Wsciekly zoltoskory hobgoblin polegl.
Zabiles wscieklego zoltoskorego hobgoblina. [ 13 ]
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Re up :
Tak ;P a juz myslalem ze poprawione. Troche namotane musi byc skoro zabijajac moba specem combo moga ci sie wyswietlic trzy rozne opisy...

Emotow by sie pare zdalo ;) trzeba sie ruszyc i napisac ... ilu nas na arce jest z tym zawodem 6 osob ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Buluar »

Czas, jak i zalozenia towarzyszace powstaniu zawodu byly jakie byly, stad dlugi okres czasu byl to zawod niedobalansowany, o marnej wartosci bojowej. Trudno sie dziwic skoro tworzyl go Hakon, ktory swojego czasu zaslynal opinia, iz "OK to chlopaki do bicia".
Mimo wszystko uwazam jednak, ze probujecie dostosowac zawod zboja do siebie, a nie siebie do zawodu zboja.
Zboj nie ma byc palkarzem, nie ma byc jakas ubozsza wersja glada, czy atrapom korsarza.
W mojej ocenie zawod powinien miec jakies tam jednak umy druzynowe, gdyz z natury zboje dzialaja przeciez w kompaniach/bandach/hanzach i raczej nie walcza jak berserkerzy w szale bojowy, tylko w jakiejs tam zorganizowanym szyku.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Buluar:
Oczywiscie ze jakies tam umy druzynowe powinien posiadac na chwile obecna zupelnie ich brak(nie liczac gp). Do tego jak by nie patrzec zboj to nie jest jednostka ktora cale zycie szkolona jest w uzywaniu jednego oreza korzysta z tego co ma pod reka czy to bedzie miecz/topor/palka powinien miec taki wybor ale ze za fundament robi stary zawod ok (a opis speca jest dosc specyficzny) to przylepiono mu jedynie mace.

Stary zawod ok slaby ? no nie wiem ja sie nim bawilem do jakis 30% zanim na obecny zmieniono i nie nazwal bym go tak ... nizsze defensy za to ofens chodzil pieknie :D zaluje ze go nie skonczylem i nie mialem czasu potestowac 100%.

I tak jak pisal Barrin przystosowalismy sie a ze chcemy zeby byl troche lepszy... zwlaszcza ze tak naprawde niewiele brakuje.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009 07:26 przez Gniot, łącznie zmieniany 4 razy.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

Buluar pisze: Mimo wszystko uwazam jednak, ze probujecie dostosowac zawod zboja do siebie, a nie siebie do zawodu zboja.
Alez my sie jak najbardziej dostosowalismy do tego zawodu :)
Poprostu kazdy by chcial, zeby jego zawod byl delikatnie lepszy, prawda? ;)
Gniot pisze: Emotow by sie pare zdalo ;) trzeba sie ruszyc i napisac ... ilu nas na arce jest z tym zawodem 6 osob ?
No ja kojarze 3 osoby w OK i 2 poza ta gildia ;)
Co do emotow, no wlasnie tak zauwazylem ze ten zawod to tak po macoszemu byl/jest traktowany.
Osobiscie uwazam ze nie tylko emoty, ale takze opis speca - zwlaszcza ogluszania przydalo by sie zmienic.
Przy ogluszaniu nie da sie poznac, czy wyszlo nam dobrze, srednio, czy calkiem do dupy :)
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

Coz, tak naprawde jedyne co nam zostalo to napisac pare emotow, zglosic pomysl i tyle.
Bo sadze ze jednak nie wskuramy nic takim 'fajnie by bylo jakbyscie podpakowali speca' ;)
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Pulp »

Druzyna to nie tylko szyk bojowy. Blokowanie i ogluszanie to umy druzynowe. Zboje nie walcza falagną.

Gniot: Chyba nie wiesz co piszesz. odejmij sobie po 5-15 treningow parowania, unikow, tropienia, skradania, ukrywania oraz ogluszanie ze speca i TADAM! masz starego zboja.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Re Pulp:
Bylo tak jak piszesz kilka albo nascie trenow nizej poszczegolnych umiejetnosci ja tylko zaluje ze nie moglem sprawdzic tej miazgi po pelnym wytrenowaniu i nie biegajac jak Groum z max niejedno ale epikiem/nadludziem w sile :D.
A jak jest teraz ? Po ostatniej przerobce jest jeszcze bardziej prodruzynowy. I chyba o to wizom chodzilo...ino zeby dodali walki w szyku/zaslon i dla tych ktorzy nie lubia biegac sami bedzie git (ja predzej przy pozniej zmienie na cos innego).

p.s.
Barrin a na random w dmg zwrociles uwage :D i maskarownie x razy specem ledwo zywego przeciwnika.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009 21:56 przez Gniot, łącznie zmieniany 2 razy.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

re Pulp:
Blok rzeczywiscie jest bardzo przydatna rzecza i da sie przezyc bez zaslon, walk w szyku, rozkazow itp.
Ale zawod zostal potraktowany bardzo po macoszemu i na odczepnego, i teraz sie nie oplaca go brac ;)
Gdyby zostalo ogluszenie rozwiazane w inny sposob, nadrabialo by to braki w umach.

Co do starego zboja sie nie wypowiadam.

Gniot:
No random jest kosmos... Czasem spec jest slabszy niz poprzedni WKSa, a czasem potrafi przywalic jak miecznik ;)
ODPOWIEDZ