Skup miesa przez karczmarzy.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gość

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Brorok: hmm....to teraz ja ci dam hinta. Nie musisz czekac az karczmarze zaczna skupowac mieso...napisz auto_przejdz_arkadie ktory bedzie wycinal zbojow w Ciemnym Lesie i szczurolaki w Rinde - sklepy sa naprawde o krok. Pomyslalem i wciaz sugerowalbym Ci zachowac milczenie.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Brorok »

re: Barrin

Przeciez nie mowie, ze napisanie automatu dostarczajacego mieso karczmarzom obecnie jest niewykonalne. Faktem natomiast jest, ze proponowana przez Eidura zmiana ulatwilaby to. Myle sie?

re: Eidur

Mistrzu! Coz ja bym bez Ciebie czynil, biedny, zagubiony w gaszczu literek! Jak zylbym, gdyby nie Twoje swiatle, oswiecone, wrecz blyszczace niezaprzeczalnym geniuszem rady! Twe slowa jako objawienie, epifania uderzyly w ma krnabrna dusze i teraz juz wiem, gdzie bladzilem!

Coz, usilowalem Cie potraktowac powaznie. To blad. Wczesniej staralem sie zazartowac. To rowniez byl blad. Najzwyczajniej w swiecie nie powinienem sie byl odzywac. Nie, nie dlatego, ze nie mam nic do powiedzenia. Powiedzialbym raczej, ze nie mam dosc czasu, by go trwonic na rozmowe z czlowiekiem, ktory "nie musi znac mojego zdania, bo ma swoje".

Nie, nie powiedziales niczego nowego. Za to zrecznie - prawie, co robi roznice - zmieniles temat, kompletnie zapominajac, ze rozmawiamy o automacie dostarczajacym mieso karczmarzom. Nie znalazles zadnego argumentu przeciwko mojej tezie: ze proponowana przez Ciebie zmiana ulatwi pisanie takich automatow. Jesli teza ta jest nieprawdziwa - prosze, sfalsyfikuj ja.

O jeszcze kilka rzeczy chcialbym Cie poprosic - bylbym bardzo zobowiazany, gdybys zechcial sie do tych prosb zastosowac. Po pierwsze: wklepujac literki pamietaj, ze pierwsza litere zaimkow osobowych i dzierzawczych - w korespondencji, ale takze na forum czy w SMS-ach - naciskamy rownoczesnie z klawiszem shift. Uwazam to za istotne. Po drugie: nie rozsmieszaj mnie, radzac, co i jak mam zautomatyzowac nie majac chocby bladego pojecia o funkcjonowaniu tych 1.5K linii kodu pythonowego w pliku mush_skrypty.py na moim dysku. Bo sie zakrztusze i bedzie tragedia. Po trzecie: uspokoj zolwia. Twoj pomysl jest co prawda do bani i nie ma zadnych szans na realizacje, ale piszac to mam na mysli naprawde tylko Twoj pomysl, a nie Ciebie.

Pozdrawiam serdecznie.

Edit: dzieki Werbat, oczywscie masz racje, a ja pisalem raczej pozno w nocy :oops:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2009 18:25 przez Brorok, łącznie zmieniany 2 razy.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Werbat »

Brorok pisze:takze na forum czy w SMSach
Skoro już umiemy tę część o zaimkach dzierżawczych, to pozwolę sobie przypomnieć, że po skrótowcach zwykliśmy stosować nasz ukochany dywiz, czyli poprawną formą jest tu 'SMS-ach' - zły to ptak, co własne gniazdo kala.

W temacie: Brorok ma rację, Eidur blefuje.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Visborg »

Poczułem się doedukowany... po co korepetycje z polskiego? Wystarczy wejść na forum... ;)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Werbat »

Nie kpij, błędziarstwo to patologia. Trzeba z tym walczyć, chociaż osobiście jestem za strzałem w tył głowy dla błędziarzy.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Gość

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Brorok pisze: Wczesniej staralem sie zazartowac. To rowniez byl blad.
Owszem, tutaj masz racje, to jest miejsce do zglaszania pomyslow a nie do zamieszczania dowcipow, ktore sa smieszne prawdopodobnie tylko dla samego autora.
Nie znalazles zadnego argumentu przeciwko mojej tezie: ze proponowana przez Ciebie zmiana ulatwi pisanie takich automatow. Jesli teza ta jest nieprawdziwa - prosze, sfalsyfikuj ja.
Nie zamierzam negowac czegos co nie ma jakiegos wiekszego znaczenia - podalem Ci przyklady sytuacji w ktorych mozna uzyc tych samych, w tak samo latwy sposob tych automatow. Wciaz mozliwa jest sprzedaz zbroi czy broni (i setki innych rzeczy) czyli latwosc oskryptowania jakiejs czynnosci nie jest az tak krytyczna, ba moim zdaniem jest pomijalna wlasciwie bo tak naprawde idzie napisac automat do wszystkiego, z czego z pewnoscia sam sobie dobrze zdajesz sprawe, wiec po co walczyc z wiatrakami?
O jeszcze kilka rzeczy chcialbym Cie poprosic - bylbym bardzo zobowiazany, gdybys zechcial sie do tych prosb zastosowac. Po pierwsze: wklepujac literki pamietaj, ze pierwsza litere zaimkow osobowych i dzierzawczych - w korespondencji, ale takze na forum czy w SMS-ach - naciskamy rownoczesnie z klawiszem shift. Uwazam to za istotne.

Wez mi wyjasnij prosze co to ma wspolnego z tym tematem bo jakos nie widze zwiazku.
Po drugie: nie rozsmieszaj mnie, radzac, co i jak mam zautomatyzowac nie majac chocby bladego pojecia o funkcjonowaniu tych 1.5K linii kodu pythonowego w pliku mush_skrypty.py na moim dysku. Bo sie zakrztusze i bedzie tragedia. Po trzecie: uspokoj zolwia. Twoj pomysl jest co prawda do bani i nie ma zadnych szans na realizacje, ale piszac to mam na mysli naprawde tylko Twoj pomysl, a nie Ciebie.
Musisz byc bardzo dumny z tego pliku, zycze Ci wiec zeby rozrosl sie do 5k linii ale tak szczerze mowiac obchodzi mnie to tyle co zeszloroczny snieg. Czy sa jakies szanse na realizacje zas - nie mnie to oceniac, ale wydaje mi sie takze ze i nie Tobie.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Visborg »

Werbat pisze:Nie kpij, błędziarstwo to patologia. Trzeba z tym walczyć, chociaż osobiście jestem za strzałem w tył głowy dla błędziarzy.
Źle mnie zrozumiałeś. Wyrażony przeze mnie podziw był szczery i nie miał na celu kpienia z Was. Bylem jedynie zaskoczony tym, iż na forum bądź co bądź literkowej gierki internetowej, można uzyskać tak szczegółowe informacje na temat poprawnej polszczyzny. A że spotkałem się z tym nie pierwszy raz, w końcu nie wytrzymałem i musiałem przelać to do posta.

Co zaś się tyczy skupu mięsa przez karczmarzy - moim zdaniem to jest zbytnie ułatwienie. Zawód myśliwego moim zdaniem wygląda jak wygląda właśnie po to, by tylko z jego pomocą dało się zarabiać na polowaniu. Chcesz zarabiać w ten sposób - zostań myśliwym i nie będzie Cię boleć że skupy nie tam gdzie być chciał. Nie chcesz zostać myśliwym - męcz się targając to co cudem udało się pacnąć przez pół kontynentu. Może nie jest to do końca realne, ale wydaje mi się że stanowi uproszczony sposób wymuszenia właśnie realnej kwestii - na zabijaniu zwierzątek zarabiają myśliwi, a nie najemnicy czy zielarze.
ODPOWIEDZ