Arkadia za kilka lat

Archiwum zamkniętych tematów.
Vadisz
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2009 04:32

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Vadisz »

Gralem jakis czas w muda, ktory mial suporta przy poruszaniu sie. Mianowicie, mozna bylo wlaczyc tryb (w opcjach), ktory po kazdej zmianie lokacji wyswietlal mapke otoczenia. Tak to wyglada:

Obrazek

Na mapce wyswietlaja sie wszystkie lokacje w okolicy, jezeli na jakiejs lokacji stoi npc, jest oznaczone, jezeli jest agresywny na czerwono, neutralny to byl bodajze zolty. W kazdym razie, z pewnoscia nie obciaza to lacza bardziej, niz bieganie z wylaczonymi krotkimi opisami. Oczywiscie mimo to, sa zabezpieczenia typu, gdy dolacza sie do druzyny, mapka wyswietla sie jedynie prowadzacemu i takie tam. Mnie jednak chodzi jedynie o fakt, ze takie cos moze byc stosowane w miastach i na traktach na arce. Oczywiscie w okrojonej wersji, nie musi byc tak rozbudowane, jak tam.

No i w ogole to tak tylko rzucam mysla. ;)

Pzdr.
Mateo.


EDIT.
Zgadzam się z tymi, którzy wyrazili tu opinię, że podział konfliktu na dwie strony nie jest dobrym pomysłem - byłoby to nudne.
Jakis czas temu pytalem, czy jest mozliwosc dodania nowych stron konfliku, co za tym idzie gildii o zupelnie innych przekonaniach niz terazniejsze, jednak zostalem najzwyczajniej wysmiany przez Rafgarta. ;)
Finmor

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Finmor »

na całe szczęście Arka tak nie wygląda
rozumiem, że chciałeś nas przekonać w jakiego fajnego gramy muda :mrgreen:
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Gniot »

Re up:
Nie wyglada ? :lol: u wiekszosci ludzi tak wyglada tyle ze jada na mapperku jak dla mnie zadna roznica.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Vadisz
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2009 04:32

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Vadisz »

Ech. Widze, ze trzeba lopatologicznie... Panowie, rozmawialismy o nowych graczach. Mlodzik nie ma skryptow, nie ma zmuda i nie ma mapek. Gubi sie na traktach w miescie itp. Rzucilem jakies rozwiazanie i tyle. A zmiana z wprowadzeniem choc czesciowej grafiki z pewnoscia wplynelaby pozytywnie na postrzeganie muda przez innych graczy. Na tamtym screenie widac 6 lokacji w kazda strone.

Jezeli mowisz, ze szkoda, ze arka tak nie wyglada, to spojrz na tu i tu. Ja nie mialbym nic przeciwko. :) W sumie wiem, ale dyskutujemy o zmianach i to moze nasunac jakies pomysly.

Pzdr.
Mateo.
Awatar użytkownika
Aida
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2009 21:37
Lokalizacja: Krk

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Aida »

W koncu wrocimy do stanu sprzed paru lat ;) np moj maly braciszek wlasnie uczy sie czytac tylko po to zeby jak sam mowi "zabijac ludzi". Pomijam tutaj tendencje rodzinne, ciezko zeby mlodszy braciszek Wiewiorki zostal Osadnikiem. Troche powagi, staram sie go wyprowadzic na lu... No na elfy. Oczywiscie istnieje ok 5 letnia luka pokoleniowa, ale widze jasna przyszlosc! Nasz ukochany rzad pragnie przeprowadzic reforme oswiaty WLASNIE PO TO, by dzieci szybciej nauczyly sie czytac, ergo zaczely grac w Arke! Slyszalam tez o kolejnym pomysle ministerstwa, zastapieniu zajec WF LARPami, zamiast wypracowan pisanie podan do wybranej gildii, stawiamy tu na multitasking, nigdy nie wiadomo co cie czeka na maturze! W gestii ewentualnego kupiectwa przeksztalcamy niepotrzebna przeciez matematyke na podstawy ekonomii, do tego dodajmy lektury obowiazkowe - Tolkiena, Sapka, ksiazeczki Warhammera no i wszystkie podstawki i rozszerzenia. Takze te bitewne, w ramach urozmaiconej historii. Co wiecej, mlodsze rodzenstwo bedzie jedynie lacznikiem miedzy nami a naszymi dziecmi! Gniocie, masz moje 100% poparcie! Sama planuje przynajmniej 11 dzieci (wymagania mezczyzny, pragnie byc managerem druzyny pilkarskiej) ale w przerwach od grania w ramach rozrywki umyslowej zaszczepimy im milosc do Starszych Ras, Brokilonu i innych tam... Toz to niemalze material na cala dosc aktywna gildie. Arkadia nie zginie!
Come over to the Dark Side!
We have candy..
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Brorok »

re: up

Wow. Ja nie wiem, co to bylo(pite? palone?), ale widac, ze mocne jak zaraza i ja tez chce.

Nasze dzieci beda grac w MMORPGi. Polecam "1/2 Prince" (jakby link cos naruszal, prosze usunac, byle tytul zostal): http://www.onemanga.com/12_Prince/.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Awatar użytkownika
Aida
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2009 21:37
Lokalizacja: Krk

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Aida »

E niiic. Do 23 w robocie siedze ;)
Come over to the Dark Side!
We have candy..
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Xion »

Vadisz pisze:Ech. Widze, ze trzeba lopatologicznie... Panowie, rozmawialismy o nowych graczach. Mlodzik nie ma skryptow, nie ma zmuda i nie ma mapek. Gubi sie na traktach w miescie itp.
Gubi się i nie ma mapek? Ale Internet ma? To skoro ma Internet, powinien potrafić używać Google. Jeśli wpisze w Google "Arkadia", trafi niechybnie na tą stronę. A z kolei już na tej stronie, w dziale Linki, znajduje się link do strony, zawierającej mapki pokrywające prawie całą Arkę.

Jeśli ktoś nie jest w stanie sam się wysilić i dotrzeć do rzeczy, które są wiedzą powszechną, to niby czemu miałoby to być mu podane na tacy? Akurat za takimi osobami (z awersją do zadawania pytań i szukania odpowiedzi) raczej nikt na tym mudzie nie tęskni.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Werbat »

Aida: co ma do tego multitasking?
Brorok: nie kliknę, jak widzę 'manga', to mi się słabo robi ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Aida
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2009 21:37
Lokalizacja: Krk

Re: Arkadia za kilka lat

Post autor: Aida »

No jak to co ma?
Musisz umiec robic mieczem, sztyletem, wlocznia, toporem, mlotem i maczuga a najlepiej wszystkim na raz i w tym samym czasie. To jak nie multitasking jak tak...
Come over to the Dark Side!
We have candy..
Zablokowany