Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Daggerro »

Davith:

Ok, zakonczmy na tym. Moze kiedys bedziemy jeszcze mieli okazje porozmawiac o tamtych czasach przy piwie. Jest wiele tematow (z obu stron), ktore po prostu nie nadaja sie do wyciagania ich na forum:)

Pozdrawiam.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Buluar »

Dobry pomysl z tym tematem Terenesie.
Nie bede pisal o szczegolach rekrutacji w mojej gildii, bo nie o to chodzi i nie chcialbym zeby ktos mi wytknal ze wywalam wewnetrzne sprawy gildii na forum.

Dla mnie elitarnosc stowarzyszenia dzis to:
1) Solidne starania do gildii, potwierdzone stosownymi egzaminami, wykonanywami zadaniami i zdobytym zaufaniem reszty gildii,
2) 0 wplyw znajomosci na dostanie sie do gildii (Postac A to moj kolega, wezmy go, bo jest spoko)
3) 0 wplyw znajomosci z irca na dostanie sie do gildii (Siedze z nim na drugim kanale, jest super, wezmy go)
4) 0 wplyw firsta (On jest firstem czempem w malalu, ogarnia super, wezmy go)
5) Odpowiedni poziom znajomosci swiata (Znajomosc roznych ciekawostek, ktore niekoniecznie sa na mapie w Zmudzie, ktora ktos dostal od kolegi)
6) Odpowiedni poziom rpg (Postac A mowi: Hyhy to jednak duzo za malo)
7) Do gildii dostajesz sie nie dla zawodu (Zarabianie na umy, wybor zawodu narzucony przez kierownictwo)
8) Respektowanie zasad wewnetrznych stowarzyszenia ( np.: u nas zakonczenie przeciwnikowi kaze sie smiercia)
8) Czas staran (mysle, ze pol roku to min. zeby odsiac mniej zdecydowane sekondy)

PS: Zawsze mozesz zrobic ogra i sprobowac sie dostac do OK. Sprawdzisz, czy jestes wstanie sprostac wymaganiom elitarnej gildii.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rafael »

Hyhy wszystko sie da sprowadzic do szarzy :D

Coronius: nam z prawie wszystkich testow wychodzilo ze w lekkiej zbroi nozownikiem spierzesz gracza w plycie, nie mowiac o innych plusach jak mobilnosc. Co do nozownika to faktycznie zbroja ogranicza ukrywanie, ale nie przeszkadza to byc nozownikowi bardzo mocnym zawodem.

Ale mimo to co mysle o ukrywaczach, nie o to chodzilo, nozownik jaki jest wiemy, ale jest dostepny "dla wszystkich" (czyli w praktyce gnomow, elfow i halfow, ew. ludzi jest oplacalny), wiec kazdy moze sobie sprawdzic.

Chodzilo mi ze zmiana jest globalna, wbrew temu co pisal Haern jest to bardzo duzy plus, bo kilkuminutowy stun to jest bardzo czesto rowne ze zgonem. Pewnie sa obostrzenia, jakies ciosy, ilosc trutek, wytka czy inne czynniki, ale tez nie o to chodzi.
Jest zmiana to jest, doswiadcza jej kazdy, ale to ze jest jeden rodzaj takiej broni jest nie fair.

Zrobiona zostala globalna zmiana ze strachem, to niech kazdy moze wziac zatruta bron i dobrze wykorzystujac nowa mozliwosc ubic wroga, a nie jedynie nozownik.

R.

Ps. tak czy innaczej zmiana mnie sie nie podoba, ale to moja niewazna opinia
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Terenes »

re: Buluar
Niestety w zasadach jest napisane ze nie mozna miec postaci we wrogich sobie stowarzyszeniach.

Co wiecej, nawet gdybym sie skasowal lub gdybysmy zawarli pokoj, mam taki feler, że odgrywanie niepraworzadnych (wg. systemu charakterow D&D) postaci jest dla mnie zbyt trudne - mam pewne granice dostosowawcze w motywacji ktora potrafie sobie wyobrazic. Moge byc praworzadny dobry lub praworzadny zly - chaotyczny neutralny zupelnie nie.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Buluar »

Spoko.
Z analogicznych powodow, ja nigdy nie zrobilem czleka czy krasnala i nie poszedlem do np.: zakonu.
Dlatego argumenty w stylu, ze mogles zrobic postac i pojsc tam nie trafiaja do mnie.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Loptak »

Buluar pisze:
8) Czas staran (mysle, ze pol roku to min. zeby odsiac mniej zdecydowane sekondy)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Fistus
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2013 15:16

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Fistus »

8) Czas staran (mysle, ze pol roku to min. zeby odsiac mniej zdecydowane sekondy)
Pół roku, żeby się ogarnąć, zrobić AJ, umy i znajomości
Pół roku, żeby dostać się do gildii.
Pół roku, żeby dostać zawód.
Þół roku, żeby zrobić umiejętności w zawodzie.

Z 1,5 roku gry...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Grothan
Posty: 101
Rejestracja: 06 sty 2010 10:17

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Grothan »

Jednym slowem uwolnic zawody.
Fistus
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2013 15:16

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Fistus »

Raczej skasować gildie... Porobić kluby.
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Morholt »

Fistus pisze:Raczej skasować gildie... Porobić kluby.
Nie kasujmy gildii, budujmy boiska.


Swoja droga, fajne masz imie :D
Zablokowany