Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Pytania do Czarodziejów

Post autor: Yarrid »

W tym temacie można zadawać pytania do grona Kreatorów Arkadii. Zależnie od tematu pytania, odpowiadać będą osoby odpowiedzialne za temat, zarówno czarodzieje jak i członkowie administracji.
Sasuke
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2009 22:09

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Sasuke »

No to mam pierwsze pytanko. Czy kont na forum mozna miec nieskonczona liczbe (tyle co sekondow) czy bedzie to ograniczone do postaci "glownej" ?

Na forum można mieć tyle kont ile postaci na Arkadii.

Yarrid
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Werbat »

Jak z powiadamianiem mailowym o nowych PM-ach? Będą przychodzić na adres e-mail skojarzony z postacią, w przyszłości będzie można ten adres zdefiniować w preferencjach, czy też - oby nie - nie będą przychodzić w ogóle?

Nie zamierzamy uaktywniać żadnego powiadamiania mailowego z forum.

Yarrid

edit:

Jeżeli będą głosy mówiące, że to takie potrzebne, możemy rozważyć powiadomienia na e-mail związany z kontem arkadiowym. Wszelkie powiadomienia zostały wyłączone, bo przeszkadzały opcje w stylu "Przypomnij hasło" itp, których nie chcemy.


edit:
Przepraszam, dopiero teraz zorientowałem się, że takie pytania powinny iść raczej do "Serwis WWW", a nie do "Wieści". Proszę o przeniesienie no i odpowiedź ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Zorgrim
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2009 09:08

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Zorgrim »

W czasie walki opcja opisy walk innych została wyłączona. Nie mam podbindowanej tej opcji, więc przypadkowo tego nie zmieniłem. Nie mogłem zmienić jej przypadkiem bo za dużo pisania. Nikt nie zalogował się jednocześnie na moją postać bo klient ma ustawione przerywanie połączenia w takim przypadku. Jakie może być logiczne wytłumaczenie tego, że opcje same zmieniają się z wlacz na wylacz i odwrotnie?

errata:
Poprawiłem słowo na takie, które nadaje pytaniu sens. Poprzednia wersja była pisana po nieprzespanej nocy.

Ta opcja samoczynnie nie powinna sie zmieniac. Tak wiec albo jest jakis blad, albo zrobiles to sam, ale ci ten fakt uciekl ze swiadomosci.

Rafgart
Wilhelm

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Wilhelm »

Zatem pierwsze pytanie z serii '100 pytan do'. Mianowicie od pewnego czasu nie posiadamy juz 'oceny' wroga, zatem pytanie brzmi 'Punkciki za danego moba sa podzielone przez aktualna sile bojowa postaci (wytrenowane umy) czy sile bojowa postaci na progu, ktory owa osiagnela (max progu danego zawodu)'.

Wiem ze pytanie bylo przerabiane pare razy na poprzednim forum, ale nie moglem znalesc nigdzie jednoznacznej i pewniej odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Nie wchodzac w niepotrzebne szczegoly: przez aktualna sile bojowa postaci.

Rafgart


Edit by Wilhelm:

Dzieki Raf :)
Awatar użytkownika
Gromowlad
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2009 21:31
Lokalizacja: Karak Zabrze

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gromowlad »

Czemu szczury, jedyne skuteczne narzędzie przenoszenia wiadomości między graczami nie są powszechnie dostępne?
Gdyby można je było kupić na każdej poczcie skala komunikacji pozaarkowej mocno by się zmniejszyła a klimat świata niezbyt by ucierpiał.

Niby są gołębie jednak dla ludów podziemnych są zupełnie nieprzydatne.

Na starym-starym forum Mithandir odpowiadal na to pytanie. Przyjete w tym temacie rozwiazanie jest pewnym kompromistem miedzy grywalnoscia i realnoscia. Podstawowa forma komunikacji jest poczta i gracz na kazdej lokacji dostaje informacje, ze otrzymal list. Szczury i golebie to tylko pewne bonusy, ktore nie powinny byc powszechnie dostepne.

Twierdzenie, ze skala komunikacji pozaarkowej by sie zmniejszyla, jest bardzo, bardzo naiwne. Jesli ktos ma wyrzuty sumienia, ze korzysta z irca, to niech go po prostu nie uzywa.

Rafgart


No niestety, zrezygnować nie zrezygnują bo są z tego zbyt duże korzyści i takie drobne wyrzuty wliczone są w koszty ale z kolei nie tak małe by nie chcieć się ich pozbyć gdyby była okazja.

W ramach podnoszenia kultury gry gracze mogli by się wzajemnie pilnować gdyby mieli silniejsze po temu argumenty i nie wydaje mi się by była to bardzo, bardzo wielka naiwność gdyż rozmawiam z rożnymi osobami z różnych gildii na tematy, których się przy Wizach nie porusza.

Piszesz, że szczury są pewnego rodzaju bonusem. Czy jest to bonus dla ogółu graczy czy dla konkretnych stowarzyszeń?

Nie wiem jaki moze byc silniejszy argument ponad to, ze jest to zakazane i po prostu niszczy te gre.

Ten argument ma taką samą siłę jak info na paczce fajek, że palenie zabija i powoduje impotencje. A i tak sporo ludzi pali bo ciężko im rzucić gdyż maja słaba silna wole. Gdyby rzucenie palenia było o połowę łatwiejsze spor a grupa spróbowałaby rzucić.

Nie jest to dobre porownanie, poniewaz palenie nie jest lamaniem prawa. W wielu miejscach zaczyna sie jednak wprowadzac odpowiednie zakazy i kary, bo jest to jedyny sposob, by ludzi do czegokolwiek zmotywowac.
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Tipi »

Czy Administracja myslala moze nad wprowadzeniem malutkiego przedmiotu magicznego podnoszacego umiejetnosc tropienia?
Bo teraz jest wiele roznych magicznych przedmiotow, ale takiego chyba nie ma.


Pozdrawiam.

Przedmiot podnoszacy (nawet magicznie) tropienie ciezko jakos sobie wyobrazic. Lepiej chyba wziac do stowarzyszenia kogos z odpowiednim zawodem.

Rafgart


Tipi:

A przedmiot pozwalajacy slyszec co inni szepcza? Podnoszacy spostrzegawczosc? Magia to magia.
Pozatym tropienie na poziomie gp jest kompletnie nieprzydatne;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2009 16:18 przez Tipi, łącznie zmieniany 2 razy.
Rhan
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2009 12:43

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Rhan »

Witam.
Ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Jaka jest zasadność trzymania dwóch wątków (pytania do administracji i pytania do czarodziejów) skoro w obydwóch
odpowiadają te same osoby?

Nie chce tu nikogo obrażać ale mnie to intrygowało, zwłaszcza że właśnie powstało nowe forum wiec jest mozliwość wprowadzenia zmian.

W pytaniach do Administracji Administracja odpowiada na pytania dotyczace spraw globalnych i kierunku rozwoju muda.
W pytaniach do czarodziejow wszyscy czarodzieje odpowiadaja na pytania dotyczace spraw, za ktore sa odpowiedzialni.
To ze odpowiadam zwykle ja jest spowodowane tylko i wylacznie trescia pytan.

Rafgart


Wielkie dzięki miłego wieczoru/dnia
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009 01:33 przez Rhan, łącznie zmieniany 1 raz.
Tharin
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2009 00:54

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Tharin »

Mam pewne pytanie, od razu zastrzegam, ze nie zamierzam korzystac z informacji uzyskanej z odpowiedzi :P A wiec:

Czy Administracja Arkadii posiada to samo haslo do postaci na mudzie jak i do profilu na forum? Jesli tak, to robi sie niebezpiecznie :evil:

Uwazam to za pomysl kapitalny (arka = forum), ale nie chcialbym zeby znalazl sie jakis swir, ktory moglby ostro namieszac ;)

Z pozdrowieniami! :mrgreen:

Jesli ktos bardzo, bardzo chce, to znajdzie z 10 duzo latwiejszych sposobow na zdobycie czyjegos hasla, niz przez forum.

Rafgart
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Tipi »

Czy w czasach gdy zawodow bojowych nie musi byc tyle ile gildii na arce jest jakas szansa ze pojawi sie zawod
nasladujacy starego miecznika najemnikow? (zaslon/wycofaj sie?)

Skoro ostatnio byly pewne zmiany.

Pozdrawiam.

Na pewno nie w najbliszym czasie.

Rafgart
Zablokowany