Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Falin
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2009 18:04

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Falin »

Witam

Z wieści 100:
(...)
- w miejsce, gdzie dotad byl uzywany stosunek dwoch powyzszych
(czyli przy zdobywaniu doswiadczenia z walki i przy smierci)
stosujemy pewna wartosc zalezna od stazu postaci
(...)
Moje pytanie: Czy ta pewna wartość jest tak samo liczona dla wszystkich postaci? Chodzi mi o postacie gildii elitarnych i nieelitarnych.

Pozdrawiam
Falin

Staz jest liczony dla postaci, nie zalezy od stowarzyszenia/zawody. Zawody elitarne potrzebuja go po prostu wiecej, aby zdobyc maksimum umiejetnosci.

Rafgart
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Mam pytanie odnośnie zmiany podczas 'gonienia'.
Czy zmiana ta zmniejsza liczbę ciosów wyprowadzanych 'w plecy', czy ich siłę?

Nie odpowiadamy na tak szczegolowe pytania o mechanike.

Edit:
I takie jeszcze małe pytanie, z czystej ciekawości.
Czy Hakon jeszcze czasami koduje?

Lista aktywnych czarodziejow jest na stronie glownej.

Rafgart
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Turan »

Witam,

Czy istnieje chociaz cien szansy na wprowadzenie mozliwosci zamowienia jednoczesnie kilku przedmiotow u kowala? Jest to juz mozliwe u snycerza z Varieno, u ktorego mozna zamowic np. cztery woreczki i odebrac je pozniej.
Ciekawym rozwiazaniem byloby takze branie przez kowala wszystkich uszkodzonych przedmiotow do naprawy na raz, po czym oddawalby je pojedynczo i rozpoczynal naprawe kolejnego.

Nie ma takiej szansy. Przyczyna sa kwestie techniczne, takie jak:
- brak miejsca na przechowywanie takiej ilosci sprzetu przez kowali
- starzenie sie sprzetu
- apokalipsa
Zmiana wnosilaby bardzo niewiele w stosunku do liczby komplikacji.

Rafgart
Ramla
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2010 00:54

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Ramla »

Witam.

Niewielkie pytanie odnosnie ostatniej zmiany w naliczaniu doswiadczenia. Nie wiem czy do konca wszystko rozumiem ale z ostatnich zmian wynikaloby, ze wystarczy idlowac ile sie da (nawet wlasciwie niewiele robiac - spojrzec raz na 3-5 minut na postac i odpalic jakas komende - nazwac to moznaby polgra...) aby podniesc czas zycia postaci a tym samym zmniejszyc dotkliwosc smierci. Czy mam racje i czy czarodzieje wzieli pod uwage takie zachowanie graczy podczas wprowadzania zmian?

Pozdrawiam.

Do stazu zalicza sie maksymalnie piec godzin na tydzien. Jest to wartosc na tyle niska, ze jesli gra sie dana postacia aktywnie, to nie trzeba idlowac.
Zdobycia odpowiedniego stazu nie nalezy traktowac jako celu gry, jest to tylko pewne czasowe ograniczenie. Wystarczy poswiecic danej postaci troche czasu, a samo z siebie zniknie.

Rafgart
Sunird
Posty: 62
Rejestracja: 13 lut 2009 11:23

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Sunird »

Czemu usunieto z pochodzenia kgks bardzo wygodny emot przewieszania broni przez plecy, a dodano cos z tarcza, co zasadniczo w kazdym zawodzie z tarcza juz istnieje... Czy przewieszanie przez plecy broni komus przeszkadzalo? Prosze o pare slow wyjasnienia czy mozna liczyc na powrot do stanu poprzedniego.

'Wieszanie' broni na plecach w kazdym przypadku kodowane bylo inaczej, czesto w sposob bledny. Konieczna byla unifikacja systemu.
Zdecydowalismy, ze nie bedzie mozliwosci takiego noszenia broni bez pochwy. Dodalismy jednak wiecej 'slotow' na pochwy - mozna przypiac dwie na plecach oraz dwie przy obu bokach. Waga przypietej pochwy jest ignorowana, a waga znajdujacej sie w niej broni redukowana.

Rafgart
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rennz »

Witam,

Czy staż potrzebny do osiągnięcia maksymalnego doświadczenia 'zadaniowego' jest naliczany liniowo czy podobnie jak staż w zawodach tj. na początku szybciej by później zwolnić?

Pozdrawiam,
R.

Staz jest naliczany liniowo w wartosci do 5 godzin na tydzien.

Rafgart
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Torgen »

Czy istnieje mozliwosc wprowadzenia gornej granicy expa powyzej ktorej nie da sie juz nic zrobic? Np takim poziomem powiedzmy moglby byc 'Zwiedzil' i po osiagnieciu tego poziomu (czyli wyznaczonej liczby pkt) postac nie dostawalaby zadnego ale to zadnego expa. Mysle ze spowodowalo by to kilka udogodnien jak np. nie byloby przerosnietych postaci, osoba ktora z takiego poziomu by spadla nie odczuwalaby tego az tak strasznie bo mogla by to odexpic i wiedzialby ze wyzej dupy juz nie podskoczy. Wyrownalyby sie poziomy walczacych ze soba, zmniejszylby sie chyba szal za expem, i w ogole moim zdaniem staloby sie to bardziej wszystko grywalne.

Pozdr
Torgen

Nie, nie istnieje. Nie bedziemy zawracac rzek, nawet jesli plyna krzywo.

Rafgart
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Pulp »

Jak naprawdę wygląda $8 zasad podstawowych?

Bo u mnie w wyniku jakichś zakłóceń pojawia się coś takiego:
$8 Arkadia przeznaczona jest dla ludzi, nie botow. Nie jest dozwolone
uzywanie, pod nieobecnosc wlasciciela, programow sterujacych jego
postacia. Nie jest dozwolone korzystanie z programow oddajacych
postac pod kontrole innej postaci.
Natomiast MG karze graczy za wcisniecie, w czasie 0,5 - 1 sekundy, binda pod ktory podpina sie powiedzenie co postac zobaczyła.

Zakazane sa wszystkie skrypty, ktore podejmuja za gracza decyzje o tym co postac robi. Nie ma znaczenia, czy sa wywolywane triggerem, opoznionym triggerem czy bindem.

Rafgart
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rotkiv »

Ostatnio nam sie padlo (po zmianie z qexpem).
Czy taka a nie inna (jak na moje oko wiele wyzsza niz kiedys) strata expa jest w zalozeniu wlasciwa?

Przyklady (postacie stare, wiec raczej maja osiagniety prog):

1. z 8 do b. doswa na 9 do kawalarza.
2. z 3 do zwiedzil na 4 do b. doswa.
3. z 7 do wielce na 8 do zwiedzil.

(dane moga byc lekko nieprecyzyjne)

Na Arkadii przy smierci traci sie jedna trzecia zdobytego doswiadczenia powyzej ustalonego progu.
Wklejanie tu takich informacji nic nie daje, bo kategoria 'podcechy' jest calkowicie sztuczna i nic nam nie mowi.
Przy zmianie systemu doswiadczenia poziomy zostaly zawezone, wiec osoby grajace wczesniej moga odnosic falszywe wrazenie, ze stracily wiecej.

Rafgart
Hagus
Posty: 20
Rejestracja: 10 kwie 2009 12:56

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Hagus »

Czy pojawią się w najbliższym czasie zawody aj powiązane z profesjami zbója oraz strażnika dostępne dla szerszego grona ras?

W tym momencie mamy sytuację
rozbójnik (ludzie, ogry) -> zbój
milicjant redański (ludzie) -> strażnik

Z tego co wiem, pozostałe zawody można spokojnie trenować nieludźmi. Jeśli o czymś nie wiem, to przepraszam za zawracanie głowy :)

Hagus

Nie, dostep do okreslonych zawodow ma zalezec od rasy

Rafgart
Your lust will set you free.
Zablokowany