Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Glownym przyczyna zmiany w zapamietywaniu imion byla koniecznosc zmiany formy ich zapisu w graczu.
Wada poprzedniej byl przede wszystkim duzy koszt odczytu danych. Jak byc moze niektorzy zauwazyli w czasie ostatnich wojen na mudzie w czasie poruszania sie w bardzo duzej druzynie przy kazdym kroku wystepowaly powazne bledy lub nawet duzo gorsze rzeczy. Koszt sprawdzania zapamietania jest kluczowy, gdyz jest ono wywolywane przy wyswietlaniu kazdego imienia w komunikatach dla kazdego gracza. Sa to sprawy na tyle powazne, ze wszystkie zmiany w tej tematyce sa dla nas absolutnie priorytetowe.

Poza tym zmiany wyeliminowaly sytuacje, gdy:
- ktos pamieta nieistniejaca osobe i powstaje nowy gracz o tym samym imieniu - na Arkadii powstalo dotad kilkadziesiat tysiecy postaci i nie da sie zablokowac imion wszystkich usunietych, a byly wielokrotne zgloszenia, ze cos takiego uniemozliwia gre
- gracz jest zapmietywany po poznaniu tak samo nazwanego npca
- gracze w sposob patologiczny wykorzystuja komende ostatnio do przewidywania dzialan przeciwnikow
- gracze zapamietuja tylko przeciwnikow a nie znaja czlonkow wlasnego stowarzyszenia
- gracze wymuszaja na innych przedstawienie sie (czesto kierujac sie motywacja calkowicie oderwana od gry)
- nowi gracze boja sie przedstawiac
Oczywiscie nie ma systemu, ktory bylby calkowicie pozbawiony wad, ale nie ma zadnych powodow by cokolwiek cofac.


W sprawie obron stowarzyszen - zdajemy sobie w pelni sprawe, ze niektore z nich sa bardzo zabiedzone, a inne, poprzez skrajna stronniczosc opiekunow w przeszlosci, posiadaja olbrzymia przewage wynikajaca tylko i wylacznie z kodu. Nie da sie jednak tego poprawic natychmiast ze wzgledu na ograniczone srodki. Zmiany w wiekszosci gildii wymagaja tak naprawde po prostu napisania ich od poczatku, co nawet w sytuacji takiej jak obecna, gdy sa przygotowane pewne standardy calych stowarzyszen, zajmuje kilka tygodni pracy. Jest ustalona pewna kolejnosc zmian, wiele innych stowarzyszen od dawna czeka juz w kolejce na swoje '5 minut' i mozemy od niej odstapic tylko w sytuacjach krytycznych.


Jesli chodzi o bledy w projektach to nalezy je zglaszac na Arkadii.
Urisiel

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Urisiel »

Zatem pytanie trochę inne od pozostałych. Skoro system ma niby zostać, czy czarodzieje rozważają ewentualne zmiany w nim?

Jedyne zmiany, jakie moga zostac wprowadzone dotycza wielkosci limitu osob zapamietanych. O tym jednak bedzie mozna zdecydowac dopiero gdy minie troche czasu.

Rafgart
Morrid
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009 22:06

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Morrid »

Witam.

Chcialbym sie spytac czy Krasnoludy Mahakamu posiadaja w tym momencie opiekuna a jesli nie czy istnieje mozliwosc przydzielenia takowego?

Nie posiadaja opiekuna. Od dlugiego juz czasu w domenie Ishtar jest wakat nawet na kluczowym stanowisku seniora, nie ma wiec co rozwazac mozliwosci przydzielania opiekunow do poszczegolnych stowarzyszen.

Rafgart


Dziekuje z odpowiedz. Przynajmniej juz nie bede niepotrzbnie slal Yarridowi listow;]
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Hasp »

Rafgarcie, wspominales o liscie spraw 'priorytetowych'. Czy jest szansa, iz bedzie udostepniona lista chociazby trzech z nich, ktorymi najwczesniej sie bedziecie zajmowac?

Hasp.

Beda wprowadzane planowane od dawna i testowane w ostatnia sobote rozne zmiany globalne (mam nadzieje, ze duzo mniej kontrowersyjne od tej ostatniej) oraz obiecane konkretnym stowarzyszeniom zmiany. Jesli to zostanie kiedykolwiek ukonczone, to zaleznie od tego czy bedzie mial kto jeszcze kodowac, albo beda poprawiane kolejne gildie (co oznacza dla muda stanie w miejscu) albo wprowadzane tradeskille (co oznacza utwierdzenie nierownowagi kodowej miedzy stowarzyszeniami).

Rafgart
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Pulp »

Czy po zmianie pochodzenia, jezyk z nowego pochodzenia powinien wskoczyc od razu na mistrzowsko?

To zalezy czy poprzednie pochodzenie dalo ci jakis jezyk/wymagalo jezyka. Jesli tak, to nie.

Rafgart
Awatar użytkownika
Clermont
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2009 15:18
Lokalizacja: Płock

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Clermont »

Witam,

w jaki sposób mogę odzyskać hasło postaci, które nie zostało zmienione przez żadnego z graczy, a po prostu - dziwnym i osobliwym trafem - przestało działać?

Procedury związane ze zgubieniem hasła jak i innymi problemami dotyczącymi konta są opisane w pomocy "?konto". Listy w tego typu sprawach należy kierować mailem na adres arkadia@arkadia.rpg.pl.

Yarrid
Nad ludy i nad króle podniesiony,
Na trzech stoi koronach, a sam bez korony;
A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej; krew jego: dawne bohatery,
A imię jego: CZTERDZIEŚCI I CZTERY.
Kagain
Posty: 122
Rejestracja: 16 lut 2009 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Kagain »

Dwa pytania odnośnie zmian w zapamiętanych.
1. Czy stan upicia alkoholem ma obecnie wpływ na zapamiętywanie?
Jeśli przykładowo mam 10 wolnych miejsc w pamięci na trzeźwo, ale jestem na tyle upity by mieć ich w danej chwili 0 to czy kolejna osoba będzie zapamiętana kosztem utraty innej czy też zostaną wykorzystane wolne miejsca widoczne na trzeźwo?

Nie ma wplywu.

2. Czy w ramach udoskonalenia tej reformy i oddania graczom choć częściowej kontroli nad swoją pamięcią możliwe jest pozwolenie graczom na wybór kogo mają w pierwszej kolejności zapominać?
Niech gracz ma możliwość wybrania naraz np. do 10 postaci, które będą zapominane jako pierwsze.

Nie bedziemy udoskonalac tej reformy.

Rafgart
Urisiel

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Urisiel »

Witam,
Czy to normalne, ze usunelo mi pierwsza osobe z listy zapamietanych, a niedawno Ja widzialem? Mialem 2 sloty zapamietanych, jak mi Ja usunelo zrobilo sie 50... Ale i tak tamta osoba byla dla mnie wazna, wiec czy jest mozliwosc przywrocenia Jej do zapamietanych?

Nie, nie jest to normalne. Za pozno zwiekszylismy limit osob zapamietywanych i kolejnosc moglo sie nie zdazyc odpowiednio ulozyc, gdy nagle poznalo sie wiele osob (np cala swoja gildie).

Rafgart
Gwadi
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2010 23:10

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gwadi »

Witam, jestem tu nowy i mam sporo problemów... Tu chciałbym wymienić dwa, jeśli można...

1. Wziąłem paczkę w Novigradzie, zaniosłem Swedowi, i mu ją dałem. Ktoś mi powiedział, że powinienem był ją oddać, ale czy to ma sens, że teraz przez to nie mogę już roznosić paczek? 'Dajesz paczkę Swedowi' i koniec, zero komentarza. Paczki nie mam w ekwipunku, nie leży na ziemi. Zwyczajnie wziął i nie oddał... Tak powinno być? Co mam teraz zrobić?

Jesli danemu npcowi mozna dac jakis przedmiot i nie reaguje on na to w zaden sposob, to jest to blad i nalezy go zlosic na Arkadii komenda 'zglos'.

2. Dostałem zlecenie od Dijkstry: poroznosić jakieś pergaminy z tuby. Fajnie, myślę, pozwiedzam. Znalazłem w końcu Tretgor, a jego nie ma. Jak mam oddać lombardziście pergamin, skoro nie ma miasta, w którym on mieszka? To miasto ma się jakoś niedługo pojawić czy jak? Mam tę tubę ze sobą targać do tego czasu? Jak ją wywalę, to podobno nie będę dostawał zleceń, już mniejsza, że bez sensu straciłem czas przez to zadanie...

edit: poprawiłem imię Sweda.

Wszystkie zadania sa zwiazane z istniejacymi npcami i/lub lokacjami. Nie wszystkie miasta zostaly zakodowane, w takim przypadku trzeba przeszukac ich okolice.

Rafgart
Adelaida
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2009 20:43

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Adelaida »

Czy Czarodzieje skloniliby sie do wprowadzenia komunikatu, dotyczacego postepow w zawodzie? Np. taki i taki % ogolny, tyle i tyle % w danej umiejetnosci, tyle i tyle z tylu i tyle stazu tygodniowego.

pzdr

Nie skłoniliby się. Konwencja Arkadii zakłada brak wartości liczbowych widocznych dla graczy.

Yarrid
Zablokowany