Reklama lub inne sposoby zdobycia graczy.

Archiwum zamkniętych tematów.
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Reklama lub inne sposoby zdobycia graczy.

Post autor: Jaques »

Brakuje mi czasow w ktorych "krecilo sie korba"... ;)
Ogolnie troszke brakuje mi statystow i graczy. Swiat duzy, ladny i kiedy przymknie sie oko na rozne bledne czy wrecz szkodliwe decyzje to calkiem przyjemny. :) Pozatym mysle ze wraz z naplywem swiezej krwi pojawia sie tez, po jakims czasie, chetni do dzialania i pelni pomyslow wizowie bo tych tez nam przeciez brakuje...
W zwiazku z tym uknulem plan zdobycia swiezego miesa!
Wymaga on wspolpracy z waszej strony, niestety... ;) No ale chyba mozemy na chwilke przestac gadac kto zakonczyl a kto expi itd. i zrobic cos razem ku chwale Arkadii...
Ponizej umieszczam wstepne ogloszenie do rozklejania na forach, wszystkich cholera jakie sa. Nawet dla samotnych matek z dziecmi! Ludzie sa coraz glupsi i trzeba dotrzec do duzej ich liczby zeby odnioslo to skutek, to znaczy zeby dopasc tych sensownych!
Do tego trzeba porobic secondy itd. i poznawac, oprowadzac, zabawiac zeby czyms tych nowych zainteresowac, przeciez nie bedzie im sie chcialo lazic po pustym swiecie!
Musimy zanecic zeby uzaleznili sie jak my... ;)
Do tego mozna wprowadzic (jesli sie znajda, a znajda sie, debile) okrutne kary za bezsensowne mordowanie nowych. Mina dwa trzy miesiace i odkurzycie swoje ogry czy co tam i bedziecie leczyc kompleksy dalej, tylko na boga/ow nie odstraszcie wszystkich potencjalnych graczy na samym poczatku! Ogloszenie trzeba chyba dopracowac... Proponuje tez jakos mniej lub bardziej zorganizowac ta akcje. Zarowno w czasie jak i zasobach ludzkich.


Ogloszenie:

Witam.
Chcialbym zaprosic was do odwiedzenia gry online. Nazywa sie ona Arkadia.
Gra osadzona jest w klimatach fantasy. Powstala ponad 12 lat temu i
wciaz sie rozwija, powieksza. Znajduja sie w niej dwie, polaczone ze soba, domeny. Jedna oparta jest na ksiazkach A.Sapkowskiego o Wiedzminie a druga na grze rpg Warhammer. Jesli lubisz fantasy, rpg lub odgrywanie postaci ktore opiera sie w wiekszym stopniu na wyobrazni i pomysle niz bezsensownym zabijaniu potworow jakie oferuje wiekszosc gier online to nasza propozycja moze ci sie spodobac. W gigantycznym swiecie o kazdej niemal poze dnia i nocy znajdziesz kupcow, bardow, wojownikow czy poszukiwaczy przygod z ktorymi przezyjesz niesamowite przygody.
W tej grze nie znajdziesz grafiki w tradycyjnym tego slowa rozumieniu. Jest to gra tekstowa ktora raczej nie jest przeznaczona dla dzieci. Stad tez nieco wieksze wymagania wzgledem klimatu, wymagania te sprawiaja jednak ze wyprawa w poszukiwaniu przygod czy tez posiedzenie w jednej z dziesiatkow karczm lub cokolwiek co bedziesz robic, bedzie wygladac jak fragment opowiadania a nie kiepski pastisz przetykany glupimi tekstami i usmieszkami "xD"...
Nie musisz pobierac nic poza niewielkim i prostym w obsludze programem (darmowym!) lub jesli nie chcesz pobierac zupelnie nic a tylko zobaczyc o
co chodzi to wystarczy kliknac na glownej stronie gry na opcji "graj teraz". Jesli obawiasz sie braku grafiki to sprawdz mimo wszystko, gwarantuje ci ze po paru godzinach gry zorientujesz sie ze wszystko wyglada ladniej niz w narysowane. Jest dokladnie opisane a reszte zalatwia twoja wyobraznia. Nie znajdziesz tysiecy takich samych wzorow, kazde miejsce jest unikalne poniewaz nikt nie musi sie przejmowac "ile ta grafika zajmie miejsca"... Licze na to ze udalo mi sie choc odrobinke cie zaciekawic i juz nie dlugo spotkamy sie gdzies na szlaku...

Oto adres strony glownej: http://www.arkadia.rpg.pl

A to adresy stron ktore pomoga ci odnalezc sie w tym swiecie:
ArkadiaWiki: http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/St ... 2%C3%B3wna
Strona z mapa Arkadii: http://www.mudy.republika.pl/
Ostatnio zmieniony 03 sty 2011 18:23 przez Jaques, łącznie zmieniany 1 raz.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Swieze mieso...

Post autor: Urithair »

Pomysł jak pomysł. W dziedzinie reklamy dla Arkadii każdy pomysł lepszy niż jego brak. Zawsze może zadziałać.
Ja jednak w kwestii samego ogłoszenia, które - nawet jeśli doszłoby do rozsyłania go po forach, to niestety potrzebuje przeredagowania pod względem językowym (skoro już ma być reklamą Arkadii - gry tekstowej, opierającej się na umiejętnym używaniu języka w komendach jak i w interakcji z innym graczem, choćby podczas rozmowy).

I na koniec powodzenia w znajdowaniu posłuchu pośród reszty graczy :P
Gość

Re: Swieze mieso...

Post autor: Gość »

Arkadii - gry tekstowej, opierającej się na umiejętnym używaniu języka w komendach jak i w interakcji z innym graczem, choćby podczas rozmowy).
Bez jaj :D Na Arkadii? :D

Co do ogloszenia na forach - mysle, ze wiekszosc ludzi czegos takiego nie przeczyta. Duza ilosc osob z daleka rozpoznaje spam, chocby ze wzgledu na forme skomponowania tekstu, czy pierwsze slowa typu "Witam, chcialbym zaprosic was.." etc. etc.

Mysle, ze duzo skuteczniejszym sposobem reklamy bylyby duze, kolorowe jak etykiety dopalaczy plakaty z fajnymi grafikami, przyklejane w centrach wiekszych miast. Tylko, ze i tak czasy kiedy krecilo sie korba nie wroca, chocbys rozeslal milion postow na roznych forach, czy rozkleil setke plakatow. Jedyne co pomogloby te czasy przywrocic to solidny koucz i intensywna kapmania reklamowa bombardujaca odbiorcow wszystkimi dostepnymi srodkami przekazu, atakiem z ziemi, powietrza i wody ;) Ale chyba nie stac nas na to.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Swieze mieso...

Post autor: Urithair »

Gawiczu...

Jeśli mówisz o większej skuteczności, to musiałoby być już coś wdrożone, co potencjalnie charakteryzuje się znikomym sukcesem w swoim działaniu.

Owszem. Spam jest rozpoznawalny z miejsca, dlatego też trzeba przeredagować tą treść. Mimo wszystko skuteczność przekazu takich postów na forach wydaje mi się większa, niż totalny brak reklamy ;). Mimo wszystko ktoś to przeczyta, a zobaczyć czasem choć ponad dwie setki graczy na raz byłoby (przynajmniej dla mnie) miłym odczuciem ;)
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Swieze mieso...

Post autor: Rafgart »

Były już wielokrotnie podejmowane próby umieszczania takich informacji o Arkadii na różnych forach tematycznych. Efektów nie było (albo były wręcz odwrotne do zamierzonych), bo takie działanie jest odbierane jako spam, a same fora mają bardzo ograniczone grono odbiorców.
Raczej jest to więc strata czasu i włożonej pracy.

Jeśli chce się podejść do tematu reklamowania poważnie, to trzeba się zainteresować czymś płatnym i współczesnym. Na przykład reklamą na facebooku:
http://www.Facebook.com/ads
Pytanie tylko czy ktoś jest na tyle zdesperowany, by topić w coś takiego kasę...
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Swieze mieso...

Post autor: Rennz »

Rafgart:

Mała poprawka - w podanym adresie Ads powinno być z małej litery.
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Swieze mieso...

Post autor: Jaques »

Tekst "reklamy" byl napisany na kolanie tuz przed zalozeniem tematu. Postaram sie w wolnej chwili napisac cos sensownego. Nie chcialem zebysmy gadali o niczym po prostu i liczylem tez troszke ze ktos z was moze go poprawi...

Co do efektow akcji, mysle ze fora tematyczne nie sa dobrym miejscem, poza tym jakie "tematyczne"? O mudach? W to nikt juz nie gra... O fantastyce juz lepiej. Facebook to dobry pomysl. Nie mam tam konta i nie mam tez zamiaru takiego, moze ktos z was ma?
Duzo ludzi czyta teraz fantasy, nawet takich jakich byscie nigdy nie podejrzewali... Do nich powinnismy trafic. Na kazdym forum i miejscu jakie sie da zaatakowac. Nie gracze "zawodowi" lupiacy godzinami w tibie czy wowy czy cholera wie co a zwykli ludzie. W nich jest jeszcze tyle wyobrazni zeby wsiaknac w arkadie... Gwarantuje!

Postaram sie zalatwic tekst o Arkadii na onecie i moze w ktoryms z pisemek o fantastyce, moze nawet i Fantastyce po prostu. Postaram sie i jest jakies 80% na onet i 70% na fantastyke. Ale musze miec pewnosc ze nie robie tego sam i nie skonczy sie ze wyjde na idiote...
Ja mialem olac arkadie i wtedy w Kreutz spotkalem Seramariasa, to lata temu bylo, ktory pokazal mi ze mozna odgrywac postac i ze te literki maja glebie... Na to licze tez teraz, na graczy ktorzy przelamia zastoj i zajma sie tymi nowymi. Wiekszosc ludzi rezygnuje bo co robic w pustym, obcym swiecie o ktorym nie ma sie pojecia... Poczyta chwile i oleje...
Gra ma potencjal, dla eskapisty milosnika fantasy jest idealna. Idealna. Tylko od nas i naszego podejscia zalezy co sie z nia stanie.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Swieze mieso...

Post autor: Violla »

Strasznie nie podoba mi się nazwa "Świeże mięso" - zwłaszcza w kontekście gry opartej na słowie ;)
No ale... tak sobie pomyślałam, że może powklejać linki z adresem strony arki na śledziku na naszej klasie. Bo zazwyczaj ma się tam znajomych, których się widzi na co dzień i takich, z którymi widziało się ostatni raz przy rozdaniu świadectw w ósmej klasie... hm... czy tam w gimnazjum :P
A wiadomo co to z tych ludzików powyrastało, może kogoś z nich arka zainteresuje?

Pozdrawiam,
Większy Zabójca Trolli
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Swieze mieso...

Post autor: Bjoern »

Nie chcę nikogo zniechęcać, bo sama idea może nie jest zła, no ale osobiście uważam, że żadna reklama nic tutaj nie pomoże.
Ludzie, którzy mogą i chcą poświęcać literkowej grze ogrom swojego czasu po prostu nie istnieją. Arkadia jest cholernie niegrywalna dla osoby, która nigdy nie miała z nią styczności. No dobra, przesadziłem, że nie istnieją (potencjalni gracze), tak czy inaczej wyzwanie podejmą tylko wyjątkowi maniacy, geeksy itp. Większość takich osób sama natrafia na mudy i albo ich to kręci, albo nie. Poza tym jest ich raczej niewielu.
Pamiętać też należy o tym, że istnieje milion innych, darmowych gier online, które dają sporo (dla niektórych więcej) frajdy przy o wiele mniejszym wysiłku.
Viera
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2010 16:32

Re: Swieze mieso...

Post autor: Viera »

Witam. Wydaje mi się, że jeśli zależy wszystkim na tych 'sensownych' graczach, oprócz wspomnianej kwestii bezwzględnego karania mordów na żółtodziobach, powinno się poświęcić uwagę również nieklimatycznemu odgrywaniu (czy też zupełnemu jego braku), które wg mnie jest totalnie zniechęcające. Nagła fala sentymentu skłoniła mnie do zrobienia postaci, więc podniecona odwiedzałam stare zakątki Nuln, a jedyną postacią jaką spotkałam po godzinie był niejaki elf, który mówił i zachowywał się paskudnie, a na sugestię braku poprawności głośno tłumaczył się słowami "bo byłem ogrem i jeszcze się nie odzwyczaiłem". + więcej emotów umożliwiających urozmaicenie pożycia erotycznego, seks zawsze przyciąga ludzi.
pozdrawiam ;)
Zablokowany